1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ziraat Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı
Ziraat Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Ziraat Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi eğitim-öğretim yılını düzenledikleri mezuniyet töreni ile geride bıraktı.

A+A-
Kongre merkezinde gerçekleşen törene Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekin Bükün, öğretim üyeleri, mezun öğrencilerin ailelerinin yanı sıra birçok öğrenci katıldı.
 
Mezun olan öğrenciler adına yapılan konuşmada, uzun bir başlangıç çizgisinin bitimini yaşadıklarını, esas mücadelenin mezuniyetten sonra başlayacağını vurguladı.
“Dicle Üniversitesi mezunu olmanın getirdiği toplumsal sorumluluk bir ömür boyu omuzlarımızda olacaktır. Fakat özellikle vurgulamak istiyorum ki; üzerimizde taşıyacağımız bu sorumluluk; bizler için bir yük değil aksine bizlere özgür ve akılcı düşünceyi ve toplumsal hedeflerimizi hatırlatan birer onur nişanı, madalyası olacaktır” denilen konuşmada, emeklerinden dolayı bütün aileler de tebrik edildi.
 
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekin Bükün de yaptığı konuşmada, geleceğin teminatı olan 274 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadıklarını, donanımları ile görev aldıkları her yerde başarılı işler yapacaklarına inancın tam olduğunu vurguladı.
 
Bükün, “Bugün mecazi anlamda hasat bayramımızı kutluyoruz. Nasıl ki çiftçilerimiz, bir yıllık emeğinin karşılığını almanın sevincini yaşıyorsa, bizler de sevincimizin doruk noktasına ulaştığı bir günü yaşıyoruz” diyerek, öğrencilere bilgilerine, görgülerine ve kendilerine güvenmeleri tavsiyesinde bulundu.
 
Açılış konuşmalarının ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Tören kep atılmasıyla son buldu.

HABERE YORUM KAT