1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Ah Basketbolum Vah Basketbolum
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Ah Basketbolum Vah Basketbolum

A+A-

Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı ile Bayan Erkek Basketbol Takımları sezonu Van'da açarak alkışlanacak bir davranış sergiledi. Hem Van'da yaşayan vatandaşlarımıza moral oldular, hem de Galatasaray Kulübünü ve Sporcularını Van'daki hayranları ile buluşturdular. Galatasaray Spor Kulübünü bu anlamlı davranışından dolayı kutluyor, bu organizasyonda büyük emeği geçen Galatasaray Yöneticilerinden Emir SARIĞÜL ve Sedat DOĞAN'ın ve bütün Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonların diğer basketbol takımlarımıza da örnek olmasını diliyorum.

Gönül isterdi ki bu tür organizasyonlara Basketbol Federasyonunun öncü olması idi. Öncü olup, 1. hatta 2. ligde oynayan takımlarımızın doğudaki diğer illere gelip, sezon açılışı, hazırlık maçları ve daha birçok organizasyonlarda bulunmaları ve burada yaşayanlar ile takımlarımızın kaynaşmasını sağlamak Federasyonumuzun en önemli projesi olsun. Ama maalesef Federasyonumuz o kadar yoğun ki bu ve bunun gibi nice projelere fırsat bulup zaman ayıramıyorlar.

    Bu olayı Galatasaray'ın basit bir sezon açılışı yada Galatasaray'ın bir reklamı olarak görülmemesi kanaatindeyim.  Buradaki amacın neler olduğunu çok iyi anlamak gerekmektedir.

-    Bu olayın amacı basketbolu sevdirmektir.
-    Bu olayın amacı İstanbul'a hapsolmuş basketbolu başta doğu illeri olmak üzere tüm Anadolu ya yaymaktır.
-    Bu olayın amacı her yaştan insanımızı spora ve basketbola yakınlaştırmaktır.
-    Bu olayın amacı basketbolu geliştirmektir.
-    Bu olayın amacı basketbolumuzun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktır.
Bunlara öncü olmak en başta Federasyonun işidir. Bu organizasyon Federasyona yalnızca bir örnektir.

    Federasyonun işleri seçimleri nasıl kazanacağımdan çok basketbolu nasıl daha geniş kitlelere sunar ve geliştiririm olmalıdır. Maalesef görüyoruz ki Federasyon Anadolu da, doğuda federasyonun kendisinin bitirmiş olduğu basketbolu yeniden geliştirmek yerine seçim taktikleri, seçim kazanma projeleri üretmek dışında başka bir şey yapmamaktadır. Federasyonun dünyada ki en büyük 3 basketbol merkezinden biri olmak diye bir projesi var. Bunu başarmak için basketbolu ülke geneline yaymak olmalı bence. Yoksa öyle sıradan bölgesel liglerle yada ülke basketboluna hiçbir faydası olmayan 12 Dev Adam Basketbol Okulları Projeleri ile bu ancak hayallerde olur.  Eğer proje üretemiyorsanız çıkın söyleyin ve sizlere bu konuda yardımlar edelim.

Artık kafa kol ilişkilerini, eyyamcılığı, bir tarafa bırakın ve basketbola hizmet edin. Yoksa bir 20 yıl daha gider ve arkasından bakakalırız. Ha birde rakı sofralarında da basketbola hizmet edilmez…

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.

   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT