1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. 1 MİLYON SES
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

1 MİLYON SES

A+A-

15 Temmuz da yapılan hain darbe girişimi bitmeden bu defa ülkenin başka düşmanları ki hepsinin kaynağı aynı olan kişiler tarafından bombalar patlamaya başladı. Yine siviller, çocuklar ana kuzuları askerler ve polisler ölmeye başladı. Aslında bu patlamaların olacağı belli idi. Neden derseniz terör örgütünün sözde üst düzey yöneticilerinden biri bunu dile getirmişti. Hem bölge insanı olarak bu hainliklere alıştık biliyormusunuz. Ne kadar acı bir şey. Alıştığımız şeyelere baksanıza.     

Ama bilmiyorlar ki ne kadar çok bomba patlatırlarsa patlasınlar bu insanları yıldıramayacaklar. 35 yıldır yıldıramadılar. Başaramadılar. Başaramayacaklar.  

Çünkü gittikleri yolda ALLAH'ın rızası adına insanlık adına, Müslümanlık adına yapılan bir şey yok.  Yani anlayacağınız temel yok. Temeli olmayan bir yapı her zaman yıkıldığı gibi bunda da yıkılacaktır. Tıpkı FETÖ örgütü gibi. Onlarda 40 yıldır her şeyin hesabını yaptılar. Öyle ince hesaplar ki her şey tamam dediler. Ama bu işin de temelinin olmadığını, ALLAH'ın rızasının olmadığını ve milletin imanını hesap edemediler.  

Öyle görünüyor ki bu saldırılar 2023 yılına yaklaştıkça daha da artacak ve daha da alçaklaşarak devam edecektir. Bunu herkes biliyor. İç ve dış mihraklar Türkiye'nin güçlenmemesi için içerideki ve dışarıdaki piyonlarını kullanarak bu saldırıları yapacaklardır. Yapsınlar bakalım. Bu güne kadar ellerine ne geçti bundan sonra ne geçecek.  
Bununla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ne dedi hatırlayalım. Topunuz beraber gelin. Gelecekleri varsa görecekleri de vardır. Bu da başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkesin ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.  
Şimdi buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza başta olmak üzere değerli büyüklerimize seslenmek istiyorum. İnanıyorum ki bu ses yalnız benim sesim değil. 35 yıldır bu bölgede terörden zarar gören herkesin sesi. Bu ses terörden zarar gören 79 milyonun sesi. 

Sayın Cumhurbaşkanım başta olmak üzere Başbakanımız tüm ülke hatta tüm dünya biliyor ki bu terörü ancak siz bitirirsiniz. Sizler de bitiremezseniz kimse bitiremez.  

Lütfen ne olur hepimiz sizlerden rica ediyoruz. Hatta ben kendi adıma yalvarıyorum. Başta sizler olmak üzere tüm bakanlarımız, tüm milletvekillerimiz, 81 ilimizin tüm valileri, tüm emniyet birimlerimizin yetkilileri, tüm askeri birliklerimizin yetkilileri, tüm STK yetkililerimiz, bizimle beraber olan Dış temsilciliklerin yetkilileri, aklımıza gelecek tüm birimlerimizle bu vatanın gerçek sahibi tüm halkımız ile 1 Milyon insanla Diyarbakır'da toplanalım ve teröre hayır yürüyüşü yapalım. 

1 Milyon insan hep beraber buna karşıyız diyelim. 
1 Milyon insan birleşip yumruğumuzu bunların kafasına vuralım. 
1 Milyon insan yeter artık defolun gidin çekin ellerinizi bu ülkenin üzerinden diyelim. 
1 Milyon insanla bütün dünyaya bunu haykıralım. Öyle bir haykıralım ki kafalarına vura vura kafalarına yerleştirelim.  
Ve bu 1 Milyonla başlayan bu yürüyüşle Türkiye genelinde 5 Milyon, 10 Milyon, 50 milyon ve 79 milyon olsun.  
İnanıyorum ki böyle bir yürüyüşü yaparsak çok şeyleri başaracağız ve çok şeyleri değiştireceğiz.   
Bu sesi Sayın Cumhurbaşkanımız duyacaktır ve ön ayak olacaktır.  
Lütfen bu terörü bitirelim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT