1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Ahh bu ne Diyarbakırspor sevgisi!
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Ahh bu ne Diyarbakırspor sevgisi!

A+A-

Ahh bu ne Diyarbakırspor sevgisi!

Ligin son haftalarda ekonomik acı çeken Diyarbakır'un imdadına devre arası yetişti! 22 Ocak tarihinde başlayacak ikinci devreye daha iyi şartlarda girmek isteyen Diyarbakırspor'a bir yardım gecesi düzenleniyor.Yemekli yardım kampanyası İstanbul'un ünlü otellerinden Mövenpick'de 27 Aralık akşamı düzenleniyor.Geceyi müthiş bir ilgi var!Diyarbakırlı iş adamları geceye katılmak için adeta birbirleriyle yarışıyor!Peki bu ilgi ve sevginin sebebi Diyarbakır veya Diyarbakırspor sevgisi mi?Tabi ki hayır.Bu ilgi ve sevgi başbakan Recep Tayyip Erdoğan için.Ne alaka demeyin.Gecenin baş konuğu Başbakan Erdoğan.Onunla aynı havayı solumak, aynı kareye girmek, bazı talep ve istekleri ulaştırmak amacında olanlar geceye yoğunlaştı!Evet, bazıları Diyarbakırspor'u basamak olarak kullanmak istiyor.

Kimse çıkıp ta aksini iddia etmesin.Gerçek bu.Çok değil 3-4 hafta öncesine gidelim.Ekonomik çıkmaz nedeniyle futbolcuların idmana çıkmadığı o günlerde hangi iş adamı kılını kıpırdattı.Hangi iş adamı elini cebine atıp, Diyarbakırspor'a destek oldu.Hiç kimse.Diyarbakırspor gecesine olan ilgi Diyarbakırspor sevgisi değil, Başbakan Erdoğan sevgisidir. Kişilere göre sevginin gerekçeleri değişiyor tabi ki.Kesinlikle peşin hükümlü değiliz. Kimseye garezimiz yok.Sadece olaylara objektif bakıyoruz. Genelleme bakıyoruz.Dar bir pencereden bakmıyoruz.

Diyarbakırspor Diyarbakır için çok önemli.Diyarbakırspor'un süper ligde kalıcı olmasını istiyoruz. Hatta üst sıralara oynamasını istiyoruz.Ama ilk yarıda yaşanan ekonomik çıkmaz umutlarımızı sallıyor!Tabi ki sahipsizlik de aynı şekilde geleceğe umutla bakmamıza set çekiyor.Bu geceyi tabi ki önemsiyor ve boş geçmesini istemiyoruz.Geceye katılanlar bakalım cüsselerinin gerektiği şekilde yardımda bulunacak mı?Diyarbakırspor'un dillendirilen borcu 11 milyon TL. Yani kamuoyuna yansıyan borcu bu.Defterdarlık defterleri inceleyecek gerçek borcu tespit edecek.Diyarbakırspor borçla ne kadar yaşayabilir?Geceye katılan iş adamları kendilerini minicik sallasa bu borcu kapatabilecek ekonomik güce sahip kişiler.27 Aralık gecesi kimin Diyarbakır'ı ne kadar sevdiğine tanık olacağız. Kimin ne verdiğini kimin süs için orada bulunduğunu sizlere buradan aktaracağız.

Evet, 27 Aralık gecesi Diyarbakırspor için çok önemli.Diyarbakırspor ya nefes alacak ya da solunum yetmezliği nedeniyle komaya girecek.Başka bir seçenek yok.Artık ligin son virajına giriyoruz.Düşme hattının hemen üstünde bulunan Diyarbakırspor'u zor günler bekliyor.Ankaraspor ligden düşürüldü.Düşecek diğer 2 adaydan biri olmak istemiyoruz.Denizlispor'un durumu bizden çok kötü.Hadi Denizlispor da düştü diyelim.Peki üçüncü takım kim olabilir?Seçenek sayısı oldukça az.Rakiplerimiz oldukça güçlü ekipler.Sivasspor, Ankaragücü, Kasımpaşa, Antalyaspor.Diyarbakırspor'un düşmemek için bu takımlarla mücadele etmesi için ekonomik açıdan oldukça güçlü olması lazım.Ekonomik kriz tüm takımın ve yönetimin kimyasını bozuyor!Düzenlenecek geceden iyi para gelmeli ki, takımın psikolojisi düzelsin, sağlıklı düşünsün, bunu sahaya yansıtsın.

Sözün özü şu:Diyarbakırspor komada.27 Aralık gecesi takımın geleceği açısından oldukça önemli.Diyarbakır sevgisi taşıyan herkesi ciddi yardımda bulunmaya davet ediyoruz. Özellikle de Tarım Bakanı Mehdi Eker'den daha ilgi ve yardım bekliyoruz. Bugüne kadar üzerine düştüğünü yaptığı kanısında değilim, Diyarbakırspor konusunda.Evet, kısa vadede yapılacak olanlar böyle.Diyarbakırspor için artık uzun vadeli düşünülmeli.Takımı yıllarca götürecek bir yönetime ihtiyaç var.Her ay, her yıl dilencilik ekonomisiyle bir yere varamayız!Diyarbakırspor'a kalıcı gelirler konusunda artık adımların atılmasını istiyoruz.Hoşça kalınız...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT