1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ziya Gökalp Lisesi mezunlarının 120. yıl kutlaması
Ziya Gökalp Lisesi mezunlarının 120. yıl kutlaması

Ziya Gökalp Lisesi mezunlarının 120. yıl kutlaması

DİYARBAKIR - Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi mezunları, kuruluşlarının 120. yılını kutlamak için mezunlar gecesi düzenliyor.

A+A-

Diyarbakır'ın yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en eski lisesi olan Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'nin mezunları, okulun kuruluşunun 120. yılı dolayısıyla Okul Aile Birliği organizesinde bir gece düzenliyor. Diyarbakır Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Edip Sevgican, gecelerinin görkemli geçeceğini söyledi. Sevgican, “Bu sene gerek okulumuzun kuruluşunun 120. yılı olması ve gerekse bu eğitim öğretim yılında 'Anadolu Lisesi' olması nedeniyle oldukça görkemli bir etkinlik düzenlemeyi hedefledik.

Hazırlıkları uzun bir süredir devam eden çalışmalarımız son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. 25 Kasım pazar akşamı Demirok Tesisleri'nde saat 19.30'da başlayacak olan 'Mezunlar Gecesi 120. Yıl Kutlaması' etkinliğimize, okulumuz mezunlarının yanı sıra bütün Diyarbakır sevdalılarını bekliyoruz. Hem unutulmaz bir gece yaşayacaklar, hem de okulumuza bir katkı sağlamış olacaklar. Etkinliğimize katılacak olan Diyarbakırlı udi sanatçı Coşkun Sabah, en güzel eserlerini icra edecek.

Ayrıca okulumuzun eski mezunlarından, hemşerimiz yazar ve şair M. Kadri Göral, şiirleri ve söyleşileriyle, eski Diyarbakır'ı anlatacak, etkinliğe katılan konuklar da bu vesileyle geçmişi yad etmiş olacaklardır. Diyarbakır türkülerini icra eden değerli sanatçı İbrahim Macit ve Grup Ezgi, söyleyecekleri birbirinden güzel türkülerle etkinliğimize renk katacaklar” dedi.