1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Amedspor ismine kurban olsunlar..!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor ismine kurban olsunlar..!

A+A-
KURUM TAKIMI DEĞİL, HALKIN TAKIMI OLUNCA DESTEK GELDİ
 
Türkiye liglerine baktığımızda bir çok kurum takımların yapmış oldukları transferlerle harcanan onca paralara rağmen bir türlü başarı elde edemiyorlar. çünkü arkalarında taraftar gücü yok, ondan dolayı oynadıkları her maçta çok az sayıda  taraftar desteğiyle sahaya çıkıyorlar. Bu  demek oluyor ki  bir takımın arkasında taraftarı olmadan, dünyanın en iyi takımını da kursan, ne yazar çünkü bir takım ancak taraftarıyla vardır ve büyüklüğü taraftar desteğiyle orantılıdır. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, uzun yıllardır değişik isimlerle liglerde yeralıyor. Defalarca 3.lig-2.lig arasında gitti geldi. 3.ligde Şampiyon olup, 2 .ci lige çıkarken bile kendi evinde oynadığı maçlarda bile az sayıda taraftar izlerdi. çünkü taraftar kurum ve şahıs takımlarına değil halkın takımı olana destek verir.
 
GEÇ OLDU AMA TEMİZ OLDU
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor yönetimi geçte olsa bu yanlışı görerek, önce reklerini yeşil kırmızı ve sonra da ismi değişikliği yaptı. Yeni ismi tamda halkın ve taraftarın çok uzun yıllardır hasret olduğu Amedspor olarak değiştirildi. Bu değişilikten sonra taraftalardan büyük bir ilgi gördü.
 
TARAFTAR SAHİPLENDİ
 
Bu işin gidişatının nasıl olacağını oynanan son iki maçta gördük. Bakın Alanyaspor'la oynanan kupa maçı ve ardından Gümüşhanespor'la oynadığı lig maçında şunu gördüki taraftarların hayli yoğun ilgisi, sevgisi ve sahiplenme duygusu had safhadaydı. özelikle şunu belitmek isterimki, yılardır Büyükşehir Belediyespor'un maçlarına giderdim, taraftarın  bu kadar yoğun ilgisini hiç böyle görmedim. bir kez daha belitmek isterimki taraftar olmadan asla ve asla başarıda gelmez bundan böyle bilin.
 
BÜYÜK İSİM BÜYÜK YÜK
 
Tabi sadece isim ve renk değiştirerek bu işler bitmiyor. Amedspor isminin ağırlığı ve getireceği ağır sorumluluklar var, birazda bunlardan bahsedelim. Amedspor'un isminin ne kadar büyük ve etkili olduğunu taraftaların verdiği destekler hep bilikte gördük. yönetimide bunun farkına varıp ne derece büyük bir yük altına girdiklerini bundan böyle Amedspor yanlızca Diyarbakır'ı değil bölgeyi temsil edecek ve yönetimde şapkasını önüne koyup daha iyi düşünmeleri gerekir. Bu ismin getireceği en büyük sorumluluk, madem böyle bir yola girildi, bundan sonra adımlar çok daha dikkatli atılmalıdır. Bu kenti temsil etmek, sadece ismini aldım, renginide taktımla bitmiyor. Bundan sonra gerek sahada, gerekse saha dışında, alt yapıda, etkili bir transfer politikasıyla Diyarbakır'a yakışan bir işleyiş olması lazım. Bu arada isim konusunda gereken öz veriyi gösteren  Amedspor'un eski kulüp başkanına ve yönetim kuruluna çok teşekkür ederim.
 
AMEDSPOR İSMİNDEN RAHATSIZ OLAN GÜRUHLAR
 
MHP bu isimden rahatsız olmuş, o kadar çok üzüldük ki, MHP'yi çok üzmüşüz, keşke onlara sorsaydık acaba bu kulübün ismini ne yapsaydık. Bu konuda hata yapmışız kusura bakmasınlar. Artık başka sefere diyelim ve geçelim.
MHP Grup Başkanvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu  Allah aşkına soruyorum size siz barış için bugüne kadar ne yaptınız maalesef hiç bir şey yapmadığınız gibi tam aksine hep savaştan yana oldunuz ve sizin bu tavrınız ırkçı bir tavırdır.
 
HALLAÇOĞLU PROF OLMUŞSUN ANCAK, TARİH BİLGİN HALEN ZAYIF
 
Belki Halaçoğlu tarih konusunda fazla bilgisi yok bunuda gayet doğal karşılamak gerekir. Amedspor ismi asla siyasi bir sembol değil, bizzati bu kentin bir gerçeğidir. Bu gibi geri zihniyetler 10 bin yıllık kürt köylerinin isimlerini alıp saçma sapan isimlerle donatanlardır. 30 yıl süren bir savaşın ardından da biz bu isimler konusunda hata yapmışız diye akıldan yoksun insanlardır.  Amed ismi barış, sevgi ve kardeşlik olduğu için karşı çıkıyolar. Amed ismine kurban olsunlar. Gidip biraz tarih çalışıp sonra karşımıza çıksınlar. Güle güle Büyükşehir Belediyespor hoş geldin Amedspor
 
KENDİNİ BİLMEZLER
 
Sivasspor'un geçtiğimiz hafta sonu Bursa'da oynadığı karşılaşmada sevgili hemşerimiz Burhan Eşer'e bazı kendini bilmez ve insanlıktan nasibini almamış Bursaspor taraftarının yapmış oldukları ırkçı ve faşist saldırılarından dolayı bunları şidetle kınıyorum ve  lanetliyorum. Bizler yıllarca barış istedik, kardeşlik istedik, dostluk centilmenlik istedi demekki bu tür şeyler bunlara batıyor. Bu ırkçılığı yapanların yüzüne tükürmek bile insanın içinden gelmiyor, sadece midemi bulandırdıklarını söyleyip bu konuyu kapatmak istiyorum.
 
DİYARBAKIRSPOR VE 3 GOLLÜ GALİBİYET
 
Hafta sonu Diyarbakırsporumuz 3 gollü bir deplasman galibiyeti ile döndü. Elbette mutluyuz, umut ediyorum devamı gelsin, çünkü şampiyonluk iddiasıyla bu yola çıkıldı. Artık seri galibiyetler lazım, liderle ara gittikçe açılmaya başladı. Şu anda 7 puan farkla gerideyiz. Bu fark kapanır mı artık bekleyip göreceğiz.
 
 
SAYGILARIMLA 
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT