1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Zulüm görenlerin zalime oy vermesi günahtır'
'Zulüm görenlerin zalime oy vermesi günahtır'

'Zulüm görenlerin zalime oy vermesi günahtır'

Yeni yaşam şiarıyla 7 Haziran eçimlerine hazırlanan HDP'li adayların ülke genelinde çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-
Diyarbakır'da seçim bürosunun açılışında konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Nimettullah Erdoğmuş, "Zulüm görenlerin zalimlere oy vermesi günahtır. İşte HDP tüm ezilenlerin sesi ve ortak mücadele yeridir " dedi.
 
 
Diyarbakır'da seçim çalışmaları kapsamında Peyas Mahallesi Selahaddin Eyyubi Bulvarı'nda seçim irtibat bürosu açıldı. HDP Diyarbakır milletvekili adayları Nimettullah Erdoğmuş, Sibel Yiğitalp, Kayapınar Belediyesi bşbaşkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, HDP ve DBP il, ilçe eşbaşkanları ile yöneticiler katıldı. Açılışta konuşan Nimettullah Erdoğmuş, "Zulüm görenlerin zalimlere oy vermesi günahtır. İşte HDP tüm ezilenlerin sesi ve ortak mücadele yeridir " dedi. Barış güvercinlerinin uçurulması ardından büronun açılışı yapıldı.
 
 
'7 Haziran'da AKP politikaları kaybedecek'
 
 
HDP Diyarbakır milletvekili adayları Nursel Aydoğan ve Ziya Pir ise seçim çalışmaları kapsamında Hani ilçesinde büro açılışına katıldı. Hani girişinde konvoy ve davul zurna eşliğinde karşılanan adaylar, ilk olarak Hani merkezinde bulunan Merkez Park'ta bulunan seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Nursel Aydoğan, AKP'nin Hani üzerinde çok kirli politikalar yürüttüğünü; ama 2011 yılından bu yana Hani halkının bunun farkına vardığını ve Kürt özgürlük mücadelesinin yanında durarak kararlılığını gösterdiğini söyledi. 13 yıldır AKP'nin Kürtler üzerinde oyunlar oynadığına işaret eden Aydoğan, 7 Haziran'da bu politikaların kaybedeceğini ve kazananın kardeşlik olacağını dile getirdi.
 
 
'AKP 'ye insanlık dersi vereceğiz'
 
 
Kürt halkının mücadelesinin birkaç gençle başladığını; ancak büyüyerek bugünlere geldiğini dile getiren Ziya Pir ise, "Bu mücadeleyle tüm dünyaya insanlığı öğrettik, öğrenmeyenlere HDP çatısı altında öğreteceğiz. HDP tüm kardeşliği, kültürü, dilleri temsil ediyor tek bir kültür olmadan, dil olmadan HDP eksik olur Türkiye olmaz" dedi.
7 Haziran'da AKP'ye insanlık dersi vereceklerini belirten Pir, "7 Haziranda AKP'ye insanlık dersi vereceğiz. Eğer yolları buraya düşerse hangi yüzle geldiniz diye bir sorun onlara. 7 Haziran'da AKP'yi sandıklara gömeceğiz" diye konuştu. Açılıştan sonra adaylar köy ve taziye ziyaretlerinde bulundu.
 
 
MARDİN
 
 
HDP Mardin Milletvekili Adayı Mithat Sancar ise doğum yeri olan Savur ilçesinde ilçe esnafını gezerek, seçim çalışmalarını sürdürdü. Sancar'a partililer ve kurum temsilcileri de eşlik etti. İlk olarak pazar esnafı ile bir araya gelen Sancar, esnaftan ve alış veriş yapan yurttaştan yoğun ilgi gördü. Pazar da maydanoz satmaya gelen minik bir çocuğu gören Sancar, Arapça sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Ardından ilçe merkezine geçen Sancar, Arap yurttaşlar başta olmak üzere tüm esnafların sorunlarını dinledi. Sancar ve beraberindekiler, Kayatepe ve Yenilmez mahallelerinde seçim çalışmalarına devam etti.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT