1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. AKPSPOR:1 PKKGÜCÜ:1
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

AKPSPOR:1 PKKGÜCÜ:1

A+A-

AKPSPOR   : 1

PKKGÜCÜ :  1

(İLK YARI SONUCU)

90 dakikalık maçın ilk dakikalarına her iki taraf da oldukça istekli başladı.

İlk dakikalarda tarafların erken gol bulma arzusu, zaman zaman savunmada sorun yaşamalarına yol açıyor.

İlk ataklar, kendi sahasında oynamasının avantajıyla AKPSPOR'dan geliyor

AKP SPOR bir yandan rakip takımın hücum gücünü azaltmayı hedeflerken, diğer yandan da erken gol bekleyen seyircisini memnun etme telaşında.

AKPSPOR'un genç forveti Yalçın (AKDOĞAN) oldukça hırslı ve istekli görünüyor.

Genç Yalçın'ın istekli oyunundan memnun olan AKPSPOR teknik direktörü Tayyip Hoca'nın, bir yandan da genç oyuncunun agresif oyunu nedeniyle erken bir kartla oyun dışı kalmasında kaygılı olduğunu belli oluyor.

Aman aman aman… Yalçın'ın faulleri futbol oyun kurallarını ve fair playi hiçe sayıyor.  Tayyip Hoca'nın, genç Yalçın'ı uyarması gerekiyor.

PKKGÜCÜ'nde, genç Yalçın'ın faullerinden nasibini almayan neredeyse tek bir futbolcu bile kalmadı.

PKKGÜCÜ, genç Yalçın'ın sert futboluna, en savaşkan futbolcuları Fırtına Erdal ile cevap vermeye çalışıyor.

AKPSPOR'un ilk dakikalardaki oyun taktiğini, PKKGÜCÜ'nün etkili forveti Fırtına Erdal'ı durdurmak üzerine kurduğunu görüyoruz.

Maça baskılı başlayan AKPSPOR, otuzuncu dakikada Yalçın'ın ayağından istediği gole kavuştu: 1:0

PKKGÜCÜ futbolcuları uzun süre hakeme itiraz edip golün geçersiz sayılmasını istedi, ancak hakemin kararı değişmedi.

Genç Yalçın'ın topu kazanırken Fırtına Erdal'ı sakatlamak amacıyla taban girmesine PKKGÜCÜ tepki gösterdi. Ancak tecrübeli Abdullah Hoca'nın talimatıyla futbolcular yeniden sakinleşti.

Golden önceki çok sert hareketi için Yalçın'a sarı kart gösterildi.

Sağlık ekipleri Fırtına Erdal'a önce sahada müdahale etti, ancak sakatlık ciddi olduğu için tedavinin saha kenarında devam etmesine karar verildi.

Sayın futbolseverler ilerleyen dakikalarda Abdullah Hoca'nın, Fırtına Erdal'ı yeniden oyuna alıp almayacağını göreceğiz, ancak şu anda PKKGÜCÜ sahada hem bir kişi eksik hem de hücum kanadında önemli bir darbe almış durumda.

İlk yarının sonlarına doğru Tayyip Hoca'dan oyuncu değişikliği sinyali geliyor. Saha kenarında tecrübeli futbolcu Beşir (ATALAY) ısınıyor.

Tayyip Hoca, agresif futboluyla maçın bir anda gerilip kontrolden çıkmasına yol açan genç ve tecrübesiz Yalçın' saha kenarına alıyor. Tecrübeli Hoca sarı kartı da olan Yalçın'ı, oyundan atılma riskini de dikkate alarak kenara alıyor.

Bakalım, cezalı olduğu için kapalı tribünde kendine ayrılan 6 metrekarelik alanda maçı seyreden Abdullah Hoca, rakip takımın oyuncu değişikliğine nasıl bir cevap verecek.

Maçta 35. dakika oynanırken, Abdullah Hoca, maça devam edemeyeceği anlaşılan Fırtına Erdal'ı oyundan alıyor. Fırtına Erdal yerine orta sahayı güçlendirmek için, kıvraklığı, oyun kurucu özelliği ve takım oyununa uyumu ile bilinen tecrübeli Murat'ı alıyor.

40. dakika içerisindeyiz PKKGÜCÜ'nün oyunu dengelediği ve yavaş yavaş ataklarını olgunlaştırdığı görülüyor.

PKKGÜCÜ'nün baskılı oyunu seyircide tedirginlik yaratmış durumda. Sahaya yabancı cisimler atılıyor. Maçın durakladığı anlardayız. Sahaya girmeye çalışan seyirciler var. Güvenlik güçlerinin seyircilerin sahaya girmesini önlemiyor. Saha bir anda karıştı sayın seyirciler.

Öfkeli seyirciler PKKGÜCÜ futbolcularına taş ve yanıcı maddeler atmaya devam ediyor. Maçın hakemi yardımcılarıyla, maçın ertelenip ertelenmeyeceğini tartışıyor.

Polis, öfkeli seyircinin dizginlerini toplamaya başladı. Sanırım maç yeniden başlıyor.

Sahada yeni bir oyuncu görüyorum. Maç başlar başlamaz Abdullah Hoca PKKGÜCÜ'nde oyuncu değişikliğine gidiyor.

Gördüğüm kadarıyla Hoca, tercihini yabancı oyuncudan yana kullanmış. PKKGÜCÜ yabancı kontenjanından Nüktedan Sırrı Süreya'yı sahaya sürdü.

Bakalım gole yakınlığıyla bilinen Nüktedan Sırrı skoru değiştirebilecek mi?

Biliyorsunuz sayın seyirciler Nüktedan Sırrı Süreya'nın transferi de olaylı olmuştu. PKKGÜCÜ eski futbolcusu, kaygan ve kıvrak sitiliyle bilinen, sahanın her yanında oynayabilen Metiner'i verip, Sırrı'yı almıştır. PKKGÜCÜ, Metiner İle Nüktedan'ı takas ederken, bu takasın üzerine AKPSPOR'a 72 parça çeyiz takımı, tırnak makası, beş adet beşibiryerde, iki adet peruk ile leğen takımı hediye etmişti.

Sayın seyirciler ben sizlere bu transferin hikayesini anlatırken Sırrı Süreya, AKPSPOR savunma oyuncularına bir yandan maniler ve fıkralar anlatırken, diğer yandan da kaleciyle baş başa kalıverdi.

Şu anda kaleciyle aralarında bir diyalog yaşanıyor. Kaleci havaya bakıyor. Havada bir şey aradığı belli. Bu arada top ağlarda sayın seyirciler. Sırrı Süreya topu ağlara gönderdi. Durum 1:1

Maçın tam ilk yarısı bitiyor derken PKKGÜCÜ beraberliği sağladı. AKPSPOR'lu futbolcular henüz golü fark etmediler ama hakeme bakıyorum, evet hakem orta sahayı gösteriyor.

Abdullah Hoca, kendine ayrılmış bölümden sahayı tam göremediği için henüz gol sevinci göstermedi. Gol haberi kendisine ulaştırıldığında sevincini gösterecektir.

İlk yarın son anlarında golü yiyerek soyunma odasına üzgün giden AKPSPOR'lu futbolculara Tayyip Hoca'nın öfkesi var.

Arkadaşlarım şimdi bana AKPSPOR savunmasının yenilen gole ilişkin açıklamasını ilettiler. Savunma oyuncuları, Sırrı Süreya'nın kendilerini kandırdığını, “barış için bir gol atan, iki gol de bana atsın”, dediğini ifade etmişlerdir.

Sayın seyirciler ikinci yarıda yeniden buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT