1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Adana'da Olanlar ve Nedeni
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Adana'da Olanlar ve Nedeni

A+A-

Günlerdir beklenen Adana Spor- Diyarbakır Anadolu Aslanı play-off serisi Cuma günü Adana'da oynana 3. maç ile son buldu. Adana Spor seriyi 2-1 kazanarak finallere katılma hakkı elde etti. Kendilerine ve finallere kalan diğer tüm takımlara başarılar diliyorum.

Sizlere Adana'da oynanan özellikle son maçtaki basketbolun ve sporun güzelliklerini anlatmak isterdim. Ama maalesef basketbol ve spor dışında her şey yaşandı Adnan MENDERES'te. İnanın bunları bir spor adamı olarak yazmaktan utanıyorum.  Ben yazılarımda hep basketbolun güzelliklerini, sporun dostluk ve kardeşliğe bir vesile olduğunu yazdım durdum. Ama Cuma günü Adnan MENDERES'te öyle olmadığını bizlere ve tüm spor camiasına gösterdiler sağ olsunlar.

Tevriz DURA diye bir basketbol katili güzel şehir Adana'dan hortlayıp basketbolu nerelere getirdiğini buyurun beraber görelim.

Diyarbakır'da oynanan maçtan sonra Tevriz DURA Diyarbakır'a elenirsem büyüklerim ne der korkusu ile olmayan olayları olmuş gibi yansıtarak güzelim basketbola ve salonlara siyasetin karışmasına neden olmuş ve başta Basketbol Federasyonu ve oraya gelecek olan hakemleri ve seyircisini etki altına almaya çalışmış ve bunda da maalesef başarılı olmuştur.  Adana'da oynanan serinin 2. maçında siyasetin salonlara da girmesi ile olay farklı bir boyut kazanmıştır.

Cuma günü oynanacak olan 3. maç için Adana'ya.gittim  Hem oradaki dostlarımızı görmek için, hem güzel bir basketbol maçı izlemek için hem de  Adnan MENDERES'te neler oluyor, söylenenler abartımı diye Diyarbakır'dan Adana'ya misafir olarak gittik.

Bizde misafir kapıda karşılanır, hoş geldiniz denir ve ağırlanır. Bunu Adana Spor Başkanı Tevriz DURA ve  Antrenörü İsmail BELEŞ çok iyi bilir. Zira hem Bağlar Belediyesi maçına hem de Anadolu Aslanı maçında nasıl karşılanıp uğurlandıklarını kendileri dile getirdiler. Kimse onların yaptığı gibi misafirler bir odada otururken kapıdan içeriye bakıp hayalet görmüş gibi kapıyı kapatmadı. Nitekim İsmail BELEŞ aynen bunu yaptı.

Gelelim maça. Daha maçın 2. dakikasında maç başa baş giderken ve Adana İli Vali Yardımcısın da protokolde olduğu sırada, Adana Spor Başkanı Tevriz DURA kimsenin anlamadığı bir nedenle kendisine misafir olarak gelen ve kendileri tarafından protokolde yer verilen Anadolu Aslanı Yönetim Kurulu Başkanı sevgili Ufuk Eser SUBAŞI'na Vali Yardımcısı ve bütün protokolün gözleri önünde saldırmış ve kendisini protokol tirübününden o ve yandaşları tarafından tartaklanarak oradan ayrılmasına sebep olmuştur. Bu olaya da orada buluna herkes seyirci kalmıştır.

Bu olaydan sonra sahada sözde basketbol oynanırken tirübünler de Tevriz Başkana uymuştur. Buradan Tevriz DURA'yı tüm basketbol ve spor camiasına şikayet ediyorum.

- Sevgili Ufuk Başkana yapılan saldırının sorumlusu Tevriz DURA'dır.

- Adana Spor tirübünlerinden atılan bölücü sloganların neticesinde Türk Basketboluna yapılan saygısızlığın sebebi Tevriz DURA'dır.
Adana Spor tirübünlerinden atılan ve bir tanesinin Anadolu Aslanı Spor Kulübü Başkanı sevgili Fırat ÇOBAN'na isabet eden bozuk para ve diğer maddelerin atılmasının sebebi Tevriz DURA'DIR.

- Adana Spor tirübünleri tarafından yapılan küfürlü tezahüratların ve bunun akabinde maçın gözlemcisi tarafından 3. defa yapılan anons ile tirübünlerin boşaltılmasının nedeni Tevriz DURA'dır.

- Kantinden su almaya giderken 10-15 insan kılığına girmiş kişiler tarafından aralarına alınarak dövülen Diyarbakır taraftarın nedeni Tevriz DURA'dır.

- Adana Spor tirübünlerindeki bir çok seyircilerin özellikle bayan taraftarların çirkin bie şekilde el kol hareketi ile tempo tutmalarının nedeni Tevriz DURA'dır.

- Günlerdir Federasyonu ve maça gelen hakemleri etkileyerek tamamen yanlı tutum sergilemelerinin nedeni Tevriz DURA'dır.  

- Diyarbakır ile Adana'yı basit bir maç uğruna karşı karşıya getirmeye çalışan Tevriz DURA'dır.

- Bu maçtan sonra Adana Sporun alacağı maddi ve manevi cezaların (Tabi Federasyon Hakkı  Yerine Getirirse) sebebi Tevriz DURA'dır.

Tevriz DURA sen ne yaparsan yap. Sen Diyarbakır ve Adana'yı asla birbirine düşüremezsin. Buna senin ne kilon yeter nede başka bir şeyin. Adana Sporun asıl sahipleri büyük Adana Spor taraftarıdır. Senin tetikçiliğini yapanların Adanalı ve Adana Sporlu olmadığı herkes tarafından bilinir.

İnanın bunları yazman için çok düşündüm. Yazarken de çok utandım. Ama başta sevgili Adanalılar, sayın adalı gurup yöneticileri, tüm basketbol ve spor camiası orada yaşananları bilsin istedim. Bizim bunları yazmakla utandığımızdan daha çok utanması gereken birileri var sanırım. Takdir siz değerli okuyucularımın ve spor kamu oyunundur.   

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT