26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya26 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,227
  %0.38
 • Dolar
  3,0880
  %0.52
 • Euro
  3,3725
  %0.83
M.Yılmaz BAY


44 Yıllık Tarihe Sahip Çıkın

13 Haziran 2012 Çarşamba 22:08

Son haftalarda Diyarbakırspor ile ilgili tartışılan birleşme yada Büyükşehir belediyespor kulübünün adını değiştirerek Diyarbekirspor yapma çabaları ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in kamuoyu isterse birleşme olabilir açıklaması elbetteki önemli ve çarpıcı gelişmeler. Ancak ne hikmetse Diyarbakırspor kulüp başkanı sanki bu işe razıymış gibi herhangi bir açıklama yapmaması kafalarda bir sürü soru işareti bırakıyor. Memleketin takımının 44 yıllık tarihi bir çırpıda bütün başarıları ve gözyaşlarıyla gömülmek üzere ancak ne kulüpte alacağı olan Başkan nede kulüpte alacakları olanlar vede bu kulübün yıkımına sebep olanlar bıraktıkları eseri izlemekteler. Neden susuyorsunuz bu noktada yapacaklarınızı yapma zamanı neden bekliyorsunuz. Bu kulübün yaşaması için sırtındaki kamburlardan kurtulması gerekiyor. En büyük sorunda yönetici borçları ve futbolcu alacakları bunlardan kurtulması gereken Diyarbakırspor'un yok olması yada başka bir alternatif oluşturulması sizlere ve bu kente ne kazandıracak çok merak ediyorum. Ey bu kentin takımının yıkımına sebep olanlar, küme düşürenler, temlik, icra ve haciz bırakanlar belki Diyarbakırspor'un küme düşmeleri unutulabilir ancak bu kulübün kapanmasına sebep olanlar asla unutulmayacak.

Ve Sayın Osman Baydemir'in yaptığı kamuoyu isterse herkesin desteklediği bir çatı oluşabilir açıklaması. Güzel ve önemli bir açıklama. Çatı belli Diyarbakırspor'dur 44 Yıllık mazisi olan halkın gözünde bir değer olan Diyarbakırspor. Zamanında Stadyumlarda size tezahüratlar yapan büyük bir taraftara sahip olan Diyarbakırspor'dur. İşte çatı budur. Sizin tarafınızdan yapılması gerekende bu değeri yaşadığı travmalı süreçten ve yıkımdan kurtararak yeniden halka hediye etmektir. Diyarbakırspor çatının ve halkın ta kendisidir. Kim ne yafta yakıştırırsa yakıştırsın Almanya'da yaşayan Mardin'linin, Kuzey Irak'ta yaşayan kürdün, İstanbul'da yaşayan Diyarbakırlının sevdasıdır. Markaysa Diyarbakırspordur Marka, Çatıysa Diyarbakırspordur Çatı, Değerse ve Halksa tamda odur 1968'de kurulan Diyarbakırspor. Sayın Baydemir sizden beklentimiz bu takıma sahip çıkmanız, bu takıma kalıcı gelir kaynağı yaratmanız, içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtararak Bölgenin temsilcisi haline getirmenizdir. Bu kente ve çocukluğumuzun, gençliğimizin aşkı olan Diyarbakırspor'a bu halk için borçlusunuz.

Diyarbakırspor eğerki hiç bir çözüm yolu bulunamaz ise ve çözümsüz olarak kalırsa o zaman diğer alternatifleri konuşabiliriz. Ama iyi bir birliktelik ve fedakarlıklarla kulübün kurtarılması sağlanabilir. Alacaklılar alacaklarından vazgeçmesi sağlanırsa 100 dönümlük arsanın satışıyla TFF'deki borç kapatılır ve temiz insanlardan oluşan bir yönetim kurulur. Daha sonrasında Büyükşehir Belediyespor'a sağlanan gelirler ve 2 otopark ile bu takım yeniden eski günlerine dönebilir. Ancak bunlar sağlanmaz ise o zaman başka bir isim ile alternatif yaratma yoluna gidilebilir.

Bu yazı toplam 18090 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com