1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. 3 Puan almış kadar sevinmek lazım
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

3 Puan almış kadar sevinmek lazım

A+A-
Sevgili Diyarınsesi okurları ve cefakar Diyarbakırspor taraftarları, bu takımın kurtuluşu için ne mücadeleler ortaya koyduğumuzu bir Allah bir ben biliyorum. Özellikle bu sene, borçlarından dolayı kapanan eski Diyarbakırspor'un ayağa kaldırılması ve bir çözüm bulunması için, Diyarınsesi sitesinin nasıl canla başla bizlere destek olduklarını çok iyi bilin. neyse bunları geçelim ve dün oynanan maça gelelim.
 
Spor Toto 3. Lig 3.Grup.ta şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor A.Ş.ligin ikinci yarısındaki ilk maçında  kendi  saha ve seyircisi önünde  Gölcükspor'la 1-1 berabere kaldı.
 
Ligin ilk yarısını 33 puanla ikinci sırada tamamlayan, fikstür avantajı lehine olan Diyarbakırspor, devre arasında bildiğiniz gibi hocası ile yollarını ayırmıştı.  ikinci yarının ilk haftasına yeni bir teknik heyetle başlayan Diyarbakırspor dün bekleneni veremedi.
 
Oysaki dün Diyarbakırda maça çok büyük bir ilgi vardı. Maç öncesi Azrailler Gurubunun
görsel şovları görülmeye degerdi. Özetle Diyarbakırspor'un galip gelmesi için, saha dışında olması gereken tüm şartlar ve taraftarın muhteşem destegi vardı..
 
Gelelim maça Diyarbakırspor rakibi karşsında hiç bir varlık gösteremedi, ilk yarı boyunca ne yaptıgını bilmeyen bir takım ve diziliş vardı.
Ne sağ kanata, ne de sol kanata hiç bir bindirme yapamadık. Orta alan  evlere şenlik, top tutacak forvetleri gol pozisyona sokacak hiç bir varlık ortaya koyamadık.
 
Gelelim yeni hocaya, maçta dakikalar 60'ı gösterirken Diyarbakırspor 3 oyuncu değiştirme hakkını kullanmış. O dakikadan sonra olası bir sakatlık durumunda ne olacağını sizler düşünün. Bu hangi akla ve mantığa sığar. Bu konuda hocanın maç sonrası oturup düşünmesi gerekir diye düşünüyorum.
 
Gelelim rakip takıma,
Gölcükspor ligin ilk yarısını 27 puanla tamamlamış, ligin orta sıra takımlarından birisi. Ligin ilk yarsında da galip gelemediğimiz dişli bir ekip. Dün sahada ne yaptığını bilen,  top tutan, top çeviren oyunu soğutan, yerine göre kontra ataklarla baskı  yapan klasik bir deplasman takımı görüntüsü ile bana göre hakettikleri bir puanla döndüler. 
 
Gölcükspor golü bulduktan sonra geriye yaslanarak, iyice kapandıl.  70 dakikaya kadar sahada uyur-gezer bir Diyarbakırspor, 75 dakıkadan sonra ise özellikle taraftarların bu dakikalarda devreye girmesi uyuyan sporcuları uykularından uyandırdı. Bu oyun akabinde bize 1 puan getirdi. Bana güre bu 1 puana şükür etmek gerekir.
 
Çünkü rakiplerimizin maglup olduğu bir haftada, Diyarbakırspor'un bu 1 puanı belki de sezon sonu bizi zirveye taşıyacak kadar önemlidir. Bu duruma ben 3 puan almış kadar sevindiğimi de eklemek istiyorum. "Bir nasihat, bin musibetten iyidir", diyelim ve bu 1 puanın kıymetini anlayalım. Umuyorum ligin 2. devresinin bu ilk maçı bizlere yol haritası olarak önümüzü daha net görmemizi sağlayaca ve  dersler çıkartılacaktır.
 
Şimdi gelelim çözümlere, bu takıma acilen çok iyi bir forvet alınması gerekiyor. Çünkü bu kadar emek veren bir takımda pozisyon üretemezsen, gelen fırsatları tepersen sezon sonu tepe-taklak olursun. Benim anlayamadığım konu, bu takımın menajerleri ne iş yapıyor, nasıl bir transfer politikası uyguluyor çözemedim. Bu konuda iş tabiki Sayın Başkan Feyzi İlhanlı'ya düşüyor. Dün maç sonu kendisi ile konuştuk. Bu konuyu  kendiside çok net gördü,  umut ediyorum iyi ve bitirici bir forvet alabiliriz. 
 
Özellikle altı çizilmesi gereken bir başka konu ise, eski hoca ile yolların ayrılması sonrası, sanki oyuncuların bir yas içerisinde olmaları ve yeni gelen hocayı kabulenememe gibi bir durum sezdim. Önce şunu belirtmekte fayda var, hiç kimse bu kulüpten üstün değildir, daha çok kişiler gelir, giderde kalıcı olan sadece o kulüptür. Tabiki burada devreye girmesi gereken kişi, oyuncular ile hoca arasında köprü rolü üstlenmesi gereken kulüp menajerleridir. Bir ay boyunca kampta bunu yapamadiysalar, o zaman söylenecek hiç bir şey yok
 
Dünkü maçın hakemine bakınca, bana göre penaltı dışında hatası yoktu.
 
Gelelim maç sonrası spor yorumcularına,  "Diyarbakırspor iyi oynadı, sağlı-sollu ataklar vardı" diye yazanlara çizenlere sesleniyorum.  Dün oynanan karşılaşmayı, ya biz ve taraftarlar  kör gözle izledik, ya da onlar kör gözle izlemişler.
 
Burada tekrar muhteşem taraftara ve dün sahada bütün direnciyle oynayan sporcu kardeşim Emrah'a çok teşekkür ederim. 
Herkese sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT