1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Adaletin batsın ey TFF !
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Adaletin batsın ey TFF !

A+A-
Ben bu hafta Diyarbakırspor ve Amedspor'un aldığı galibiyetleri fazla elle almayacağım yalnızca iki takımıda yürekten kutluyorum.
 
1)Türkiye'de ikinci Ergenekon ve pareler yapı varsa bana göre o'da bana göre futbolun ergenekonu olan
Türkiye Futbol Federasyonu dur.
 
Bakın örnek vermek gerekirse sırf kendi çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda ve ayni zamanda kendi yandaşlarının ceplerini doldurmak adına hem E bilet sistemini getirdiler
hemde Türk Futbolunu bitirdiler.
 
2)Çok uzaklara gitmeye gerek yok 2009- 2010 Futbol sezonuda Diyarbakırspor'un Süper ligde olduğu 
dönemde ligin ilk yarısında Bursa'da oynanan maçta
hem maç öncesi, hemde maçın başından sonuna kadar ve sonrası Bursaspor taraftalarının
Diyarbakırspor taraftalarına yönelik yapmış oldukları  ırkçı ve faşist söylenimler karşısında malesef dönemin federasyon yönetimi
 
adeta kafasını kaplumbağa gibi kabuğun içine sokarak adeta sesizliğe gömüldüler bende şimdi şunu söylüyorum size
 
Ey sözde adaletli  TFF, madem bu kadar adaletliydiniz neden Ogün Bursa'da yaşanan olaylara karşı sesiz kalıp ve adalet mekanizmanızı devreye sokmadınız.
 
Çünkü siz ve sizin gibilere ne anlar adaleten ve sizin bu art niyetli adaletniz yerin dibine batsın.
 
3) Diyarbakırspor ve Amedspor bu sezon gitiği bir çok deplasmanda 
bu faşist guruplar çoğalmaya başladı hatta saldırılar dahada şiddetlendi. Sen gerekli önlemleri almaz, caydırıcı cezalar vermezsen bunun baş sorumlusu bizzat sensiz ey TFF.
 
Örnek vermek gerekirse  Çanakkale'de Erzincan'da ve en son olarak Çankırı'da yaşananlar ne yazikki hem maç öncesi hemde maç sonrası Çankırıspor taraftaların ırkçı ve faşist sloganlarına maruz kalmışlardır. maç sonuda Sporcular statan zırhlı araca bindirerek şehir dışına kadar getirdiler peki Çankırı Emyetine sormak lazım acaba maçtan sonra kaç kişiyi gözaltına aldınız.  kaç kişiye spordan men cezası verdiniz, buyurun cevap verin.. inanki çok merak ediyorum ama ne yazikki Türkiye Futbol Federasyonu tama bir Ergenekon yuvası olmuştur.
 
NERDE SENİN ADALETİN EY TFF
 
Amedspor Türkiye Kupası maçında 
Eskişehirspor'la deplasmanda oynadığı maçta 3-0- mağlup olmasına rağmen
tribündeki Eskişehirspor taraftarları Amedspor karşı yapmış oldukları faşist ve ırkçı sloganlara maruz kalan Amedspor ne hikmetse TFF de ses bile çikmadı peki bu çifte standart niye
 
TFF'NİN TEK ADALETİ  VARSA ODA BİZE
 
İşte senin adaletin
Amedspor bayan futbol takımı Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Gençlikspor takımını 24-0- yendiği  maçta bir sporcunu sevinçte yapmış olduğu zafer işareti nedenile ve bunu gerekçe gösterirken hemen TFF Disiplin kuruluna sevk edildi lanet olsun senin adaletin.
 
EY DİYARBAKIR'DAKİ SÖZDE TARAFSIZ BASIN NEDEN SESINIZ ÇIKMIYOR
 
Diyarbakır'daki bazı yerel ve ulusal basın
Bakın geçmişte Diyarbakır' oynanan bazı maçlarda çıkan ufak tefek olayları öyle büyütülerki sanki Diyarbakır'da ikinci dünya savaşı çıkmış gibi lanse ettiler hem görsel hem yazıda aynen şunları yazıp ve söylüyorlardı.
 
yok bundan böyle Diyarbakır'da spor olmasın yok Diyarbakırspor taraftaları sporu hak etmiyolar diyolardı peki soruyoruz sizlere bunları yazıp çizerken peki bu güzelikleri neden dile getirmediniz sizler ancak bir kuruşa Memleketinizi satarsınız.
 
Diyarbakırspor' Taraftaları yaklaşık 4.sezondur hem içerdeki maçlarda hemde deplasmanlardaki maçlarda göstermiş olduğu centilmeligi neden hep görmezden gelidiniz ey bazı ulusar ve yerel basın tabiki bunda menfahat ve çıkar yok onun için yazmasınız 
yazıklar olsun kalemini satanlara.
 
Sonuç olarak, bu olayları körükleyen, özendirici zihniyet maalesef faşist ırkçı TFF yönetimidir. Doğu'da, Güneydoğu'da kulüpler kapanma noktasına geldi. Süper ligde Doğudan takım kalmadı. Bunlar işte bu gördüğünüz eyyamcı Faşist TFF yönetimlerinin eseridir. Bu olayların yüzde 1 i bu kentte olsa kıyamet koparırsınız, Bakın hiç uzatmaya gerek yok, Bursada yaşanan o kirli ırkçı saldırılar TFF'nin alnında kalmış kara lekedir, o leke temizlenmeden bunların sonu gelmez. Bizler son 3-4 yıldır bu kente gelenleri başımızın üstüne alırken, deplasmanlarda yaşananları kör gözler görmüyorsa bunun adına ancak çifte standart denir.  Bu şekilde halen sessiz kalacaksanız, sizin, futbolunuzda, liglerinizde, kirli düşüncelerinizle batsın. 
 
UEFA ve FİFA asla taviz vermediği ırkçı tutumu maalesef, futbolun başındaki bu zevatlar yapmaktadır. E tabi hal böyle olunca, diğerlerininde kuyruk sallayarak, ırkçı ağızların suyunun akması gayet doğal.. Söyleyene değil, söyletene bakmak lazım...
 
Buradan tüm ilgililere, en tepedekilere sesleniyorum, bu TFF bu şekilde giderse doğudan tek takım kalmayacak, bence düzeltecekseniz ilk önce bu kirli kurumdan başlayın.
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT