23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır19 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara13 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Mehmet Sait Çakar / Sait Hoca


Allah Rahmet Eylesin” denir

03 Mayıs 2011 Salı 09:04

Onu bunu bilmem ama bir Müslüman öldüğünde arkasından “Allah rahmet eylesin” denir. Bu gün Usame bin Ladin'in ölümü birçok ajans tarafından bas bas bağırılarak yayınlandı. Büyük olasılıkla da ölmüştür ve ölmüşse de arkasından bir Fatiha okunur, rahmet dilenir Allah'tan. Ama gördüğüm kadarıyla ülkemin insanları bu adamın öldürülüşünden memnunluk duyuyor, sanki büyük bir düşmanı biz yenmişiz gibi.

Öncelikle eğer bir büyüklük varsa o da Usama bin Ladin'edir. Tek başına devasa bir örgüt kurdu, olsun arkasında cia varmış, mossad varmış. Olsun arkasında hepsi olsun ama yine de küresel bir örgüt kurmak bir büyüklük ister, küçük kafaların yapabileceği bir örgütlenmenin değildir el Kaide.

Eğer bir büyüklük varsa muhakkak ki karşısında bir küçüklük de vardır, çünkü her şey zıddıyla kaimdir. Her ne kadar Amerika onu yakalamak istemiyormuşsa da yıllarca Amerika'nın burnu sürtülebilmişse sanırım bu Amerika'nın büyüklüğünü göstermiyordur.  Koca devlet Amerika gidip Usame'yi bulacak, vuracak ve balıklara yem olsun diye denize atacak.

Bu hikâyeye inanmak için biraz balık olmak gerekir, sanırım en son onun kimlik kontrolünü de denizdeki balıklar yapmıştır. İnsan hiç can düşmanını denize atar mı? Hiç mi teşhir etmez? O olduğu ne malum? Fotoşoplu bir ceset resmi tespite yeter mi? Ne bayram ne seyran, Amerika niye bu adamı buldu da vurdu? Yıllarca Afganistan'da aradığı adamı nasıl da Pakistan'da bulup vuruyor? Demek ki bu işin altında bir çapanoğlu var ve bu çapan Amerika'nın kendisi çünkü Amerika Afganistan ve Irak'tan sonra tekrar bataklığa saplandı ve kaybettiği prestijini geri kazanmak istiyor.

Ama bunu yapmaya çalışırken de Libya'da NATO kirli savaşa girdi, Kaddafi'nin sarayını bombalayıp torunlarını öldürdü. İnsansız uçaklarla önüne geleni vuruyor, hatta sivil veya muhalifleri bile ayırt etmiyor, çünkü Amerika'nın derdi muhaliflere özgürlük değil. Gerçi NATO bunu hep yapıyordu ama bu defa yanında Türkiye de var, o öldürülen çocukların kanı bizim elimize de bulaştı. Diğer yandan Yemen'de sular durulmuyor, Bahreyn'de hala Suudi askerleri muhaliflere ateş ediyor, bir de Suriye bu kervana katıldı.

Ama Amerika bunu gördü. Bu kadar masrafı bir çılgını koltuğundan etmek için ta Akdeniz'e gelmedi ve bu hesapları yaparken kabağın kime patlayacağını da hesapladı muhakkak. İşte burada Usame bin Ladin devreye giriyor. Sözüm ona Usame öldürüldü ve hemen ertesinde intikam davulları vurulmaya başlandı. Amerika savaşı yerinde yapmak istediğinden artık tüm saydığım bu ülkelerdeki el Kaide hücrelerini vurmak için asker çıkarabilir. Ve bu olurken korkarım Türkiye Amerika'nın yanında olacaktır bir NATO üyesi olarak.

Bu yazı toplam 6839 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com