1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Acil Önlemler Alınmalı Yoksa Felaket Geliyor
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Acil Önlemler Alınmalı Yoksa Felaket Geliyor

A+A-

Diyarbakırspor cezası nedeniyle Adana 5 Ocak Stadyumun'da İstanbul B.B takımı konuk etti. Müsabaka öncesi fair play ruhu adına çok güzel olaylar yaşandı. Diyarbakırspor yöneticiler ve İstanbul B.B takımı yöneticilerin müsabaka öncesi stadyum içerisinde beyaz güvercinler uçurması bazı kesimlere çok iyi mesaj verdiği kanaatindeyim.

Müsabaka öncesi Adana kentinde yaşayan Adanalıların Diyarbakırlı hemşerilerimi bağrılarına basarcasına sahiplenmesi beni çok duygulandırdı. Geçen hafta Bursa kentinde yaşadıklarımızdan sonra Adana'da gördüğümüz sıcaklık karşısında etkilenmemek mümkün değildi.

Müsabaka saati başlamaya yakın bir zaman kaldığın'da Adana 5 Ocak Stadyumu basın tribünün'de yerimizi aldık. Kadrolar ilk elimize ulaştığında konuk ekip'te İbrahim AKIN ve Gökhan KABA'nın yedekler'de yer aldığını görünce İstanbul B.B takımının Diyarbakırspor'u özellikle ilk devrede  yoracağını 2. devrede ise İbrahim AKIN ve Gökhan KABA'yı alarak müsabakayı galibiyet ile tamamlamak istediğini düşündüm. Nitekim düşündüğümüz gibi Diyarbakırspor'u ilk devrede yordu, 2. devre de İstanbul B.B bu futbolcular ile sonuca gitti.

Müsabaka Değerlendirilmesi

Diyarbakırspor ilk yarıda 4 ciddi net pozisyondan yararlanmadı. Konuk ekip ilk yarı sonlarına doğru Herve TUM ile ciddi bir pozisyon geliştirse bile savunma oyuncuları son anda gelişen bu ciddi atağı savuşturmasını bildi. Özellikle ilk yarıda Diyarbakırspor'un gol'ü bulma arzusu ile vatan millet sakarya tarzı hucüm anlayışını benimsemesi bu müsabakanın mağlubiyet ile tamamlanacağının habercisi idi. Bu müsabaka'da Bessam ABBAS'ın sakat olması sebebiyle yerine Ersin GÜRELER'in oynayacağını bekliyordum. Ama Ziya DOĞAN böyle bir değişiklik yapmadığını gördük.

2. Yarıda Diyarbakırspor Adnan GÜNGÖR yerine Eren ŞEN'i !!!!! oyuna alarak başladı. Rakip takım İstanbul B.B takımı bu devrede takım olarak efor ve gücünü iyi kullandı. 58. dakikada savunma bölgesinde olan Amir AZMİ sakatlanınca yerine Mikkel RASK oyuna dahil olurken yine Burak KARADUMAN'ın yerine 56. Erhan ŞENTÜRK müsabakaya dahil oluyordu. Açıkça söylemek gerekiyorsa İstanbul B.B çok iyi bir görüntü çizmemesine rağmen forvet hattında oynayan özellikle İbrahim AKIN ile bileğinin hakkı ile galibiyet aldığını söyleyebilirim.

Erhan ŞENTÜRK'ün müsabakanın son 10 dakikasına doğru tekmeliklerini çıkarması akabinde 4. hakem orta hakemi uyarması ile oyunun durararak tekrar tekmeliklerini giymesi bu müsabakaya ne kadar ciddi hazırlandığının bir göstergesi idi. İstanbul B.B ilk golünün asisti'ni yapması bence büyük bir tahlihsizlikti. Her futbolcunun istemediği bir olaydır üzerinde fazla durmamak lazım. Ayrıca Orta hakem Bülent YILDIRIM iyi bir müsabaka yönettiğini belirtmek isterim. 

Turkcell Süper Lig'inde 9. Hafta'ya girerken Ziya DOĞAN'ın hala savunma kurgusunda her hafta farklı oyunculara görev vermesi çok yanlış bir düşüncedir!!!! Bir hafta Amir AZMİ, Diğer hafta Diallo bir sonraki hafta Ümit BOZKURT'u oynatması çok ilginç!!!! Diyarbakırspor İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Diyarbakırspor Klüp Başkanı Çetin SÜMER çok iyi niyetli ve bu takım için varını yoğunu kent için harcamaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu sezon'da maddi sorunların olduğu bir sezon yaşıyoruz. Başkan Çetin SÜMER yine yanlızları oynuyor. Tarım Bakan'ı Mehdi EKER ve milletvekillerimizin acilen takımın maddi sorunları için bir komisyon oluşturarak maddi anlamda takımın önünü açacak hamleler yapması gerekir.

Diyarbakır İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet AYDIN geçen hafta yapmış olduğum röportaj'da Diyarbakırspor'a bir müsabaka için prim sözü verdi. Diyarbakır'lı olan iş adamlarımız'ın Ahmet AYDIN'ı örnek alması gerekmektedir.

Ziya DOĞAN ve FutbolcularZiya DOĞAN her hafta olduğu gibi bu hafta'da farklı bir kadro ile İstanbul B.B müsabakasın çıkarması beni hiç şaşırtmadı. Antalya deplasmanın'da yine farklı bir kadro ile sahaya futbolcuları süreceğine eminim.Hocam artık yeter biraz fren yapmak lazım. Birilerinin Ziya DOĞAN'a dur demesi lazım..Lig'in 3,4,5 haftalarında bu rotasyon'u yapsan anlayacağım ama lig'in artık 9. haftasına giriyoruz. Artık savunma kurgumuzun oturması lazım...Yeşil Kırmızı renkleri giyen futbolcu kardeşlerim öncelikle şunu iyi bilmeniz lazım... Futbol Federasyon'un 4 yıl önce çıkarmış olduğu kanun ile futbolcuların klüplerden ücretlerini tahsil etmediği zaman Federasyon'a başvurarak alacaklarını çok rahat bir şekilde aldığını 10 yaşındaki bir futbolsever bile biliyor. Dünya bir küresel ekonomik kriz yaşıyor. Hangi anadolu klübü futbolcularının ücretlerini tam zamanın da ödüyor. Yapmayın arkadaşlar önce sahada aslanlar gibi mücadele edecen terinin son damlasına kadar mücadele edecen sonra bizde basın olarak sizlerin yayında olacağız.Geçen yıl Bank Asya Lig'inde mücadele ederken futbolcularımız parasız pulsuz bu takımı şampiyon ettiler. Sezon sonunda da paralarını tıkır tıkır aldılar. Herşey para pul değildir. Bu formanın ya hakkını verin ya da ......TeşekkürlerKoca yürek Kaptan Barış ATAŞ sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Çukurova'ın o kızgın sıcaklığında 90 dakika boyunca saha'da basmadık yer bırakmadın. Gönüllerimizi feth etmeye devam ediyorsun. Her zaman bu enerji ile oynamanı istiyorum. Teşekkürler..

Adana 5 Ocak Stadyumunu dolduran 4.000 kardeşlerime o sıcak'ta boğazlarını yırtarlarcasına destek verdikleri için teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT