1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Anadolu Ligine Emniyet Damgası
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Anadolu Ligine Emniyet Damgası

A+A-
Her zaman spordaki en büyük başarının alt yapıya verilen önemden geldiğini yazdım ve savundum. Halen de bu konunun en büyük savunucusuyum. 
 
Bu konuda ilimizde örnek bir yapı teşkil eden Diyarbakır Emniyet Spor Kulübü Derneğinin çalışmaları ile ilgili bazı bilgileri siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurularak çalışmalarına başlayan Diyarbakır Emniyet Spor Kulübü Derneği büyük bir disiplin ve planlı çalışmalarının sonuçlarını kısa bir zaman içinde almaya başladı. 
 
İlimizde özellikle altyapı çalışmalarına önem veren Emniyet Spor Kulübü Atletizm (66), Basketbol (77), Voleybol (65), Masa Tenisi (24), Badminton (40), Hentbol (36), Hokey (30), Karate (27), Taekwondo (33), Judo (32) olmak üzere 10 spor branşında toplam 430 sporcuyu bünyesinde bulundurmaktadır.
 
Tüm branşlarda il karmasına sporcu veren Diyarbakır Emniyet Spor Kulübü bu günlerde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün projesi olan “ANADOLU LİĞİ” ' ne de sadece dört branşta (Voleybol kız 7, Judo 5, Badminton 8, Atletizm kız 3 olmak üzere ) 23 sporcu vererek çok büyük bir başarı göstermektedir. 
 
Bunların yanı sıra; Atletizim Kros Takımı Olimpik Sporcu Kampına 2 kız sporcu vererek ilimizde bir ilke imza atmıştır. 
 
Türkiye Atletiz Federasyonunun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Turkcell Yıldızlar ve Küçükler Bölge Kros 1.Kademe Müsabakalarında Yıldız Kız Takımı Güneydoğu Anadolu Bölge Birincisi, Yıldız Erkek Takımı da Güneydoğu Anadolu Bölge Üçüncüsü olmuş, 23 Şubat 2014 tarihinde Elazığ İlinde düzenlenecek olan Turkcell Yıldızlar ve Küçükler Bölge Kros 2.Kademe Müsabakalarında 3 kategoride kupa madalya beklemektedir.
 
Çalışmalar kapsamında 450 gencimiz bu kulüp bünyesinde spor yapmakta ve zamanını olumlu bir şekilde geçirmektedir. Ayrıca Bu kapsamda yürütülen “Spor ve Sanat Hayatına Renk Kat” SODES projesi ilimizde yürütülen en ciddi ve başarılı projelerden biri olarak göze çarpmaktadır. 
 
Bu çalışmaları çoğu kez bizzat yerinde görüp ilgililerden gerekli bilgileri almaktayım. Ve bir kez daha görüyoruz ki kaynakların yerinde, zamanında ve doğur bir şekilde kullanılması şüphesiz başarıyı beraberinde getirmektedir. 
 
Bütün bu başarılı çalışmaların ardında daha önce ilimizde görev yapan Emniyet Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimiz gelmekte. Şimdiki İl Emniyet Müdürümüz Sayın  Dr.Halis BÖĞÜRCÜ, Spor Kulübü Başkanımız Sayın Erol ESEN' in çok büyük katkıları ve destekleri görülmektedir. 
 
Bu konuda emeği tüm yöneticilerimize, antrenörlerimize ve sporcular ile ailelerimize  teşekkür ediyorum. Daha fazla çocuğumuza ulaşılması ve spora kazandırılmasını diliyorum.
 
Başka bir yazıda buluşmak üzere herkese mutlu ve huzurlu günler dilerim.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT