1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor Onursal Başkanı Fadıl Akgündüz
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor Onursal Başkanı Fadıl Akgündüz

A+A-

Geçen yazımda da dile getirdiğim gibi, Diyarbakırspor'da entresan gelişmeler yaşanıyor.

Diyarbakırspor ligde can çekişiyor, her maçında çileler yaşanıyor, kulüp sahipsizlikten inim inim inlerken Allah için birileri çıkıpta, yahu kardeşim nedir, neler oluyor, bu ne sıkıntıdır, diyen yok. Hani bir söz vardır, "Kasap et derdinde, Koyun can derdinde".

Cezalardan  ve fikstür gereği 2 haftadır Ankara'da oynuyoruz, daha bir tane babayiğit henüz maçımıza teşrif etmedi. Hakikaten bu kulübün sahipsiz olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Futbolla o kadar çok alakalı olmadığım halde, Gaziantep maçı öncesi  Perşembe'den beri Ankara'dayım.  Burada en azından bazı kesimlerin nabzını yakından tutalım, takıma biraz daha yakın olalım, destek olalım düşüncesiyle, 2 günden beri bir çok etkili, yetkili isimlerle de görüşme fırsatı da buldum. Önümüzdeki hafta çok önemli gelişmeler olacak. Bu gelişmeleri an be an ileteceğim.

 

Evet abartmış olmayım, günde en az 20 kişi bana bu soruyu soruyor “Ne olacak bu Diyarbakırspor'un hali”diye.


Tabi insanlar bizlerden iyi şeyler söylememizi bekliyor. Onların umutlarını da kırmak istemiyoruz fakat ortada birde gerçek var. Diyarbakırspor'un oynadığı futboldan sonra ben nasıl “ Merak etmeyin pazar günü Gaziantepspor'u yener geliriz” diyebilirim? Bu olmayacak bir şey değil, ama Diyarbakırspor  aylardır iyi futbol oynamıyor. Asıl sıkıntıda bu zaten! Sıkıntılar bir türlü bitmiyor,  Diyarbakırspor'da her doğan güneş umut olmaktan öte, işler maalesef daha kötüye gidiyor.

Dağkapı'da, Balıkçılarbaşında, Bağlar'da, Ofis'te insanlar “ yönetim başta olmak üzere  futbolcuların oynadıkları oyundan memnun değiller. Onun için siz rahat olun! Bu böyle gitmeyeceğini onlarda biliyor, İnşallah bu hafta düzelir” demekten bıktım usandım!
Zannetmiyorum ki, Diyarbakırsporlu yöneticiler, futbolcular ve teknik heyet bizim kadar bu konuda sitemle karşılaşsın ve dakikalarca dil döksünler!

Şimdi gelelim Fadıl Akgündüz'ün başkan olma isteğine,   görüştüğüm bir çok kesim aman abi 'Olsun paralı olsun Siirt'li olsun, hiç farketmez' diye söylediler. Malum Diyarbakırspor'a başkan olmak Cumhurbaşkanı olmaya eşdeğer ama taşıyabiline tabi. Bir dostumun bir sözü vardı, aynen şöyle derdi, "Bak Dostum Para bir silahtır, kullanmasını bilirsen, iyi vurursun ama kullanmasını bilemezsen kendini vurursun" diye…

Konuştuğumuz Diyarbakırlılar,  "Yeter ki Diyarbakırspor başarılı olsun, isimler önemli değil, bakarmısınız Fenerbahçe Başkanı İstanbullu mu?, eski Diyarbakırspor başkanları hepsi Diyarbakırlımıydı?" Hani haksız değiller ama endişeler fazla belki iyi bilgilendirilemiyoruz. Yani Diyarbakırspor'un başarısı kişisel çıkarlardan daha önde olmalı. Barışık olunursa başarı gelir. Başkanlık veya yöneticilik ranta dönüştürülmemeli…

Gerçi sayın Fadıl Akgündüz geçtiğimiz gün Can TV'de telefon bağlandığı canlı yayında her ne kadar "istemem" gibi sözcükler ima etse de "istemem yan cebime koyarmısınız" isteği atlanmamalıdır.

Ankara'da görüştüğüm  ismi bende saklı güvendiğim bir dostum,  "Abi Fadıl Akgündüz Diyarbakırspor Onursal Başkanı olmak istiyor diye. Yönetim şekillenmiş gibi 2. Başkan Adnan Öktüren olacak, Futbol Şube sorumluluğunu Suat Önen getirilecek,  yönetime Halit Ensarioğlu'nu alacaklar", falan filan bunlar olur mu bilmem ama zaman her şeyi gösterecektir. İddialar çok ciddi.

Neyse bu ara bir bilgi aldım. Diyarbakırspor'lu bir yönetici takım için 375 bin TL para almış, geçtiğimiz hafta da 500 bin TL ödeyerek bundan kurtulmuş…

Benim  endişem, olaylara bireysel bakmamak şahısların önemi olmasa da Diyarbakırspor'un başarısı esas alınmalıdır. 

Ha bu arada unutmadan şunu da ekleyelim,  Çetin Sümer ve ekibi göreve geldiklerinde işte şöyle ŞEFFAF olacağız, kapımız herkese açık gelsinler incelesinler, kulübün marka değerini göklere taşıyacağız, vs. vs. diye açıklamalarda bulunmuşlardı. Bizler kamuoyunu bilgilendirmekle mükellefiz ancak bilgi almak istediğimiz halde bakkal defteri ya ortada yok yada anahtar bende değil diye geçiştiriliyor. ŞEFFAF'lık bu olmasa gerek.

Önemli değil tabi kongre kararı alındığı zaman veya başka yönetim gelirse ne kadar borç yapılmış ne kadar harcama yapılmış, ak kara her şey gün ışığına çıkacak. Bunun birde savcılık boyutu var unutulmamalıdır. Herkes şimdiki yönetim kadar geçiştirici olmaz.

Diyarbakırspor'a gönül vermiş esnaflardan birde hep şu şikayet geldi. Kombine bilet alıyoruz, ancak her yıl o kadar ceza alıyoruz ki maçları ancak televizyondan izleyebiliyoruz, paranın önemi yok ama, bu mağduriyetin cezasını neden hep biz çekiyoruz.  Seneye de aynı şey olur mu? diye…

Temennimiz inşallah olmaması...

Sürekli söylediğim gibi,şu saatte takım için bizlerin yapacağı fazla bir şey yok, top, tüfek onlarda. Daha önceki maçlarda 24 puan alan bu takım olduğuna göre, kalan maçlarda da 15-16 puan alması da sürpriz değildir. Neden olmasın.
Uzun lafın kısası, taraftar fazla umutsuzluğa kapılmasın takımına destek versin, futbolcularda bir an önce kendilerine gelip, istenen sonuçları alsın inanın ligde kalacağız, ben buna yüzde 100 inanıyorum… İlk hedef Gaziantep, ben burdayım, tüm kalbimizle bu takımın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum