1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Adalet İstiyoruz...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Adalet İstiyoruz...

A+A-
İşte Türk Futbolunda devrim gibi bir karara imza atan mahkeme kararları ve Malatyaspor'u batıran yöneticileri için çıkan şok kararlar Diyarbakırspor taraftarları arasında heyecan yarattı.
 
DARISI DIYARBAKIRSPOR'A
 
46 yıllık maziye sahip olan ve bir çok başarılara imza atan Diyarbakırspor'da başkanlık ve yöneticilik yapanlar kendi çıkar ve menfaatleri için koca bir çınar olan Diyarbakırspor'u ne yazıkki yok ettiler. 
 
Diyarbakırspor'u 40 milyon tl borç batağına  sokup giden eski başkanlar ve yöneticiler hakkinda sorusturma açılması için dönemin kulüp başkanı Çetin Sümer bizzat kendisi valilikten kulübün tüm gelir ve giderlerini incelemesi için müfettiş talep etmişti.  Akabinde o dönemin Diyarbakır Valisi olan Mustafa Toprak Ankaradan müfettiş talebinde bulundu ve talep üzerine müfettişler Diyarbakır'a gönderildiler.
 
MÜFETİŞLER DİYARBAKIR, DA
 
2010 yılında Diyarbakır'a gelen müfettişler burada Diyarbakırspor kulüp binasında yaklaşık 2 ay boyunca Diyarbakırspor kulüp defterlerini didik didik ederek incelemeye aldılar. Sonrasında müfettiş raporları  6 bin sayfalık belgelerle Diyarbakır'dan ayrıldılar. O günden bu güne aradan tam 4 yıl geçmesine rağmen maalesef hiç bir sonuç çıkmadı.
 
TARAFTARIN BEKLENTİSİ
 
Oysa ki Diyarbakırspor taraftarlarının bu soruşturmadan çok büyük beklentileri vardı.  Diyarbakırspor'un kanını emenler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler bir verip yüz alanlar belki incelemeler sonucunda Diyarbakırspor'u bu hallere düşüren başkan ve yöneticiler yargı karşısına çıkıp hak etikleri cezaları almalarını bekliyorlardi. Ama ne yazıkki beklentiler karşısında herkes hayal kırıklığına uğradı.
 
O dosyalar raftan bir türlü  inmedi.
Demek  bu dosyaların o raftan inmemesi, şunu gösteriyor, sizlerin o zaman
Ankara'da sırtınızı dayadığınız  birileri vardir . O birileri bugün yarin sizi kollayabilir mahkeme sizleri akliyabilir, peki ya ahirete'de bunlar size sahip çikabilecek mi
Ne yaparsanız yapın birgün mutlaka Diyarbakırspor'un hakkı burnunuzdan gelecektir.
 
MALATYA DA Kİ YASALAR FARKLI MI?
 
Malatyaspor ile Diyarbakırspor'un kapanma süreci ve haklarında açılan soruşturmalar neredeyse ikiz kardeş kadar birbirilerinin aynıydı. Orada ki bitti sanıklar tek tek yargı önünde hesap verdiler. Şimdi şunu sormak icap etmez mi? Kardeşim bu yasalar onlara farklı, bizlere farklı mı uygulanıyor. Yahu siz şuna daha açıkcası diyinki, Malatya'da siyasiler işin içine sokmadılar, hatta siyasileri bizzat bu konunun takipçisi olmuşlar. Peki bizim vekillerden kaç tanesi bu soruşturmanın akıbetini biliyor. Daha acısı bizim siyasiler özellikle kapansın da kurtulalım mantığıyla kulübü özellikle kapatsınlar diye atamayla başka bile gönderidler. Bu soruşturmayı takip edecek sahip çıkacak bir vekilimiz dahi yok sahipsiz kentin vekillerine yazıklar olsun diyorum. 
 
2011 yılında Diyarbakır'a gelen Başbakan Erdoğan'ın baş danışmanı olan Yalçın Akdoğan'a Başbakan a iletmesi için Azrailler Dernegi Yönetim kurulu olarak Diyarbakırspor'u bu hallere düşmesine neden olanlarla ilgili bir pusula verdik ama maalesef o gizli eller o pusulayı da vermesini engelediler.
Biz zaten söylemiştik bu incelemede bir şeyin çıkmayacağını çünkü yaklaşık 4 yıldan beridir o dosyalar sömen altı ediliyor ve bu dosyalar 2015 yılında zaman aşımına uğrayacaktir. Zaten amaçları da budur.
 
Allah aşkına soruyorum sizlere  Malatya ayrı bir cumhuriyetmi Diyarbakır ayrı bir cumhuriyet mi. 
          
 
ALLAH C.C. DİYORKİ 
Benim huzuruma kul hakkı yiyerek gelmeyin ben kul hakkı yiyenleri affetmem.
 
SAYGILARIMILA
AZRAİLLER GURUBU DERNEK BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT