1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Amedspor'a yakışan futbol...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor'a yakışan futbol...

A+A-
Amedspor yönetiminin akıl hocalarının tavsiyesi üzerine Sezon başında takımın başına hoca olarak Coşkun Demirbakan getirildi. Coşkun hocadan çok şey bekleyen yönetim ve taraftar alınan kötü sonuçlar nedeniyle hayal kırıklığına uğradı.
 
EYYAMCILIK YAPMAYIN, DOĞRULARI YAZIN
 
Oysaki Amedspor kadrosuna baktığımızda 2.ci ligde oynayan bir çok takımda daha üstün bir kadroya sahip olmasına rağmen malesef  Coşkun hoca  yönetimindeki Amedspor oynadığı maçlarda  ne oyun vardı, ne de disiplin. Birde bunun yanına maddi  imkansızlıklarda eklenince ne yazıkki  ligin ilk yarısında 17 maçta sadece 21 puan toplayabildi. Bu arada  
Amedspor Coşkun hocayla ligin ilk yarısında deplasmanda oynadığı maçlarda maalesef 
galibiyet yüzü bile göremedi.
 
HOCA DEMEK, BABA DEMEKTİR
 
Hocanın görevi yanlızca idman yaptırmak ve maça hazılamak değildir, çünkü hoca demek 
Baba demektir,  büyüğün, Dostun, sırdaşın demektir ve en önemlisi sevgi demektir. Bir hoca ne kadar tecrübeli olursa olsun, Sporculara sevgisini veremez, gönlünü açamazsa, onlarla kaynaşmadıkça asla  başarı gelmez.  Evet geçmişte bir çok başarının altına imzasını atan Coşkun hoca maalesef Amedspor kariyerinde Ne yazikki bunları yapamadığı için başarılı olamadı.
 
Amedspor yönetimi ilk yarı bittikten, bana göre de doğru bir karar vererek sonra Coşkun Demirbakan'la yolarını ayırdı. Bakın Diyarbakır'da bazı arkadaşlar elma ile armutu karıştırıyorlar, biriyle dostluk var diye kimse bunları dile getiremedi. Bunu sadece Coşkun hocamız için demiyorum, bu olay maalesef bir çok kişi için aynı yanlışa düşülmektedir. Benim de bu insanlarla dostluğum, arkadaşlığı olabilir, ama bu demek değil ki yanlış olan bir şeyi ben asla eleştirmeyecem ya da sırf arkadaşlık var diye de yanlışları yazamıyorsam ben bu kalemi kırar bir daha elime almam. Benim babam olsa, eğer yanlışı varsa yazamıyorsam ben sadece kendimi kandırmaktan öteye gitmem. Kimse hayal dünyasında yaşamasın, herkes birazcık yüreğini ortaya koyarak doğruları yazsın.
 
AMEDSPOR'A TAZE KAN
 
Ligin ikinci yarısına Coşkun hocadan boşalan teknik direktör koltuğuna İsmet Taşdemir geririldi. Altı günlük kısa bir Antalya kampında sonra İsmet hoca ve ekibi
takımı çok iyi hazırladığı görüldü. Amedspor kendi evinde Oynadığı 
ligin ikinci yarısının ilk maçı olan Hatayspor karşısında takımın moral ve motivasyonu üst düzeyde olduğu gibi sporculara ayrı bir hava geldiğini  gördük bu demek oluyorki hoca faktörü çok önemlidir.
 
MUHTEŞEM OYUN
 
Gelelim maça; Amedspor Hatayspor karşısında sergilediği muhteşem futbolla rakibini 2 0 mağlup etmeyi başardı.   Futbolcuların atığı her gol sonrası toplu halde teknik heyete koşmaları dikkatlerden kaçmadı. Işte bu birliktelik sürdüğü müddetçe başarılar gelmeye devam edecektir.
 
Uzun zamandır iyi  futbol izleyemeyen taraftarlar Amedspor'un Hatayspor karşısında sergilediği mükemmel  futbolla  adeta mest oldular.
Alınan bu galibiyetten ötürü başta teknik heyet olmak üzere yüreğini sahaya yansıtan tüm sporculara teşekkür ediyorum.
 
Bu arada Amedspor'un Hatayspor'la oynadığı maçta Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fırat Anlı ve  ayrıca sporu seven kimliğile tanınan hem Diyarbakırspor hemde Amedspor maçlarını kaçırmayan Diyarbakır Vali yardımcısı Sayın Mimar Sinana Batmaz 
bilikte izlediler.
 
Ayrıca geçirdiği sakatlıktan dolayı sezonu kapatan Barış Ataş' a Allahtan şifalar dilerim. Insallah biran önce eski sağlığına kavuşur ve onu yeniden yeşil sahalarda görürüz
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT