21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,550
  %-0.30
 • Dolar
  3,0588
  %-0.15
 • Euro
  3,3441
  %-0.47
Gökhan PAMUKÇU / Diyarinsesi.Org Yazarı


Seslerden Çığlığa

18 Nisan 2013 Perşembe 21:34

Bir ses, bir ses daha ve bir diğeri daha ta ki çığlık olup sesimizi duyurana kadar.

 Sevgili diyarınsesi.org internet haber sitesi okurları, işte bu sebepten dolayı diyarın sesine bir ses daha katmak istedim. Bu istek beni diyarın nabzını tutan ve yerelden genele açılan haber sitesinde köşe yazarlığına itti. Bundan böyle haftada bir yazılarla,  şiirlerle kimi zaman duygu yolculuğuna çıkarken kimi zaman da güncel hayatın getirip götürdüklerini eşit kollu teraziye yükleyip tartacağız.

 Ses hızının ve şiddetinin engel tanımadığını bilen bir ruha ve bilim bilgisine sahip bir yazar olarak,  Diyarbakır'ı nefes almak kadar önemseyen bir Diyarbakırlı olarak, sese ses katmak fikrinin keyfini yaşadığımı da belirtmek isterim.

 Şu ana kadar yazdığım iki kitaba da duyarsız kalmayan, röportaj ve haberlerle beni onurlandıran diyarınsesi.org internet haber sitesi,  bu köşeyi de bana ayırarak insana, insanlığa ve sanata verdiği önemi  bir kez daha göstermiş oldu.

 Arkeolojik Yalnızlık adlı şiir kitabım 2010 yılında yayımlandığı dönemde internet haber sitelerinde yazı yazma işine çok sıcak bakmıyordum. Bütün şairlerin izlediği yol gibi ben de şiir yarışmaları ve edebiyat dergilerinde şiirlerimi yayımlatıp, buralardan bir tanıtım yapma peşindeydim. Gel gör ki hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını anlamak çok uzun sürmedi. Çünkü edebiyat dergilerine okuyucu ilgisi olmadığını bir tarafa bırakın, dergilerin burjuvalaştığını, büyük yayınevlerinin tekeline girdiğini ve bu yayınevlerinin kendi bünyesinde çıkan kitapların reklam aracı olarak kullanıldığını üzülerek gördüm. Aşkadaş Söylemler adlı öykü/deneme kitabımın yayımlandığı 2012 yılı ise düşüncelerimin değişmeye başladığı yıl oldu. Çünkü sosyal medyanın, internet ağlarının ne denli dünyayı etkilediğini görmek zor olmadı. Arap Baharı buna en yakın ve en iyi örnek olsa gerek. Hızla değişen dünyada bu değişime gelenekçi bir tutumla karşı koymanın anlamsızlığı ve faydasızlığı kendini çok net belli etmeye başlamıştı artık.

 Şimdi yıl 2013 sanatçılarını biber gazıyla emek sineması önünde karşılayan ama akil olup gelişen süreçte etkin yol almalarını isteyen ironik anlayışa karşı illa yazı illa okuyucu demenin tam zamanı. Belki de bu yüzden bu değişim ve okuyucuya giden her yolu mubah sayışım….

Bu yazı toplam 5909 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com