1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ziraatspor futbolcu fabrikası olacak
Ziraatspor futbolcu fabrikası olacak

Ziraatspor futbolcu fabrikası olacak

Diyarbakır Süper Amatör Ligi'nin iddialı takımlarından Ziraatspor'un en büyük hedefi futbolcu üreten bir kulüp haline gelmek. Teknik Sorumlu Remzi Kızgın,”Şampiyonluğu elbette isteriz ama bizim için esas olan istikrarlı alt yapı sistemi oluşturarak futbol

A+A-

Diyarbakır Süper Amatör Ligi'nin iddialı takımlarından Ziraatspor'un en büyük hedefi futbolcu üreten bir kulüp haline gelmek. Teknik Sorumlu Remzi Kızgın,”Şampiyonluğu elbette isteriz ama bizim için esas olan istikrarlı alt yapı sistemi oluşturarak futbolcu fabrikası olmaktır.” dedi.

D.BAKIR GENÇLİĞİNİN HİZMETİNDE

Daha önce görev yaptığı İzmir Menemen'de uzun yıllar çalıştırdığı METASpor'da hem önemli başarılara imza atan hem de önemli futbolcular yetiştiren Remzi Kızgın, yıllar sonra döndüğü memleketi Diyarbakır'da da aynı heyecan ve şevkle gençlere hizmet etmeye devam ediyor. Geçen yıl yeniden yapılanmaya giderek tesisini yapan ve alt yapı atağı başlatan Ziraatspor'da kısa sürede başarılı bir grafik sağlayan Kızgın, Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Ali Koçkaya'nın desteğiyle önemli bir aşama katettiklerini söyledi. Kızgın,”Sayın müdürümüzün katkılarıyla ilk defa bir tesisimiz ve sahamız oldu. Alt yapıdan üst yapıya kadar bir çok değişiklik yaptık. Bunun semeresini almaya başladık bile .” dedi.

'DİYARBAKIR'DA CEVHER ÇOK'

Süper Amatör Lig'de son haftalarda çıkışa geçtiklerini anlatan Kızgın, asıl hedeflerinin futbolcu üreten bir yapı meydana getirmek olduğunu kaydetti. Kızgın,”Diyarbakır'ın,Türkiye'nin hiçbir kentine nasip olmayan genç nüfüsü var. Bu gençler de spora ve futbola çok tutkulu. Yetenek konusunda sorun yok. Önemli olan bunları gün yüzüne çıkarmak ve işlemektir.

Diyarbakır'dan bir futbolcu fabrikası çıkarabiliriz. Sadece yetenekleriyle değil ahlaki ve eğitim yönünden de bir futbolcu yetiştirme sistemi kurmaya çalışıyoruz. Ligde iyi gidiyoruz. Herkes gibi biz de şampiyonluk isteriz ama asıl önemli olan kalıcı başarılardır. Bunun yolu da alt yapıya verilen değerle ortaya çıkar. Bunu yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.