21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır24 °C
 • İstanbul20 °C
 • Ankara19 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,601
  %0.88
 • Dolar
  3,0834
  %0.80
 • Euro
  3,3528
  %0.26
M.Yılmaz BAY


Ağlama Diyarbakır

06 Ağustos 2012 Pazartesi 02:10

Ağlama Diyarbakır

Üzülme sen, üzülme başını öne eğme

Gün olur kavuşuruz, dert etme Diyarbakır

Ağlama sen ağlama kanlı bezler bağlama

Bu yangın söner bir gün, ağlama Diyarbakır

 

Ey fırtınalı bayır, ey mazlum Diyarbakır

Dağlarında kızıl ateş, alnımda kızıl bakır

Çiğdemler solar gibi, anneler yanar gibi

Dizlerine döküldüm, ağlama Diyarbakır

Ahmet Kaya'nın aşkı Diyarbakır, Ahmet Arifin Ninnisi, C. Sıtkı Tarancı'nın mısraları, Celal Güzelses'in nağmesi Diyarbakır, Bir ananın zılgıtı, bir kültürün başkenti, Sevgililer Sevgilisi Peygamberin Sevgilisi Diyarbakır. Bizim aşkımız vatanımız, yurdumuz şerefimiz, namusumuz Diyarbakır. Biz sana layık değliz, Biz sana her alanda olduğu gibi Sporunda da layık olamadık affet demeğeceğim sana bu kötülükleri yapanları affetme Diyarbakır.

Utanıyorun, Nejat Cemiloğlu'ndan, Necat Dilan'dan, Ali Kahraman'dan, Çelebi Eser'den, Şehmus Akçadağ'dan ve Diyarbakırspor'u kurarak emek veren Altın yıllar yaşatan kurucularından yönetenlerden kalan mirasa sahip çıkamadığımız için utanıyorum. Ben utanıyorum sıkılıyorum ama bu takımı bu hale getirenler de acaba birazcık utanma varmı merak ediyorum?

Kongre salonlarında yanlış işler yapacakları belli olan yönetimlere karşı verdiğimiz savaşlarda yönetimlerin tarafında tetikçilik yapan çakallar utanıyormu merak ediyorum?

Kapanmak üzere olan bölgenin takımı Diyarbakırspor'u ve 2 Milyon nüfuslu kenti yönetenler rahatmı merak ediyorum?

Normal birer memurken, küçücük işyerlerinde patronculuk oynarken Diyarbakırspor'a yönetici olarak Türkiye'de ve Dünya'da isim yapan şöhret sahibi olan ve kendilerine payeler verilen adamlar bu eserlerinden gurur duyuyorlarmı merak ediyorum?

Diyarbakırspor'a 1 verip 10 isteyenler bu haram paralarının takıma verdikleri zararların hesabının hem bu dünya'da hem ahirette sorulacağını biliyorlarmı merak ediyorum?

Bu kentin seçilmiş ve atanmışları Halkın tek sosyal eğlencesi ve sevgilisi Diyarbakırspor tam 3 yıldır yıkım yaşıyor neden dur diyemiyorsunuz. Bu takımın yok olması sizlere ne kazandıracak çok merak ediyorum?

Binlerce defa yazıklar olsun hepimize ki Dünyanın her yerinde seveni olan yegane Diyarbakırsporumuza layık olamadık ve sahip çıkamadık.

Geçersiz Kongre

Son kongrede tam bir dram yaşandı. Kararsız ve delegesine bile hakim olamayan Nurullah Edemen Yönetimi bir Divan bile oluşturamadı. Aslında son anda Askeri Kaya'nın hamlesiyle oluşacak bir Divan girişimi oldu. Kaya Divan oluşturarak Diyarbakırsporu mevcut durumundan kurtarıp kapatma amacıyla Divan girişiminde bulundu ancak Yönetim hemen müdahale ederek seçimini engelledi. Divan oluşturun diye çağrı yapan Edemen oluşacak Divana neden engel oldu cevabını kendisi versin. Ancak Edemene şunu sormak lazım Sayın Nurullah Edemen siz bu takımı 2. Ligde aldınız ve 2011 Haziran ayında geldiğiniz yönetimde biz 5 yıllık bir planlamayla geliyoruz demiştiniz. Amacımız yapılanma ve Kurumsallaşma demiştiniz. Ne oldu yapılanmanız, Kurumsal kulüp anlayışınız, açıklamanıza sportif anlamda başarısız olduk diyorsunuz size göre öyle olabilir ancak hem sportif hem de yönetim anlamında başarısızsınız. Ancak bu sadece sizin hatanız değil bu takımı sahipsiz bırakan ve duyarsız olan herkesin bu duruma sebep olduğunu söylemeleliyim. Gerçi siz her şeyin en iyisini biliyorsunuz ya çok iyi akıl hocalarınız varya kimsenin aklına ihtiyacınız yok.

Evet Divanı oluşmayan mali ibrası gerçekleşmeyen bir kongre geçersiz bir kongredir. 15 günlük bir süre var Diyarbakırspor ya kayyuma devr olacak yada mevcut yönetim devam edecek.

Çağrım şudur ki Diyarbakırsporda alacağı olanlar bu 15 günlük süre içinde alacaklarını hibe etsin. Ve Diyarbakırspor sayesinde efsaneleşen isimlerin oluşturacağı bir heyetle Belediye ve Valilikten bir kaynak oluşturularak en azından bu girişimde bulunularak devre arasına kadar transfer engeli kaldırılsın kulübün yaşaması sağlansın. En azından bu sorumluluğu yerine getirin sizden rica ediyoruz.

Bu yazı toplam 18368 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com