26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,627
  %-0.10
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Eyyüp ARAS


ABD VE YAHUDİ LOBİSİ

23 Ocak 2009 16:28

 

Dünyanın bir gözü savaşlar, krizler, iç çekişmeler ve ülkeler arası tehditlerin savrulduğu arenada olabilecekleri izlemeye devam ederken, bir gözü de ABD seçimlerini takip etmekle meşguldü. Öyle ya, nede olsa dünyanın süper gücünün başkanı aynı zamanda dünyanın da patronu oluyordu. Herkesin büyük bir merakla ve de heyecanla takip ettiği hatta bir çoğu içindeki beklentisini dışa yansıtarak seçimden galip çıkmasını arzu ettiği lideri bile açıklama gereği duyabiliyordu ülkeler ve liderler bazında.

Neden? Mevcut adaylar arasında en ilgi çekici olanı siyahi lider Barack Hüseyin OBAMA idi. Obama’ nın seçimlerde zaferle ayrılması halinde, bunun ABD’ de bir ilk olacağı ve bir takım tabuların yıkılacağı anlamını taşıyordu. Çünkü asırlar boyu bu ülke ile hegemonyası altında bulunan devletlerde siyah-beyaz gibi ırksal çekişmeler yaşanmış, köleleştirme muamelesi görmüş zencilerin, belli bir üst kimliğe yada siyasi ve diğer alanlarda söz sahibi olmamaları adına türlü işkenceler ve zulümlere maruz kalmışların bu ülkeyi yönetemeyecekleri fikri zihinlere kazınmıştı.

Siyahi ırkların ille de Amerika’da ne tür bağnazlıklar içerisinde muamele gördüğü hemen herkesin hatırlayacağı yakın zamana kadar da süregeldi. Ne oldu da böyle bir değişim yaşandı acaba? Tabii ki bir çok nedeni olduğu bir gerçek ama, biz en azından bizlere yansıyanı görebiliriz. Mesela; George çift puşt’un (George W.Bush) izlemiş olduğu politika sömürgecilik, kan ve gözyaşı üzerine kurulmuş bir politikaydı, gerçi ne kadar başarılı olduğu ayrı bir muamma. Onun izlediği ve uygulattığı despot yaptırım başarılı gözükse de aslında tam bir fiyaskoyla neticelendi ve bugün Amerika ekonomisinin ne duruma geldiğinin kanıtı ortada ve buda en baş örneklerden bir tanesi.

Diğer bir neden, uluslar arası ilişkilerde sağlanamayan güçlü bir irade ve kabul görmeyen yegane güç simgeciliği ile güvenilirlik olgusunun zaman içerisinde kaybedilmesi, kişiye endekslenmesinin yanı sıra çıkar-menfaat ilişkilerine dönüştürülmesi uluslar arası arenada güven kaybına sebebiyet vermesidir ki, bugüne bakıldığında barış adına atılan adımların nasıl birer despot yaklaşımlara dönüştüğü ve kimler için uygulandığı gün gibi ortadadır.

İşte, bu son 5 yıl içerisinde uygulanan ve uygulatılmak istenen kan ve gözyaşı (IRAK, FİLİSTİN, SOMALİ, CEZAYİR, AFGANİSTAN v.s.) rejimi dünyayı bezdirdiği gibi Amerikan halkını da bezdirmiş olmalı ki, duyulan güvenilirlik ortadan kalkmış ve yeni bir lidere ihtiyaç durumu zorunluluk haline gelmiştir. Bu noktada mevcut başkan adaylarından, güven tazeleyebilecek ve tekrar dünyaya barış ve demokrasiyi yaşatabilmek, Amerikan halkının isteklerine cevap verebilecek siyasi arenada yıpranmamış, mütevazi ve aynı zamanda karizmatik bir lider görüntüsünü verebilen kişi Bırrak Hüseyini Bana (Barack Hüseyin Obama) olarak görüldü ve seçimi de açık arayla önde götürüp nihayetinde ipi göğüsleyerek bunu gösterdi.

Ancak; unutulan bir şey var ki, o da Amerika iç ve dış siyasetini oluşturan, gündemi ve başkanları değiştiren Yahudi lobisinin bu ülkede çok güçlü olduğudur. Bu lobi isteklerini bizzat ABD Başkanı kanalıyla uygulatıp bir bir gerçekleştirmekte ve özellikle kendilerince vazgeçilemeyen Ortadoğu politikalarını kendi lehleri doğrultusunda an be an geliştirebilmektedirler. Öyle ki, öl deseler ölecek kal deseler kalacak bir yönetimi kendileri seçer dünya politikasını onlar belirler.

Demem o ki, Bırrak Hüseyini Bana (Barack Hüseyin Obama)’ ya ümit bağlamak hayalden öte bir şey ve şu anki dünyada kanayan yaraları kapatacak kararlılığı onda da görmüyor, aksine devam edeceğini tahmin ediyorum. Ya! bu adam Müslüman bir aileden gelmedir yapsa yapsa bu bir şeyler yapar mantığını taşımadığım gibi umursamıyorum da. Açıkçası ağa babalarının dediklerini yapmak zorunda ve onların izlediği yoldan gitmek mecburiyetindedir.    

Çünkü bugün başkanlık koltuğunda oturanın yarın bir şekilde gideceğini en başta bu işe soyunanlar bilir. Bilemiyorum ben bu böyle düşünüyorum, İnşallah da yanılırım.

Olan benim Müslüman ümmetime olacaktır. Düşünün bir kere, yeryüzünde o kadar devlet var bunlar içinde neden bütün yaptırımlar Müslüman ülkeler üzerinde uygulanıyor? Aslında bu geniş bir araştırma konusu anlatmaya kalksak sayfalar yetmez, fakat; idrak edebilen elbette yoğunluktadır. Her şey ortada iken ve yapılan ile yapılacak gün gibi aşikar olduğu halde birlik-beraberlik yok. Halklar isyanda, Liderler de tık yok. Neden? Çünkü çıkar menfaat ilişkileri onları da sarmış da ondan. Onlar ise hala kendi dünyalarında zevk-ü sefa içindeler ta ki uyanırlar. “Zulme rıza gösteren zalimlerden olur” sözünü kulakları sağır bir şekilde duymazlar, gözleri de kör görmezler. Zaman bizlere neyi gösterecek onu da ALLAH bilir.

 

Selam ve Dua ile. 23/01/2009                   

        

Bu yazı toplam 748 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com