1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zürih Orkestrası heyetinden İpek'e ziyaret
Zürih Orkestrası heyetinden İpek'e ziyaret

Zürih Orkestrası heyetinden İpek'e ziyaret

İsviçre'nin Zürih Sanat Üniversitesi Yaylı Sazlar Orkestrası (ZHdk String) heyeti 2013 turnesi kapsamında geldiği Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek'e ziyarette bulundu.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Zürih Üniversitesi Sanat Akademisi Direktör yardımcısı Marc Kissoczy, Orkestra sorumlusu Prof. Rudolf Koelman, Orkesra Menejeri Irma de Jong, Orkestra Organizasyon sorumlusu Beat Denzler ve Orkestra üyesi Brûsk Zanganeh'i ağırladı. Ziyaret esnasında Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Güler de hazır bulundu.

Tarih ve kültür kokan bir kentte buluşmak bizleri oldukça gururlandırdı diyen İpek, “Bizler, Diyarbakır'daki belediyeler olarak başta kültürel çalışmalar olmak üzere birçok çalışma yapıyoruz. Çünkü tarihten gelen bir geleneğimiz var. Birçok kültürü bir arada yaşamış bir kente sahibiz. Buna bağlı olarak Dünya'nın birçok yerinden gelen çeşitli kültürleri kentimizle buluşturmak son derece keyif verici” dedi.

Zürih Üniversitesi Sanat Akademisi Direktör yardımcısı Marc Kissoczy ise kentte bulunduklarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “bu kadar çok kültürün bulunduğu böylesi büyük bir şehirde bulunma şansını yakalamak hem bizim açımızdan hem de öğrencilerimiz açısından büyük memnuniyet verici” dedi.

HABERE YORUM KAT