1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Allah aşkına söyleyin, kimdir bunlar?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Allah aşkına söyleyin, kimdir bunlar?

A+A-
KİM BU KULÜBÜ KARIŞTIRAN
 
Diyarbakırspor Geçen hafta kendi evinde Gölcükspor'la oynadığı maçta teknik ekibin yapmış oldukları hatalardan dolayı beraber kalarak Playoff' yolunda ağır bir darbe almıştı. Ama ne hikmetse,  maç sonunda teknik ekip yaptıkları açıklamada bu maçın katili hakemdir dediler. Oysaki kendi hatalarını ört pas etmek için suçu tamamen hakeme  yüklemek kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Bunu yapacağınıza önce kendi hatalarınızı görebilseydiniz. Kendi yanlışını görmeden,  Hakemin, Güneşin Rüzgarın ve Soğuğun arkasına sığınmak korkaklıktır. Sizler bunları yaptıkça ve bu şekilde devam ederseniz artık inandırıcılığınız da kalmayacak.
 
Gölcükspor maçından sonra hafta içi kulüpten yapılan açıklamada bir şey dikkatimi çekti ve bu beni hiç şaşırtmadı,  yapılan açıklamada ayne şunları söylediler bu çıkan haberler ve yorumlara inanmayin çünkü bunların amacı takımı karıştırmaktır 
peki şimdi soruyorum sizlere acaba iki Sporcu kırmızı kart görüp takımını 9- kişi bırakan sporcular,mı, maç sonrası hakemlere tekmeler savuran malzemeciler mi, yoksa yanlış taktik veren, oyuna müdahalede geç kalanlar mı takımı karıştırıyolar, yoksa sizler bizleri salak yerine mi koyuyorsunuz? Siz ne derseniz eyvallah diyip, kendi gördüklerimi bir kenara koyacam, papağan gibi senin söylediklerini söylemek ne kadar doğru, bence otur bir düşün.  Söyleyin bakayim bunlardan hangisi doğru inanki sizler bunu cevabını veremesiniz çünkü yanlış yapan sizlersiniz. Şu hale, şu rezalete bakarmısınız, kimsenin asla bir şahsiyetine bir şey dememişiz, kimsenin onuruyla oynamamışız, takımda yanlış giden doğruları yazdık diye verilen şu komik beyanları okudukça emin olun hiç şaşırmıyorum. Bence biraz ciddiyet lazım.
 
PARAYA DEĞİL EMEĞE SAYGI
 
Kimi paraya bakar
emeğe hiç saygısı olmaz 
kimi emeğe bakar
paraya saygısı olmaz 
işte bizim aramızdaki fark budur.
Neyse geçelim... Herkes neyin ne olduğunu biliyor..
 
YAKUT'TAN MORAL
 
Eski Diyarbakırspor' kulüp  başkanlarından Dr. Abdurrahman Yakut'  Yeşil Bursaspor'la Deplasmanda oynanacak maç öncesi Diyarbakırsporlu futbolcuları ve teknik heyeti yemeğe aldı ve büyük moral verdi. Göstermiş olduğu bu duyarılıktan dolayı tüm Taraftarlar adına Dr. Abdurrahman Yakut' ta  çok teşekkür ederiz. Keşke gitmişken bir iki öğüt de kendinize alsaydınız, deseydiniz Ey sayın Yakut, siz bu takımı süper liglere taşırken yerinizde duramıyordunuz, protokol size neden dar geldi, direk sahanın içine kadar kulübeye girdiniz, bırakın tek bir maça gelmemeyi, daha günler öncesinden oynanacak maçı satır satır önce kendi ezberler, oyuncularına bir baba gibi yaklaşırdi, işini yapmayanın nasıl azraili olduğunu sorsaydınız, sabahın 3-4'ünde neden kulübe gittiğini, bekçiyi bulamadığı zaman kendisinin orada neden sabahladığını, o şampiyonlukların biraz öyküsünü dinleseydiniz. Yani sözün özü şu sadece un-yağ-şekerle helva olur, eğer sen işin başında yoksan o helvanın ne tadı olur, ne de tuzu. Sayın Yakut gerekirse o kulübün hamalı olurum, başkanlık benim umurumda bile değil, madem bu yola çıkılmışsa, işinde yanlış olan babasıda olsa tanımyacağını sorsaydınız. Gerçekten bir maçında hakem hatası varsa gider TFF'ye orayı onlara dar ederdi. Maçın kasetini izleterek, hakkını savunur gümbür gümbür kükrerdi. 
 
BİZLER BUGÜNE KADAR KİMSENİN PARALI ASKERİ OLMADIK OLMAYIZDA
 
Bakın bizimde geçmişte bilmeden hatalarımız olmuştu ama bizler bu hatalardan dersler çıkardık ve bu dersleri çıkarırken bizler  hiç bir zaman ne Derneğimizin yönetim kurulu olsun nede Azrailler Gurubu olsun bugüne kadar bizi ne parayla satın alabildiler nede kimsenin paralı askeri olduk bunu böyle bilin ve kulaklarınıza küpe olsun.
 
Diyarbakırspor Gölcükspor beraberliğinden sonra hafta sonu deplasmadan karşılaştığı 
Yeşil Bursaspor karşısında 1 0 yenik duruma düşmesine rağmen rakibi karşısında 4-2- galip gelerek Playoff yolunda çok önemli üç puan'alan Diyarbakırspor'un aldığı bu galibiyet ötürü ve emeği geçen herkese  çok teşekkür ederim. Şimdi bu galibiyetten dolayı kim üzülüp kıvranıyorsa veya kulübün için karıştırmak istiyorsa Allah onun çoluğunu-çocuğunu kahretsin. Artık bırakın bu masalları, merak etmeyin bizim sevgimiz, herkes gibi teraziye gelmez, bunu da yazın bir tarafa.
 
GELELİM 3 KADER MAÇINA
 
Evet bu galibiyetin daha da bir önem kazanması ve Playoff iddaasını sürdürebilmesi için Pazar günü çok zorlu rakip olan Denizli Belediyespor'u  konuk edecek olan Diyarbakırspor cezası nedeniyle seyircisiz oynayacağı bu maçı mutlak suretle kazanması lazım.  Bu maçtan sonra Dardanel deplasmanı ve içerde Lider Eyüpspor maçları bence bu sezonki gidişatın şeklini bizlere verecek... 
Bu 3 zorlu maçta  da Diyarbakırspor'a yürekten başarılar diliyorum. 
 
SAYGILARIMLA
RAMAZAN TUGAY 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT