1. YAZARLAR

  2. Sinan KARAKAŞ

  3. ACINIZ ACIMIZDIR
Sinan KARAKAŞ

Sinan KARAKAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

ACINIZ ACIMIZDIR

A+A-

Ateş düştüğü yeri yakıyor, yakıyor da birileri de bunu fırsat bilerek, ateşi körüklüyor, ateşe benzinle giderek, toplumsal huzuru bozan girişimlerde bulunuyorlar.

Allah yardım etsin, Allah sabır versin anaların, babaların yüreğine, kolay atlatılacak bir acı değil elbet, herkes kendini o anaların o babaların yerine koysun, acı çok büyük, insan yaşamının en önemli nirengi noktası neslin devamının sağlanmasıdır. Evladı şehit olan, giden ve bir daha geri gelmeyecek olan bir ana bir baba için dünya da bitmiştir, vatan da bitmiştir. Dünya da evlattır, vatan da evlattır.

Acı acıdır, anne her zaman annedir, ister şehitlerin annesi olsun, ister dağdakinin annesi olsun, yürek yangını aynıdır.

Ülkenin dört bir yanında Türk-Kürt kavgasını ve mahallelere varacak kadar bölünmesini çağrıştıracak, provokasyonların önünün alınması veya kontrolünün elden bırakılmaması gerekir, aksi takdirde içinden çıkılamayacak durumlara girebiliriz.

Bizim kuşak, bizim jenerasyon On iki eylülleri görmüş ve geçirmiş jenerasyon olduğundan, o günleri çağrıştıracak her türlü hareketin büyümeden önlenmesini istemesi makulü aramaktır.

Merhum Mehmet Akif Ersoy ”Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın “ demişti. Ben de on iki eylülde üniversitedeydim, o nedenle en acı şekilde gördük ve yaşadık, ben de diyorum ki ”Allah bu millete on iki eylüller yaşatmasın”. Bu nedenle On iki eylülleri çağrıştıracak her türlü provokasyonların önünün alınması gerekir. Ellerini ovuşturanları milletimiz adına sevindirmemek gerekir.

Evladını kaybeden tüm anaların acıları acımızdır. Allah mekânlarını Cennet kılsın, Anne, Baba ve yakınlarına da Sabr-ı Cemil ihsan etsin.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT