1. YAZARLAR

  2. Ali Fikri IŞIK

  3. Amedspor Oyuncularına Açık Mektup.
Ali Fikri IŞIK

Ali Fikri IŞIK

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor Oyuncularına Açık Mektup.

A+A-

Amedspor Oyuncularına Açık Mektup.

Amedspor yönetimiyle değil, Amedspor taraftarıyla değil, doğrudan doğruya siz oyuncu gurubuyla konuşmak istedim. Bu hafta sonu oynanacak olan maçın Hakikaten bir kader maçı olduğunu bildiğinizden eminim. Dolayısıyla kader, kurtuluş, filan deyip sizin benden daha fazla idrak ettiğiniz bir konuyu daha fazla deşmeyeceğim. Hayır, bunu yapmayacağım.

Hepinizin profesyonel oyuncular olduğunuzu biliyorum. Altına imza attığınız birer sözleşmeye de sahip olduğunuzu da biliyorum. Bu sözleşmelerden doğan hak ve hukukunuzun da farkındayım. Benim size söylemeye çalıştığım şey şudur; Açıkça söylemekte bir beis görmüyorum. Tek tek hangi haklara sahip olduğunuzu bilmiyorum. Haklarınız konusunda yönetim ile hangi sorunları yaşadığınızı da bilmiyorum. Ben sadece mantık yürütüyorum. Mantığım gerisindeki düşünce ve duyarlılık da şu. Bir takım bu kadar kötü durumdaysa, orada mutlaka oyuncu haklarının da gaspı vardır. Mutlaka oyuncular hakları bakımından tatmin edilmemiştir. Çünkü Hakları konusunda mutlu edilen oyuncu gurubu asla bu konuma düşmez.

Sizi anlıyorum. Bu sizin mesleğiniz. Siz bu mesleğin getirisiyle hayatınızı idame ediyorsunuz. Kiminiz evli ve çocuk sahibidir. Kiminiz bakmakla yükümlü kocaman bir ailenin üyesisiniz. Bir işçi ay sonu maaşını cebine koymadan mutlu olamıyorsa, çoluk çocuğuna nafaka götüremiyorsa ve bunu yapamadığı için kendini kötü hissediyorsa, siz de benzer bir durumda aynı duyguları yaşıyorsunuzdur.

Sizi anlıyorum dedim. Ama bu ve benzer sorunlarınızın çözümünde size yardımcı olmamın imkanı da yok. Fakat bir şey yapabilirim. Size sözcülük, tercümanlık yapabilirim.

Hafta sonunda oynanacak maça çıkın ve varınızı yokunuzu ortaya koyun, sonuç ne olursa olsun kabulumdur. Yeter ki siz elinizden geleni yapın. Ve maçın bitiminden sonra hanginizin sözleşmelerden doğan hak kaybınız varsa bana yazın. Size söz; noktasına, virgülüne dokunmadan yazdığınız her şeyin kamuoyuna yansımasını orada dile getirilmesini sağlayacağım. Sizin için yapabileceğim tek gerçekçi şey budur. Elimden ancak bu kadar gelir.

O nedenle bu yazıyı okuduğunuz andan itibaren geçmişi unutun. Sadece bu maça odaklanın. Ben size inanıyorum. Siz bana çok güzel duygular yaşattınız geçmişte. Bu hafta sonu da o güzel günlerden biri olabilir. Tarihe böyle kayıt düşülebilir. Bu hafta sonu tarihe mutlu bir kayıt düşelim arkadaşlar.

Yukarıda var olduğunu saydığım dezavantajın dışında Rakibiniz Kastamonuspor’un sizde saha fazla ne artısı olabilir? Soruyu şöyle sorayım; Kastamonuspor sizi neden, hangi sebeple yensin ki? Sizden daha üstün olduklarını kim söyleyebilir? Siz onlardan daha mı eziksiniz? Siz onlardan daha mı yeteneksizsiniz? Onlar sizden daha güçlü mü? Mesela sizin yapamadığınız ve onların kolayca yaptığı ne var? Bana açıkça cevap verin? Kastamonuspor sizi neden yenebilir? Neden? Sebep?

Kastamonuspor’a yenilmeniz için hiçbir mantıklı sebep yok sevgili arkadaşlarım. Sabırlı ve serinkalı şekilde bu maça başlayın ve son dakikaya kadar da bu maçı kazanma sorumluluğundan kopmayın.

Bu maçı kazanmak zorundasınız, çocuklarınızın gözlerindeki o gökkuşağı bakış için kazanmak zorundasınız? Annenizin yüzündeki o nurlu bakışlar için kazanmak zorundasınız? Babanızın yüreğindeki kendi sevginiz için kazanmak zorundasınız? Taraftarın masum duyguları için kazanmak zorundasınız? Futbolcu ahlakı ve etiği için kazanmak zorundasınız? Diyarbekir şehri için kazanmak zorundasınız? Bu şehirde geçirdiğiniz mutlu bir an için kazanmak zorundasınız? Bu şehirde attığınız gönül dolusu kahkaha için kazanmak zorundasınız?

Her gün gördüğünüz o kadim surlar için kazanmak zorundasınız. Sesiz taş evlerin serinliği için kazanmak zorundasınız?

Biliyorum hiç kimseye bir borcunuz yok. Ama benim gibi 60 yaşını devirmiş bir taraftarınıza ‘’ evet, evet, işte bu. Harikasınız çocuklar’’ dedirtmek için kazanmak zorundasınız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT