1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Amedspor Yönetimi var mı? Yok mu?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor Yönetimi var mı? Yok mu?

A+A-
AMEDSPOR NEREYE GİDİYOR
 
Büyükşehir Belediyespor, her yıl ayakabı değiştirir gibi atamayla yönetim değişiyor. Bu istikrarsız tabloyu  ne ben nede takıma gönül veren taraftalar bile anlamış değiler. Oysaki başarılı olan yönetimlerin arkasında durmak ve devam etmelerini sağlamak gerekirdi.
 
Büyükşehir Belediyespor' kulüp başkanı kongrede isim değişikliği yapmadan önce şapkasını önüne kuyup iyice düşünmesi gerekirdi çünkü çok ağır bir yükün altına 
gireceğini bilmesi gerekirdi.
 
AMED İSMİ SIRADAN BİR İSİM DEYİL
BÖLGENİN İSMİDİR
 
Bakın özelikle şunu belitmek isterim, Amedspor yanlızca Diyarbakır'ı temsil etmeyeceğini tam aksine tüm bölgeyi temsil edeceğini ve bu ismin sıradan bir isim olmadığını yönetim ve sporcuların bunu çok iyi bilmesi gerekirdi.  çünkü Amed'in ismine baktığımızda 10 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğunu, ona göre davranmaları gerekirdi. Ama maalesef sanki Amed ismi sıradan bir takım görüntüsü vermesi, sahadaki sorumsuzluklar herkes gibi, bende de açıkcası büyük bir rahatsızlık oluşturdu. Demek oluyorki ne yönetim ne de sporcular Amedspor'un isminin ağırlığını maalesef anlayamadılar, bu ismin getireceği ağır bir sorumluluğun farkında bile değiller. 
 
HİÇ KİMSE AMEDSPOR'DAN ÖSTÜN OLAMAZ
 
Amedspor çarşamba günü kendi evinde Düzyurtspor'la oynadığı erteleme maçında ne yazık ki hem oynadığı kötü futbol, hem de sahada ne yaptığını bilmeyen ruhsuz sporcular yüzünden mağlup olmaktan kurtulamadı. Aldığı bu mağlubiyeten sonra
15.ci sıraya düştü evet. Bu yenilginin ardından tüm gözler Bu kez pazar günü kendi 
evinde oynayacağı  Nazilli Belediyespor maçına çevrildi. Alt sıralarda kurtulmak için mutlak suretle galip gelmesi gerekirdi.  
 
O LİSANSI DERHAL YIRTARIM
 
Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmada,  Amedspor maça hızlı başladı. Özellikle ilk yarıda rakibine oranla daha iyi bir futbol sergiledi. ardı ardına bulduğu iki gol ve  2-0 olarak kapanan bir ilk yarı izledik.
 
ikinci yarıya da iyi başlayan Amedspor'du,  bulduğu gol fırsatlarını iyi degelendiremedi. İşte maçın kopma ve kırılma anı olan 60.dakikada ne olduysa aynen o dakikada oldu. Hiç bir amatör oyuncusunun dahi düşmeyeceği bir hata ve pozisyon sonrası Şeyhus Özer bir hiç yüzünden oyundan atıldı.
 
Rakip  sporcunun Şehmusa yaptığı faul sonrası kırmızı kart gördüğü pozisiyonda, Şehmusta kırmızı kart gördü. Bunun adına futbol cahilliğinden başka bir şey denemez. Senin arkadaşların sahada alnının terini akıtırken sen düşüncesiz bir şekilde takımını 10 kişi bırakacak kadar sorumsuzsan, kusura bakma bu takımda işin olmaz. Ben yönetimim yerinde olsam bu futbolcuyu 1 dakika bile bu kulüpte tutmam lisansını  ve valizini eline verir hemen yollarım. İsterse dünyanın en iyi oyuncusu olsun, eğer  takımda kendini şah ya da padişah görüyorsan haydi başka kapıya. Bunun adına takımına ihanetten başka ne denilir aklı başında biri çıksın bana anlatsın. senin takımın hem de 2-0 galip durumdayken sen hiç yoktan takımını eksik bırakıyorsun, bu nasıl bir sorumsuzluktur. Kusura bakma bu maçın vebali senin boynundadır. 
 
YÖNETİM VAR MI? YOK MU?
 
Bakın elbette kırmızı karta, faullerde hepsi futbolun içinde vardır, ama Şehmus Özer gibi tecrübeli bir oyuncunun böylesine basit bir hataya düşmesini kabullenmek mümkün değil. Eğer Amedspor yönetimi gerçekten yönetim olduğunu göstermek istiyorsa gerekeni derhal yapmalıdır. Mesele asla kaybedilen 1 veya 3 puan değil, burada vurgulamak istediğimiz konu, bu takımda hiç kimse kulübün üstünde değildir. Bunu eğer yapmazlarsa bana göre bundan sonrada önünü alamazlar. 
 
Şimdi aslında bu kırmızı kartın altında bizlere şu gerçek ortaya gün gibi çıkıyor, bu takımın içinde çok büyük bir disiplinsizlik baş göstermiş. Artık maddi mi, manevi mi, yönetimsel mi, hoca mı, oyuncu mu bunları bulması gereken mevcut yönetimdir. Eğer göstermelik bir yönetim değilse bunların hepsinin bir bir ortaya çıkarılması lazım. Yoksa bu takım aldığı o yüce isme yakışmayacak çok daha ciddi olaylar olursa kimse şaşırmasın.
 
 
SAYGILARIMLA 
AZRAİLLER DERNEK BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT