1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Artık yemeklerle oruç açtık
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Artık yemeklerle oruç açtık

A+A-
ARTIK YEMEKLE İFTARINI AÇAN YÖNETİCİLER
 
Koskoca Diyarbakırspor'u kimler bu durumlara düşürdü ve yok olmasını istedi bununla ilgili yazdığım  dördüncü yazımdır  Ama yazıdığım yazıların içinde asla yalan iftira haber yoktur, çünkü bunları bire bir yaşadım.
 
Bakın bugüne kadar yalan haber ne yazdım ne de yazarım ve hiç kimsenin de gücü yetmez bana yalan haber yazdırmaya.
Bugünkü yazımda da herhangi bir yalan veya iftira haber varsa buyurup gelsinler her platformda yüzleşmeye hazırım.
 
SİZ DİYARBAKIRSPORA DEGER VERMEDİNİZ DIYARBAKIRSPOR SİZLERE DEĞER KATTI
 
Diyarbakırspor yönetimine geldikten sonra yönetici arkadaşlarımla birlikte büyük bir enkaz aldığımızın farkındaydık yine de Diyarbakırspor'un yaşaması için yönetim kurulu ile birlikte büyük bir özveri içine girdik.
 
Diyarbakırspor sayesinde tanındınız, bir yerlere geldiniz.  Açamayacağınız kapıları sizlere açtı eğer Diyarbakırspor' olmasaydı bu koca şehirde aceba kaç kişi sizleri tanıyacaktı çok merak ediyorum birde çıkıp sağda solda konuşuyorsunuz Diyarbakırspor'a emek verdik, yok değer verdik geçin bunları bunların hepsi boş laflar daha düne kadar bu takım ölmüş bitmiş kapansın diyende sizler değilmiydiniz.
 
Allah Billah aşkına, bizler her defasında avazımız çıktığı kadar bağırıyorduk  Diyarbakırspor' elden gidiyor ve kapanıyor dediğimizde neden 
O zaman gelip emeğinize sahip çıkmadınız. Peki nerde kaldı sizin emeğiniz ve Diyarbakırspor'a verdiğiniz değer, tam aksine sizler ne emek verdiniz ne de değer verdiniz  Diyarbakırspor sizlere emek ve değer verdi.
 
BÖLGEDE TAKIM KALMADI
 
Diyarbakırspor Yönetim kurulu olarak  Vali Kıraç'la görüşmemizde bu bölgede takım kalmadı bari en azından Diyarbakırspor yok olmasın dedik ama maalesef olumlu bir sonuç alamadık.
 
Ama biz yine de Diyarbakırspor'u yaşatmaya kararlıydık.  son  bir  umut olarak gözlerimizi  Diyarbakır'a gelecek olan bakan ve milletvekilerine çevirmiştik.
 
Ramazan ayında Tarım Bakanı Mehdi Eker, enerji Bakanı Taner Yıldız  ve bazı milletvekileri ile birlikte Rönesans'ta verilen iftar yemeğine katılacaklarını öğrendiğimiz anda hemen yönetim kurulundan Şeyhmus Şenyiğit, Servet Can ve Av.İbrahim Aylak ile birlikte oraya gittik.
 
Herkes iftarını açarken biz oruçlu halimizle kapıda bekledik oraya gitmemizin tek nedeni vardı oda Bakan ve Milletvekilerine Diyarbakırspor 'un düştüğü bu kötü durumunu anlatmaktı.
 
Nihayetinde bakan Yıldız namaza giderken ayak üstü konuşabildik. Bu kısa sure içinde Diyarbakırspor'un düştüğü kötü durumu ve içinde bulunduğu açmazı anlatık oda gayet mütevazı bir şekilde bizi dinledi ve bize Diyarbakırspor'un kaçıncı ligde olduğunu sordu bizde kendisine şunu söyledik şu anda kapanma noktasında olduğunu söyledik. 
Oda koca bir Diyarbakırspor nasıl kapanır ve ben kapanmaması ve bu durumdan kurtulması için elimden geleni yapacağını ve ilk olarak bakan beyle (yani tarım Bakanı ile)  konuşacağını söyledi ve namaz kılmaya gitti.
 
Bu arada yemeğe katılanlar arasında Diyarbakır' Milletvekili olan  Altan Tan da ordaydi ve onunla da  Diyarbakırspor'un durumunu konuştuk kendisinden Diyarbakırspor'a yardımcı olmasını istedik oda bizlere verdiği cevap  malesef benim yapabileceğim bir şey yok gidin bakanla konuşun dedi.
 
Şeyhmus Şenyiğit bu sırada Tarım Bakanının danışmanı olan Kutbetin Arzunun yanına gidelim dedi bende Şenyiğit aynen şunu söyledim. Milletvekili iken bile Diyarbakırspor'a hiç destek vermedi şimdi mi verecek yok ben onun yanına gelmiyorum dedim Şenyiğit bana döndü dedi ki sen ön yargılı davranıyorsun onun bu lafından sonra hadi gidelim o zaman. Tabi yanına giderkende bende içimden inşallah yanılırsın Ramazan dedim.
 
Tam Kutbetin Arzu nun yanına gidiyorduk ki oda yemek masasından kalktı dışarı çıkıyordu o esnada bizde hemen kapının yanında bekledik yanımızdan geçerken elerimizi uzatık ama malesef o eller havada kaldı ve oralı bile olmadan yanımızda geçti.  
 
Bende Şenyiğite çok sinirlendim ben sana söylemedim'mi gitmeyelim ondan bir şey çıkmaz Şenyiğit bana kusura bakma sen haklıydın dedi ama ne yazık'ki hiç bir zaman başta haklı olmadım hep en sonunda haklı oluyorum.
 
Bizde bu sırada milletin önünde kalan artık yemekleri alıp kimsenin bizi göremediği bir köşeye giderken yönetici arkadaşımdan birisi ben utanıyorum bende aynen şunu söyledim kendisine biz niye utanalımki biz ayıp birşey yapmıyoruz. O yalakalar ve menfaatçiler utansın dedikten sonra
iftarımızı açtık. Açtıktan sonra
Bakan Taner Yıldızı beklemeye başladık.
 
Rönesans'ta kalabalık bir gurupla ayrılmak üzereyken bende  O kalabalık gurubu yararak  
Bakan Taner Yıldız'ın yanına gittim sayın Bakanım Diyarbakırspor'un durumunu konuştunuzmu ben bunu diyer demez oda hemen bakan Mehdi bey nerede diye sordu. Bende o esnada onun elini tutup Mehdi Eker'in yanına getirdim. Oda Mehdi beye' Diyarbakırspor'un düştüğü durumu anlattı.
 
Tarım Bakanı Mehdi Eker Bakan Taner Yıldıza aynen şu cümleleri söylemekle yetindi ilgileneceğiz. Bu lafın üzerine benim dizlerimin bağı çözüldü neden diz bağlarım çözüldü çünkü ilgileneceğiz lafları Tarım Bakanında çok duyduğumuz için diz bağlarım çözüldü işte o zaman anladık'ki Diyarbakırspor'un kalemini çoktan kırmışlar. 
 
Yine ensemizi kaşıyarak oradan ayrıdık yediğimiz artık yemekler öptüğümüz o eller ve Diyarbakırspor' için düştüğümüz bu durumlar aklımıza geldikçe gözlerimiz doluyordu.
 
Oysaki biz oraya ihale veya  işe girmek için gitmedik biz sadece bu kentin ortak değeri olan Diyarbakırspor'u yaşatmak için gitmiştik.
 
Şimdi soruyorum sizlere sözde Diyarbakırspor'a emek ve değer  verenler siz hiç Diyarbakırspor'için el öptüğünümüz va artık yemek yedinizmi hadi söyleyin bakayim.
 
YAZININ DEVAMI SALI GÜNÜ
SAYGILARIMILA AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT