1. YAZARLAR

  2. Kenan AKSU

  3. Anadolu Futbol Federasyonu
Kenan AKSU

Kenan AKSU

DİKTUM-DER Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Anadolu Futbol Federasyonu

A+A-
ANADOLU FUTBOOL FEDERASYONU 
DİYARBAKIRSPOR yine aynı oyuna getirildi. 
2.ligde de aynı senaryo, aynı ayak oyunları ile düşürüldü.
 
Tokat Spor-Diyarbakır Spor maçında da aynı hakem, aynı ayak oyunu ile Diyarbakır Spor 2.ligden düşürüldüğünde aynı senaryolar yazıldı ve uygulandı. Of Spor maçında ceza sahasında Mustafa Kuru kaleci ile karşı karşıya yere indirildi. Hem penaltı, hem de kırmızı kart göstermesi gerekiyordu maalesef oyunu devam ettirdi. Hiç bir basın medya konu etmedi. Nereye baş vurduysak vuralım kimseden hiçbir ses çıkmadı .
 
Takımı küme düşürmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.
Yeni Diyarbakır Spor –Denizli Belediye spor maçında maçı izleyen veya TV'den seyreden herkes seyircinin haksızlığa karşı ağladığını, haykırdığını, isyan ettiğini gördü.
Her Diyarbakırlı gibi maçı seyredenlerden biri olarak 90+6 dakikada verilen(aslı olmayan) penaltıya ve seyircinin üzüntüsüne iki damla göz yaşı dökmeyen yoktur diye sanıyorum.
 
 Bu kadar hassas maçta Denizli milletvekilleri ve Bakanı hava alanına kadar sporcu kafilesini uğurlarken bizim şehirde bulunan hangi parti milletvekili olursa olsun, Bakanlar,
mülki amir ve yerel yönetimlerden gelmeyen başkanların daha sonra takım hakkında konuşmaları, siyasi bir malzeme olarak algılanır.
 
 Takımlarımızın deplasmanda ırkçı ve şoven tezahüratlara maruz kalması ve haksız hakem hataları, çözümün liglerden çekilip bölgesel lig kurma düşüncesini doğru kılmaz.
Dünyanın birçok ülkesinde örnekleri var. FİFA'nın kriterlerini yerine getirdikten sonra  yalnız bölgemiz değil ülkemizin her tarafında aynı haksızlıklara maruz kalan takımlarla beraber TÜRKİYE ANADOLU FUTBOL FEDERASYONU kurma düşüncesi doğar. İngiltere'de Premier ligi gibi.
 
O zaman Futbol federasyonunun ve 3 büyüklerin tekelinden çıkar. Yazılan yazıları,  gösterilen tepkileri okuduğumuzda yalnız bölgemizdeki takımlara değil Anadolu'nun diğer şehrindeki takımlara da aynı haksızlıkların yapıldığı görülmektedir.
 
Futbol federasyonun seçimlerinde ve merkez hakem kurulu seçimlerinde Anadolu kulüplerinin kaç tane yönetici federasyon listesine koyabildiği ortadır.
Lobileri olmayan, federasyon listesinde, merkez hakem kurulunda adamı olmayan yarın da sahipsiz kalacaktır.
 
Bence liglerden çekilmek ve bölgesel lig kurmak düşüncesi yerine Futbol federasyonuna alternatif olarak tüm Türkiye'de mağdur olan kulüpler bir araya gelip “ANADOLU FUTBOL FEDERASYONU” kurulmalı.
Bazen şerler, hayırlı işlerin yapılmasına sebep olur.
Saygılarımla…          
Kenan AKSU
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT