1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Alkışlar sana Diyarım
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Alkışlar sana Diyarım

A+A-
Geçen hafta Yeşil Bursaspor'la deplasmanda oynadığı maçta rakibini farklı yenen Diyarbakırspor Play off' yolunda  çok önemli bir galibiyet elde etmişti.
Bursa'dan alınan 3 puan ve alınan bu galibiyetin ne derece önemli olduğunu daha bir önem kazanması için gözler bu kez pazar günü kendi evinde cezası nedeniyle seyircisiz oynayacağı ligin ikinci sırasında bulunan  Denizli Belediyespor maçına çevrilmişti.
 
GELELİM MAÇA
 
Diyarbakırspor kendi evinde seyircisiz oynadığı maçta güçlü rakibi karşısında maça etkili başladı. Maçın henüz 13.cü dakikasında aradığı golü de erken buldu. Etkili oyununu devam ettiren Diyarbakırspor yakaladığı gol firsatlarını cömertçe harcayarak ilk yarıyı 1-0- önde kapadı.
 
İkinci yarıyada iyi başlayan Diyarbakırspor güçlü rakibini iyi oyunu ile adeta sahadan sildi desek hiç yanlış olmaz.  69 ve 87 dakikalarında gelen gollerle rakibin 3-0 gibi net bir skorla yenmeyi başardı. Göze hoş gelen, mücadele gücü yerinde bu iyi oyununu devam ettirdiği taktirde Diyarbakırspor'un karşısında hiçbir takım duramaz. Bu galibiyetle  playoff yolunda çok önemli bir 3 puandır. Keşke bu güzel oyun ligin ilk yarısında ortaya konulsaydı şimdi liderle bu kadar ara açılmamış olacaktı, bunun için de bir ahh diyorum.
 
Ortaya konulan güzel oyun ve almış olduğu bu önemli galibiyeten ötürü başta teknik heyet ve sporcular olmak üzere seyircisiz olmasına rağmen takımına destek olmak için binaların çatılarına çıkan tüm Azrailler Gurubuna ve taraftarlara çok teşekkür ederim.
 
Ayrıca gerek Yeşil Bursaspor gerekse Denizli Belediyespor maçı öncesi takıma moral desteğinde bulunan Eski Diyarbakırspor kulüp Başkanı Abdurrahman Yakut'a ve Diyarbakır Vali yardımcısı Sayın Mimar Sinan Batmaza'da çok teşekkür ederim...
 
MUHTEŞEM OYUN VE ÖZLENEN TABLO
 
Denizli Belediyespor karşısında  aldığı galibiyeten sonra gerçekten özlenen bir tablo vardı ve bu tablonun karşısında duygulanmamak elde bile değildi. Çünkü bizler bu tabloya hasret kalmıştık ama gönül isterdiki bu tablonun içinde emek verenlerinde kulüp başkanınında olmasını isterdik ama malesef bu tablonun içinde çalışanlar dışında kimseyi göremedik. Olsun bir başka sefere diyelim artık.
 
BİZLER KİMSEYE DÜŞMAN GÖZÜYLE BAKMADIK 
 
Bakın bizler hiç kimseye düşman gözüyle bakmadık bakmayızda ama Diyarbakırspor'a kim yanlış yaparsa bizlerde onun karşısında oluruz bunu unutmayın doğruları yazmak zorundayız. Diyarbakırspor'un almış olduğu bu galibiyete sevinmeyen zaten insan bile olamazlar. Bakın sizler bu takımın yanında dün olmadığınız gibi belki yarında olmaya bilirsiniz ama bizler dünde bu takımın yanıdaydık bugünde yanıdayız yarında yanında olacağız. Sırf doğrular yazılıp eleştiriler yapılıyor diye bu kulübün düşmanı olacak kadar alçak hiç değiliz. Bunu asıl bu şekilde düşünenler veya lanse edenler bu kulübün baş düşmanlarıdır. Bizler bu kulübe maddi bir şekilde asla bağlılık kurmadık, bizimki 40 yıllık bir geçmişi olan büyük bir sevdadır. Kusura bakmayın ama bu sevgimizi teraziye koyacak veya ölçecekte daha anasından doğmadı. 
 
DOST ACI SÖYLER
Bakın eğer bizler doğruları yazmadıkça, yanlışların üstünü örtbas ettiğimiz sürece başarı asla gelmez. Önceki yazılarımda belirttiğim gibi kulüpte disiplinsizlik var diye yazmıştım. Akabinde kulüpten yalanlama geldi. Ve  yapılan açıklamada bu tür yazılar kulübü karıştırmaya yöneliktir gibi ifadeler kullanılmıştı.  
 
Oysaki yazının içeriğini tam okumuş olsaydılar ne demek istediğimi gayet iyi anlardılar ama demeki hasaplarına gelmedi. 
Peki Şimdi soruyorum sizlere 
Denizli Belediyespor karşısında takımı 1-0 galip durumda olmasına rağmen teknik Menajer hakemle dalaşıyorsa inanki ben buna anlam veremedim.
 
Oysaki sen bunu yapacağına dünüp sporcularına daha sakin olmalarını söylemiş olsaydin inanki daha mantıklı olurdu.  Ama malesef sen ne yaptın ısrarla hakemle dalaşmayı davam ettirdin ve akabinde hakemden dört sefer uyarı aldıktan sonra tribüne yollandın. aynı şekilde masöründe tribüne gönderilmesi daha sonra Tunç Berham'ın rakip takım hocasıyla dalaşması gözlerden kaçmadı.
 
Peki bunlar disiplinsizlik değilse ya nedir. Birde stat'ta taraftarlar olsaydı o zaman altından kalkamayacağımız cezalar yerdik. Bizde bu yanlışları görüp yazmadığımız sürece doğruları bulamayız. Artık kritik viraja giriyoruz herkesin daha dikkatli ve sağ duyulu olması gerekiyor.
 
BİR ÇIFT SÖZÜMDE HOCAYADIR
 
Takım 2-0 galip durumdayken çift forvete dönmeni ben anlamış değilim. Şayet eğer rakip biraz top yapabilse ve gününde olmuş olsaydı senin bu taktiksel hattan yüzünden belki maç berabere bitebilirdi. Zaten beni bu kadar şaşırtan bir durumda lig ikincisi Denizli Belediyespor'u ben bu kadar silik, aciz şekilde kesinlikle beklemiyordum. Bu görüntüsü ile bunca puanı nasıl toplamışar diye de düşünmedim değil. Bugün sahada izlediğim bu Denizli  asla Diyarbakırspor'un rakibi olamaz..
 
ÇOK ZOR İKİ MAÇ DAHA 
 
Bundan sonra üst üste çok hayati iki maç bizi bekliyor, önce Çanakkale Dardanel deplasmanı, sonrasında ise içerde Lider Eyüpspor maçları bizim bu yıl yönümüzü tayin edecek çok kritik iki maç olacak. Dardanel ligin en çok koşan ve çok diri bir ekibi, Lider Eyüpspor zaten yeriyle kendini belli etmiş bir ekip. Bana göre alınacak 6 puan bizi otomatik olarak play-off a taşıyacaktır. 
 
Not: Tam yazıyı bitirirken Diyarbakırspor'un ceza kuruluna verildiğini okudum. Yukarıda yazdığım nedenlerden maalesef ceza alabiliriz.. 
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT