1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. ALKIŞLAR VE TEBRİKLER OZAN BALCI’ya
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

ALKIŞLAR VE TEBRİKLER OZAN BALCI’ya

A+A-

Her zaman sporun insan üzerindeki faydasından bahsediyoruz. Özellikle de çocuklar ve gençlerin.  

Diyoruz ki spor ile uğraşan çocuklar ruhen ve bedenen daha sağlıklı olur.  

Diyoruz ki spor ile uğraşan çocuklar derslerinde ve sınavlarında diğer çocuklara göre daha başarılı olurlar.  

Diyoruz ki spor ile uğraşan çocuklar kötü alışkanlıklardan uzak dururlar. 

Ve yine diyoruz ki spor ile uğraşmayan çocuklar zamanlarını internet cafelerde, parklarda, sokaklarda, kahvelerde vb yerlerde geçirerek her türlü olumsuzluğa açıktırlar.  

Şimdi sizlere bizimle aynı düşüncede olan birinden, bir belediye başkanından, bir kaymakamdan bahsetmek istiyorum.  

Bir kaymakam düşünün Ardahan doğumlu. Diyarbakır Kayapınar İlçe Kaymakamlığına atandı. Daha sonra bu kaymakamımız Hükümetimiz tarafından Kayapınar Belediye Başkanı olarak görevlendirildi. İyi ki de görevlendirildi.  

Çünkü Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız sayın Dr. Ozan BALCI Kayapınar’da bulunan okullarda okuyan öğrencilerimizin spor yapması için çok ama çok şey yaptı.  

Sayın Ozan BALCI’nın talimatı il ilçede bulunan 103 okul ile 5 kurumdan hangi spor malzemesine ihtiyaçlarının olduğunun tespiti yapıldı. Sona bu okul ve kurumlara ihtiyaçları bulunan spor malzemelerinin alınması için gerekli işlemleri başlattı ve çok kısa bir sürede sonuçlandırdı. Sonra da muhteşem bir organizasyonla bu malzemeleri göz bebeğimiz olan çocuklarımıza, okullarımıza ve kurumlarımıza dağıttı.  

Bu spor malzemeleri 22 branştan oluşmakta olup toplamda 7000 öğrencimize bire bir dağıtımı yapıldı. Bu malzemelerin okullarda kullanacağını ve her okuldan en az 150 öğrencimizin yararlandığını düşünürsek 16.200 öğrenci gibi müthiş bir rakam karşımıza çıkıyor.   

Bununla bitmiyor tabiki de. Başkanımız bu çocuklarımız en kaliteli malzemeye layık olduklarını dile getirdi ve öylede yaparak en kaliteli malzemeleri temin etti.  

Bu malzemeler içinde neler var peki bazılarını hatırlatalım.  

Bisikletten suluklarına, toplardan formalara, eşofmanlardan masa tenisine, gülleden ciride, hentbol kalesinden bocce setlerine, kasklardan tekmeliklere kadar daha neler neler. 

Sayın Başkanımızın dağıtım töreni sırasında kullandığı bir cümle bu işin tamamını özetliyor aslında. “İstiyoruz ki Diyarbakır’daki çocuklarımız da Dünya çocuklarıyla rekabet edebilir hale gelsin. Bu yüzden bu projeyi yaptık” diyordu. İşte bu cümle her şeyi anlatıyor bize.  

Tabiki bu iş bir ekip işi. Bu iş için sayın Ozan BALCI başkanlığında büyük bir ekip kuruldu ve bu gece gündüz çalışarak bu işi başardı. Çok şükür ki bende bu işte gönüllü olarak bulundum.  

Ozan BALCI Başkanımız ve ekibi üzerine düşeni yaptı. Şimdi asıl iş okul ve kurumlarımızda bulunan idareci ve beden eğitimi öğretmenlerimizde. İnanıyorum ki onlarda üzerlerine düşeni yapacaklar ve bu malzemelerle okullarının birçok branşlarda faaliyet göstereceklerdir. Kısacası hocalarım sizlerden yapılan bu büyük işin hakkını vermenizi istiyor ve bekliyoruz. 

Sayın Başkanım Dr. Ozan BALCI başta size, bu işte emeği geçen birim müdürlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize,  bu malzemelerin temini, nakliyesi, kolilenmesi, taşınması için gece yarılarına kadar çalışan sevgili dostlara,  hatta bizlere çay getiren sevgili kardeşlerimize ve aklımıza gelmeyen ama emeği olan herkese çok ama çok teşekkür ediyoruz.  

Örnek olması dileği ile. İYİKİ VARSINIZ.  

Önceki ve Sonraki Yazılar