1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Amedspor ismi altında ezildiniz
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Amedspor ismi altında ezildiniz

A+A-
AMEDSPOR SIRADAN BİR TAKIM OLMAMALI
 
Sezon öncesi, Büyükşehir Belediyespor yönetimi önce rengini yeşil kırmızı olarak değiştirdikten sonra bu kez de Büyükşehir Belediyespor'un ismi Amedspor olması için kongre kararı aldılar.  Ama bu kararı alırken yönetim olarak en azından şapkanızı önünüze koyup bir yerine bin kere düşünmeniz gerekirdi. Ne yazik ki hiç bir alt yapı hazırlamadan Amedspor isiminin ne kadar ağır bir sorumluluk olduğunu düşünmeden kongre kararı alınıp Büyükşehir Belediyespor ismini Amedspor olarak değiştirdiler.
 
Oysaki Amed isminin ne kadar ağır olduğunun farkında olmuş olsaydılar eğer o zaman işi  bilen iyi bir yönetim kurardılar.
 
Allah aşkına söylüyorum sizlere hani kongrede  Amedspor bölgenin takımı olacak ve bölgeye hitap edecekti. Peki nerde kaldı bölge takımı.
Şunu gördük ki yönetim bu ismin altında ezildi.
 
GENERAL DEĞİL ASKER LAZIM
 
Amedspor yönetimi sözde, Sezona hem iyi transfer yapmak hemde Şampiyonluk parolasıyla başlamak adına takımın başına tecrübeli Teknik direktör Coşkun Demirbakan'ı getirdi . ligin ilk yarısına şöyle bir baktığımızda  maalesef beklenen sonuçlar alınamadı.
 
Coşkun hocanın ilk yarı karnesi, 16 maçta 5 galibiyet. 6 berabelik aldı, işin bir diğer ilginç yanı ligin ilk yarısında deplasmanda galibiyet yüzü görmeyen bir takım var ortada. Sonuç olarak Amedspor ilk yarıyı 21 puan ve  10.cu sırada tamamladı.
 
Bakın eleştirinin olmadığı yerde başarı asla gelmez o yüzden herkes eleştiriye açık olmalı. Bu kötü sonuçlara rağmen maalesef bazı yerel basın mensupları Coşkun hocayı eleştiremedi. Bakın belki hoca çok iyi dostunuz olabilir, ama  ortaya çıkan bu yanlışları göz ardı etmek anlamına gelmez. 
Ben yıllardan beri bu memlekette şuna şahit oldum kim hoca sporcu veya menejerlere aracı olmuşsa hiç bir zamanda eleştirilmemiştir. 
işte bundan dolayı ne  Diyarbakırspor ne de Amedspor bu kafayla hiç bir yere varamaz.
 
KİMSE BU İSMİ KÜÇÜMSEMESİN
 
Disiplinin olmadığı yerde başarı beklenemez, yönetim bu konuda da sınıfta kaldı.
Bana göre tek suçlu yönetimdir. Çünkü yönetim hem Amedspor isminin altında ezildi hemde maddi anlamda sporcular üstünde otorite kurulamadı. Meydanı boş bulan bazı general sporcular istedikleri gibi at koşturmaya başladılar.
 
Eskilerde tabiri caizse papaz diye nitelelen ve benem ben diyerek ipleri alan, geldiği takımı küçümseyen kendini general gören, askerin olmadığı yerde o takımdan hayır gelmez.  Bu oyuncuları getirenlerin bunları önceden düşünerek hareket etmesi gerekirdi. Burada suçlu varsa oda yönetim, hoca ve hocayı getirenlerdir
 
AMEDSPOR İSMİ SIRADAN BİR İSİM DEĞİLDİR
 
Özeliklle şunu belirtmek isterim ki ne soprcu ne de yönetim kendini takımdan üstün göremez. sizin oynadığınız takım ve sizlerin yöneticisi olduğunuz takım sıradan bir takım değildir çünkü Amedspor bu bölgeyi temsil eden büyük bir isimdir ve hiç kimse bu ismi ayaklar altına alamaz.
 
Amedspor kendi evinde Ligin erteleme maçında  Ankaragücü'nü 3-2- yendiği maçtan sonra yönetim kurulu  İkinci yarıda Teknik Direktör Coşkun Demirbakan ve ekibiyle yola devam etmeme kararı alarak karşılıklı görüşerek yollarını ayırdılar..
Peki şimdi soruyorum size ey işi bilen yönetim bakalım takım içinde, huzuru bozan disiplinsizlik yaratan papaz Generalleri gönderebilecekmisiniz?.
 
Bakın isim değişikliğiyle her şey güllük gülistanlık olmadı, asıl iş bundan sonra üstünüze aldığınız bu ağır sorumluluğun gereğini yerine getirmektir. Bu olmadıktan sonra sıradan bir takım olmak, Amedspor ismine yakışmaz, bu taraftarda bu kabul etmez. bunuda iletmiş olalım.
 
SAYGILARIMLA
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT