1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Allah’ın emaneti kadınlarımız…
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Allah’ın emaneti kadınlarımız…

A+A-

Merhaba sevgili okurlarım,
Allah’ın rahmet ve bereketi siz değerli okurlarımın üzerine olsun. Sevgili okurlarım, değerli dostlarım bugünkü yazımda size bizlere Allah’ın emaneti olan kadınlar üzerine birkaç kelam sarf etmek istiyorum. 
Bakın değerli okurlarım hadisi şerifte şöyle buyuruyor: “Mü’minlerin îmân bakımından en olgunu ve en hayırlısı, hanımına karşı en hayırlı olanıdır.” 
Eminim ki hepiniz bu hadisi şerifin kıymetini çok iyi bilenlerdensinizdir ama ben tekrar tekrar söylemek istiyorum kadına el kaldırmak insanlık değil, kadın dövülmek için gelmiyor, ama maalesefki insanlıktan nasip almamış insanların kadınlarını dövdüğünü duyuyor ve buna şahit oluyorum. Bakın arkadaşlar kadın bir onursuzluk veya namussuzluk yapmışsa gereken yapılır bu gerekende şiddet asla olmamalıdır hukuki yollar vardır ama hiç yoktan durduk yere kadını dövmek etik ve doğru değildir.  
Değerli okurlarım sizlere soruyorum, sizler bir kadına el kaldırırmısınız veya da bir kadını dövüpte sokağa atan bir erkeğe erkek dermisiniz ? Bu yaşıma geldim hala anlamış değilim erkekler neden eşlerini dövüyorlar neden şiddet uyguluyorlar, düşünüyorum da güçlerini bir kadının üzerinde mi deniyorlar. Bakın arkadaşlar şiddeti gösteren erkek zaten delikanlı değildir, kadına kalkan eller kırılsın. 
Bakın değerli okurlarım bir başka hadisi şerifte peygamber efendimiz şöyle buyurmuştur, “Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız.”
Kadını döven aslında erkek değildir ŞEYTANDIR… Kimse dinine göre yaşamıyor Ama imam nikahı kıyıyor değilmi..! İşte bur da problem var. Evlilik Allah katında farz ve Peygamber Efendimizinde söylediği gibi evlenip çoğalın kıyamet gününde en çok ümmetimle övüneceğim diye Bide eşlerine en iyi davranınız en ahlaklınızdır demiş efendimiz . Şimdi soruyorum hangi Allah'ın sevdiği kulu Allah katında evlenmiş bunun sorumluluğunu almış hangi mümin yapar bunu yapmaz . Bakın değerli okurlarım Şeytanın en büyük uğraş verdiği konuda evliliktir.
Bazı kendini bilmez mahlukatlar için söylüyorum kim olursa olsun şiddet çözüm değil güzelliklerle ayrılmakta barışmakta çözülür. Kadına şiddet uygulayan kim olursa olsun asla kabul etmiyorum kınıyorum kadın emanettir emaneti iyi korumak lazım ona sahip çıkmak lazım, Rabbim hayırlı eş nasip etsin kızlarımıza. 
Son olarak yazımı Şems-i Tebrizi’nin sözüyle bitirmek istiyorum…
"Kadın; bilmeyene 'nefs', bilene 'nefes'tir." 
Dua ile kalın…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar