1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Amedspor muhteşem gidiyor
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor muhteşem gidiyor

A+A-
Amedspor Taşdemir'in göreve gelmesinin ardından bambaşka bir şekle büründü, ortaya koyduğu oyun ve takım disiplini taraflı tarafsız herkesten alkış aldı. 
 
Sezon başında takımın başına  tecrübeli bir isim olan Coşkun Demirbakan getirilmişti. Yönetim ve taraftarlar Demirbakan dan çok şey beklerken, çok iyi bir kadroya sahip Amedspor lige iyi bir başlangıç yapamadığı gibi hem oynadığı kötü oyun hemde aldığı kötü sonuçlar nedeniyle bir anda düşme potasının içine kadar gerilemişti. Gelinen durum herkesi hayal kırıklığına uğratırken maalesef kimse bu durumu eleştirecek kalemini kullanamıyordu. Burada mesele Demirbakan'ın asla şahsı değil, bazen dünyanın en iyi teknik adamını getirirsin kan uyuşmaz, sistem uyuşmayabilir. Bunlar futbolda gayet doğal şeyler. Ama bu olmayan şeylerşide millete yazmamak asla doğru olmaz. Yoksa Demirbakan hocamıza sevgimiz saygımız sonsuzdur. Ama bu konuyu maalesef kimse dile getiremedi. Taşdemir benim babamın oğlu değil, adam bu işi başardı. 12 haftadır Galatasaray, Eskişehir maçları dahil kimse bileğini bükemedi. Takımı düşme potasından aldı, play-off a kadar getirdi. Böyle olunca da tebrik etmemek doğru olabilir mi?. Umut ediyorum Diyarbakır'daki bazı yerel basından arkadaşlarımız da bu hastalıktan kurtulurlar, sırf dostluk var diye eleştirmiyeceksek hemen o kalemi kırın gitsin, bu memlekete bundan daha iyi bir şey yapmış olursnuz.
 
 
ÖZGÜVEN KAYBI
 
Amedspor Çoşkun Demirbakan  döneminde ligin ilk yarısında oynadığı maçlara baktığımızda oynanan kötü oyun nedeniyle ne yazık ki  hiçte iç açıcı değildi. Bakın  özelikle şunu belitmek isterimki bir takımda inanç ve  özgüven bitmişse eğer inanki ne  takımda ne de Sporcularda asla başarı bekleyemezsin ve Coşkun hocanın ilk yarı karnesine baktığımızda  
oynadığı 16.maçta 5.galibiyet. 6.berabelik aldı ve ilk yarıyı toplam  21 puanla toplayabildi.
 
TAŞDEMİR'LE GELEN ÖZGÜVEN
 
Amedspor yönetimi Ligin ikinci yarısına Coşkun hocadan boşalan teknik direktör koltuğuna 
İsmet Taşdemir getirildi.  Bana göre çok yerinde ama gecikmiş bir karardı. Bu arada sadece altı günlük çok kısa bir Antalya kampında sonra İsmet hoca ve ekibi bilikte takımı çok iyi hazırladığını gözle görüldü.
 
 
Evet İsmet Taşdemir'in gelmesiyle bilikte takıma ayrı bir hava geldi Amedspor kendi evinde Oynadığı  ligin ikinci yarısının ilk maçı olan Hatayspor karşısında takımın moral ve motivasyonu üst düzeyde olduğu gibi hem sporcuların kendine olana özgüvenleri tekrar geri gelmesini sağladı,  hemde ayni zamanda ayrı bir hava geldiğini gördük 
bu demek oluyorki hoca faktörü ne kadar önemli olduğunu biraz daha gördük.
 
Maşallah İsmet hocayla çıktığı 12- maçta mağlubiyet yüzü görmedi İsmet hoca takımın başına çıktığı  9.lig maçında toplam 17, puan toplayan ve ayrıca  Ziraat Türkiye Kupası'nda guruplara kalarak ve burada toplam 7. Puan topladı ve takıma tekra özgüven geldi Amedspor düşme potasındayken, bir anda Playoff hesapları yapmaya başladı. Bende şimdi söylüyorum size eğer sizler 17 yedi hafta Çoşkun hocaya bu kadar sabır etmeseydiniz bugün belki bu takım Şampiyonluğu en büyük adaylarından biridi.
 
Amedspor Cuma günü kendi evinde Şapiyonluk mücadelesi veren ve ligin güçlü ekiplerinde bir olan Göztepeyi konuk eti ve bu maç iki takım içinde çok önemliydi Amedspor Playoff şansını devam etirmek istiyordu rakibise Şampiyonluktan kopmamak için iki takımında hedefi galibyeti.
 
GELELİM MAÇA
 
Önce Göztepe'den başlayalım, lig ikincisi deplasmanlarda çok iyi bir ekip henüz mağlubiyet almamış böyle bir eki karşısından Amedspor nasıl bir sonuç alacak herkes gibi bende merak ediyordum. Amedspor taraftaları maç öncesi iki takımıda türbinlere çağırarak hem dostluk hemde centilmenlik örneği gösterdiler ama ne hikmetse hiç bir ulusal basın bu güzel tabloyu dile getirmediler yazıklar olsun sizin gibi basına  ayrıca Amedspor taraftaların göstermiş oldukları bu duyarlığıtana dolayi  taraftalara çok teşekkür ederim.
 
MUHTEŞEM OYUN
 
Amedspor, Göztepespor karşısında sergilediği muhteşem futbolla adeta rakibini silindir gibi ezdi geçti. Ligin en flaş ekibine karşı böylesine muhteşem bir oyunla ortaya koyduğu oyun, aldığı bu galibiyet Playoff yolunda çok önemlidir. Bu takım Göztepe' yi böylesine ezerken tabiki insan ilk yarıda kaybedilen puanları düşününce bende herkes gibi bir ah diyorum. Bu galibiyeten dolayı başta teknik ekip ve Sporculara olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.  
 
MUHTEŞEM TABLO
 
Diyarbakır il Valisi Hüseyin Aksoy, Vali yardımcısı  Mimar Sinan Batmaz ve Amedspor yönetimi ile bilikte maçı izlediler.  Barış havasında ilerleyen bu günlerde böylesine bir tablo gerçekten çok güzel ve anlamlıydı.
 
Yazımı bitirirken, maçtan sonra Amedspor Basın Sözcüsü Sayın Nesih Aktepe, tüm yerel basını toplayarak bir kahvaltılı sohpet düzenlemişti. Her ne kadar çağrılmamış olsakta, bu güzel davranışıdndan dolayı sevgili Aktepe'yi böyle güzel organizasyondan dolayı kutluyorum. Bizim içinde olup olmamamız hiç önemli değil, önemli olan halkın da içinde olduğu top yekün bir kent takımı yaratabilmektir. Biz bu konudan dolayı küçükta olsa alındık. Ama daha sonra sevgili Aktepe bu konu ile ilgili özürlerini bildirdi, bizlerde kabul ettik, inşallah bundan sonra birlikte daha güzel işler diliyoruz.  
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT