Mücahit CAN

Mücahit CAN

Diyarinsesi.Org yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Anne...

A+A-

Bir insanın kıymeti, anne ve babasına verdiği değerle ölçülür. Eğer kişi ebeveynlerine Allah'ın emrettiği şekilde davranır ve gönüllerini hoş ederse, bu dünyada ondan bahtiyar, öbür dünyada da ondan daha şanslı kimse yoktur. Bu konuda Sayın Başbakanımızın çok şanslı olduğu şüphesizdir...

''Benim huyumdur, zaman zaman annemin ayaklarının altını da öperim. Çünkü orada çok farklı bir zenginlik var, cennet var orada...''  Recep Tayyip Erdoğan

Bir anneye verilecek değeri bu muhteşem ifadelerle veciz bir şekilde dile getiren Sayın Başbakanımıza sabırlar diliyorum. Allah bütün evlatları onun gibi anne ve babasına değer veren ve onlara 'öf' bile demeyen örnek insanlardan eylesin.

Geçmişte partisiyle bir hukukum olmuştu. Gerek bu sebeple ve gerekse de bir vatandaş olarak bizi yönettiği için, eğer kendisine bir hakkım geçmişse, annesine olan sevgi ve hürmetinden ve onun şahsında tüm annelere verdiği değerden dolayı helal ediyorum.

Allah'a şükürler olsun ki annem ve babam hayattadırlar. Onları mutlu etmek için çalışıyor, ama noksanlıklarımın olduğunu da biliyor ve onlardan affımı istiyorum.

Bu vesileyle buradan bir kere daha onlara ifade ediyorum ki; her ikisinin de kölesi ve hizmetçisiyim ve onları çok seviyorum. Onların ellerinden ve ayaklarının altından öpüyorum.

Duam odur ki; barış ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde ve hiçbir zaman, evlatlarımız çatışmasın ve Türk-Kürt anne ve babası evlat acısıyla ağlamasın.

Sayın Başbakanımızın annesine ve vefat etmiş tüm anne ve babalara Allah'tan rahmet diliyorum.

Mücahit Can

Önceki ve Sonraki Yazılar