1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Amerika'ya Diyarbakır ambargosu
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Amerika'ya Diyarbakır ambargosu

A+A-

Aslında bu olayı anlatmak hiçte kolay değil. Çünkü bu mutluluğu ve gururu kelimelerle anlatmak gerçekten zor. Ama ben yinede deneyeyim. 

Her zaman söylüyorum. Başarmak çalışmakla olur diye. Oturduğun yerden ahkam kesmekle, torpille bir yerlere gelmekle, hazırcılık anlayışı ile basketbolu baltalamakla, insanlara çamur atmakla değil. Çalışmakla olur.

Adamlar çalışıyorlar, başarıyorlar, davet ediliyorlar ve gidiyorlar.          İşte bu anlayışla Diyarbakır'dan Amerika'ya 3 oyuncumuz gitti. Şimdi de antrenörümüz davet ediliyor. Bu kadar da tesadüf olurmu ya. Tesadüf değil aslında. İşine gelmeyenlerin kullandığı cümle bu tesadüf.

Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı Antrenörü sevgili Gökhan YILDIRIM Amerika'dan gelen davet üzerine 20-30 Temmuz tarihlerinden Amerika'da düzenlenecek olan basketbol kampına antrenör katılacak. Bu olayın Diyarbakır adına ne kadar sevindirici ve ne kadar gurur verici olduğunun farkındayız sanırım. Bununda farkında olmayanlar için yapabileceğimiz bir şey yok. 2 Yıl içinde Amerika'daki seçmelere davet edilen 2 oyuncumuzdan sonra bu yıl 1 oyuncumuzu üniversite (NCAA) ligine gönderirken şimdide bir antrenörümüz yapılan davet üzerine oraya gidecek. Türkiye'de başka hangi ilden davet edilen oyuncu ve antrenör var bilemem. Bildiğim kadarı ile başka yok.  Son 3 yılda 3 oyuncu ve 1 antrenör daveti ile Diyarbakır Amerika'ya Basketbol ambargosu uyguluyor sanki.

            Diyarbakır böyle sporcu ve antrenör yetiştiriyor. Elin adamları bile bunların kıymetini biliyor. Peki bizler biliyormuyuz? Sanırım bilmiyoruz. Bilseydik Diyarbakır basketbolu hala bölgesel liglerde olmazdı sanırım. En az 2. lige bir takımımız olurdu. Yada bunun için bir yatırım yapılırdı. Buradan yalnızca şunu söylüyorum. Basketbol adına çalışan çalışsın. Çalışmayan yoldan çekilsin ki yol açılsın. Diyarbakır basketboluna daha fazla zarar vermesinler. Çünkü haddinden fazla zarar verdiler.

            Sevgili Gökhan YI LDIRIM' Diyarbakır adına basketbola verdiği emekten dolayı, Diyarbakır'ın isminin böyle güzelliklerle anılmasını sağladığından dolayı çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 

RAMAZANDAN GÜZEL HABERLER VAR :

            New York'un Syracuse Academy of Science Charter School (SASCS) üniversitesine giden Bağlar Belediyesi Genç Takım Kaptanı Ramazan ÖZKANorada Diyarbakır'ı en iyi şekilde temsil ediyor. Etmeye de devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz buradan onu takip ediyor aldığımız güzel haberleri sizlerle paylaşıyoruz. Şu an orada her şey yolunda. Yaz ligi olması nedeni ile her gün bir maça çıkıyor ve çatır çatır topunu oynuyor. Ramaza'na buradan giderken yalnızca şunu söyledim.

Ramazan güzel bir savaşın içine gidiyorsun ve o savaşı sen kazanacaksın bunu unutma. Oda bunun için savaşmaya devam ediyor. Tüm Diyarbakır seninle kardeşim. 

Bu güzel haberler vesilesi ile artık kapımızda olan Ramazan Ayının herkese hayırlar ve güzellikler getirmesini dilerim.

Başka bir yazıda buluşmak üzere esen kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT