26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Altan Tan Haksız mı Yani??

14 Haziran 2016 Salı 23:24

Biz ne tuhaf yetişen bir nesildik . Türkiye nin zorlu dönemlerinden  çıkışını ve rahatlık kapılarının aralanma süreçlerini adım adım yaşadık çok gelişmemiş beyinlerimiz ve  algılarımızla . Herşeyin tek çeşit olduğu bir çocukluk ve çok çeşitliliğin başladığı gençlik dönemlerini gördük .Bu sebepten ayakları yere basan , elindekilerin kıymetini bilen ve tuttuğunu koparan azimli son nesil olduğumuza inanıyorum .
*Marketlerin olmadığı çocukluk döneminde , tek lüksü büyük kutularda bulunan bisküvilerden tane ile alan ,
*Günboyu yaptıklarımızın hesabını ; banyoda  kafamıza aldığımız sabun ve tas darbeleri ile ödeyen ,
* Her an bir terlik saldırısına maruz kalmamak için her daim pür dikkat pusuda bekleyen ,
* Büyük kardeşimizin  küçülen kıyafetlerini kayıtsız şartsız giyen ,
*Sokakta oynarken dayak yesek bile korkudan sesimizi çıkaramayan (ses çıkarsaydık birde evdekilerden dayak yemek vardı .Bu nasıl bir ruh haliyse artık ) ,
* Eve misafir geldiği anda " otomatik  emme basma tulumbaya " dönüşüp , önümüze gelen her büyüğün elini öpüp başımıza koymayı vazife bilen ,
* Bir büyüğün şikayeti ile anında sorgusuz ceza hatta darbe alan ( büyükler herzaman haklıdır ) ,
*Okul çıkışı yanımızdaki erkek arkadaşımızı aman bir tanıdık görmesin de ailemize yetiştirmesin korkusu yaşayan , 
* VEFAKAR , CEFAKAR , GÜÇLÜ BİR NESİLDİK *
( Bu kadar övgü sanırım yeterli )
Kısaca " saygı , korku ,hizmet " TRİO sunu benimsemişti aileler o dönem çocuk eğitiminde .Kötümüydü ?HAYIR .İyiki bu aşamalardan geçip piştik.
O döneme ait bana ters gelen tek bir durum vardı.Yeri geldiğinde * küçücük  çocuksun tek başına gidemezsin , yapamazsın * deyip önümüze duvarların çekilmesi ve kızılması , yeri geldiğinde de * eşşek kadar oldun neden tek başına halletmiyorsun işini * deyip özgür bırakılmamız hatta uçurumdan aşağı itilmemizdi .
Ya arkadaş var mı böyle bir çelişki ?
Özgürlüklerin ve hakların  ; kişiye ve duruma göre değişkenlik göstermesi doğru mu ?Benim cevabım belli , herzaman ki gibi çifte standarda karşıydım ve hâlâ karşıyım .
Hemen bu durumu günümüze uyarlarsak şunu sorarım size ;ALTAN TAN HAKSIZ MI YANİ ???
Özgürlüklerin ,  hür iradenin , hür ifadenin söylemini yapıyorsak her daim ; özgürce fikirlerini paylaşan insanların tercihlerine de saygı duymalıyız .
ALTAN TAN ın son dönem yaptığı açıklamaları takip ediyorum .Görüşüne katılırız veya katılmayız oraya değinmiyorum .ALTAN TAN ı tanımıyorum fakat karizmatik duruşunu , kendine olan özgüvenini ,tarafsız eleştirilerini takdir ediyorum.Her ne kadar bazen ses tonu ve sinir katsayısı yükselse de  NEYSE O !! Laf aramızda biraz ona benziyorum ( sinir kısmı hariç ).Tutamıyoruz içimizdekileri .
Evet ALTAN TAN yeni bir oluşum sinyalleri verdikten hemen sonra " aaaaaa " lar yükselmeye başladı.
NİYE ??
Gerçek özgürlük , büyüme ,gelişme ve doğruya giden yolu bulma çok çeşitlilikten geçmez mi ?Öyle diyordunuz ?O halde nedir bu tavırlar ? 
Zaten hep farklı bir duruşu , tarzı , hitabeti vardı .Bir sepet beyaz  yumurtanın içindeki , kırmızı büyük yumurta gibiydi . Evet yumurtaydı ve aynı sepetteydi fakat FARKLIYDI .Aynı olmak zorunda da değildi zaten ;  tıpkı hepimiz gibi.
Gelelim işin sosyal kısmına .Kürtler neden tek partiyle yetinsin ki ;hele son  yaşanan üzücü olaylardan sonra .Bir , iki , üç fazla olmalı . Sunulacak olumlu şeyler varsa seçenekler değerlendirilmeli .Kendine güvenen girsin siyasi arenaya . Ben sevmiyorum diye siyaset kapılarını kötülemem asla .
ALTAN TAN a buradan sevgilerimizi de yolladıktan sonra konuyu hemen bağlayalım.
Fikirlere  ve açıklamalara saygı duyalım ,bekleyelim ,görelim.Ne olacak ,nasıl olacak sonra eleştirelim varsa bir yanlış .
OLACAĞI BİLE BELKİ DEGİL , KİM BİLİR ??

Bu yazı toplam 7990 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com