22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara4 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


AMEDSPOR Nedenler ve Çözümler...

05 Eylül 2016 Pazartesi 22:22

Geçen yıl onları çok konuştuk.Oynadıkları futboldan çok maç öncesi - sonrası halleriyle ,gittikleri deplasman maçlarında aldıkları tepkilerle  ve karşılaştıkları şiddetle  ne bizlerin  ne de Türkiye ' nin gündeminden düşmedi doğrusu AMEDSPOR .

Yeni sezona haydi bismillah deyip geçtiğimiz hafta sonu başladık büyük bir umutla ve coşkuyla.Amedspor ' u ilk maçında oynadığı başarılı futboldan ve aldığı galibiyetten ötürü tekrar kutluyorum.Ayrıca ev sahibi Erzurumspor yöneticilerine ve şehrin mülki amirlerine gösterdikleri ilgiden dolayı  buradan kocaman bir teşekkür yollayalım.Geçen sezonda pek çok görüşmemiz oldu Amedspor yöneticileri ile.Benim için sadece ayaküstü görüşmek yetmiyor malûm. Biraz derine inmeliyim sorularımla.Kafama takılanları aydınlatmalıyım ,fikir ve eleştirilerimi sunmalıyım .Bazen karşımdakini  kızdırmalı ,bazen terletmeli,bazen de saşırtıp gözlerinin yuvalarından fırlamasına sebep olmanın hazzını yaşamalıyım .

Öyle ya merak ve muziplik denen iki  illet girdi mi iliklere çıkmıyor bir türlü.Laf aramızda çıkmasında ,seviyorum bu hallerimi.

Yeni sezonda Amedspor ' un Başkanı Nurullah Edemen oldu.Futbol camiasına uzak olmayan bir isim.Bu değişimi vesile bilip yatırdık Amedspor ' u masaya "Başkan ile analiz edelim " dedik.Uzun ve keyifli bir sohbet oldu.Kulüp, yeni başkan ile yeni bir sürece girdi.Nurullah Edemen çok güzel adımlardan bahsetti.Vizyon değişikliğinden tutunda , ekonomik kazanımlara kadar geniş bir yol haritası var ellerinde .Söylemler güzel fakat gerçekliğini zamanla takip edip görücez.İnanç ,azim ve samimiyet olduğu sürece yapılmayacak iş yok inanıyorum.
Kendisiyle yaptığım sohbetten en az on bölümlük bir yazı serisi çıkar.Bu günlük benim için çok önemli  bir iki başlığa değinmek istiyorum.

Birincisi Amedspor neden siyasetin gölgesinde kaldı? Takımda başarılı futbol oynanıyor .Farklı kültürden pek çok futbolcunun şehirle ve takımla uyumları yerinde .Peki neden hep kötü haberler ile anıldı Amedspor ? Bunu kasten mi yaptınız ? Neden maçlardan sonra pozisyonları değil de kavgaları konuştuk ?Bu kadar soru yağmurundan sonra şaşkınlığını atan Nurullah Edemen 'in verdiği cevap ; kasıtlı yapılan bir durum olmadığı ve Amedspor 'un da yaşananlardan dolayı çok rahatsız olduğu  yönündeydi.Biraz nefes aldıktan sonra aklıma takılan en önemli soruyu sordum kendisine : "Gidilen deplasmanlarda olay çıksın diye  insanları tahrik mi ettiniz duruş ve konuşmalarınızla başkanım " dediğimde hemen bir deplasman daveti aldım Nurullah Edemen 'den.
" Bizimle deplasmana  gelin ,görün ve yazın " dedi.

Kabul ettim ama bir ön görümü sunarak ; ben gelirsem çiçeklerle karşılanmaya hazır olun başkanım dedim ( bu özgüven nereden geliyorsa artık ).Bu cümleyi kullandım çünkü gelmek istediğim önemli bir nokta daha vardı.Bu espriden girerek bir eleştirimi sunmam gerekiyordu kendisine.Bana göre Amedspor ' un ciddi bir iletişim sorunu var.Olumlu bir dış yüzünüz olmalı basına ,halka ve il dışına karşı.Kulüp hızlı bir şekilde dış yüzünü yumuşatmalı. Yöneticisinden tutunda futbolcusuna kadar uzlaşıcı ,kucaklayıcı ve yeni fikirlere karşı açık olunması gerekiyor.Yani kısaca " başkanım lütfen sempati ve uyum " dedim.Bu görüşümü dikkate alacağına eminim çünkü Nurullah Edemen ' i yol alma konusunda çok azimli gördüm.

Amedspor ' u konuşup Deniz Naki ' yi konuşmamak olmaz tabiki.Geçen yıl yaşananlara bu yıl şahit olmak istemiyoruz.Hem kulübe hem şehre hemde gencecik bir futbolcuya büyük zarar verdi bu durumlar. Deniz Naki ' yi başarılı futbolu ile konuşmak istiyorum çünkü gerçekten üzülüyorum.Bu arada fırsat bulursam yakında Deniz  Naki'yi de sorularımla terleticem inşallah.Kimdir ,nedir ,neleri sever - sevmez ve bana has acaip sorularıma hazır olması yönünde mesajımı da yolladıktan sonra tekrar çiçeği burnunda başkan Nurullah Edemen ' e başarı dileklerimi sunuyorum.Kafamda binbir soruyla gittim.Bazıları aydınlandı bazılarının cevabı zamanda gizli ,bazıları için halâ tereddütlerim var.

ZAMAN EN BÜYÜK İSPAT OLACAK..
Tadında bir sohbetti.Amacımız her konuda yapıcı olmak.Öyle dönemlerden geçiyoruz ki ; hepimize büyük görevler düşüyor çözüm bulmak adına .Benim aldığım sinyaller olumlu.Ne diyelim HADİ HAYIRLISI..

Bu yazı toplam 8105 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com