1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Zilan'ın önü açık
Zilan'ın önü açık

Zilan'ın önü açık

Slovenya'daki FIBA Avrupa Uluslararası Basketbol karmasına Türkiye adına katılan Diyarbakırlı Zilan, turnuvadaki yüksek performansı sayesinde Türkiye Yıldız B Milli Takımı'na alındı. Zilan'ın şimdiki hedefi ise Amerika'daki bayanlar NBA liginde potaları h

A+A-

Basında sürekli toplumsal olaylarla gündeme gelen Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bugünlerde farklı bir heyecan yaşanıyor. Belediye bünyesinde kurulan kız basketbol takımı, başarıdan başarıya koşuyor.

BAĞLAR'IN GURURU BASKETBOL

Nevşehir'de yapılan Anadolu Şampiyonası'nda zirveye çıkan Diyarbakırlı kızlar, gözünü milli takıma dikti. Slovenya'daki FIBA Avrupa Uluslararası Basketbol karmasına Türkiye adına katılan Diyarbakırlı Zilan, turnuvadaki yüksek performansı sayesinde Türkiye Yıldız B Milli Takımı'na alındı. Zilan'ın şimdiki hedefi ise Amerika'daki bayanlar NBA liginde potaları havalandırmak.

POTA İLE 5.SINIFTA TANIŞTI

Bağlar ilçesinde eğitim veren Vehbi  Koç ilköğretim Okulu'nda  öğrenci olan Zilan, basketbolla ilk tanıştığında 5. sınıf öğrencisi olduğunu dile getirerek, basketbolun kendisi için yaşam biçimi olduğunu söyledi.

Zilan, "Basketbolu çok seviyorum; bırakmayı da düşünmüyorum." ifadesini kullandı. Basketbola başladığı yıl, minikler şenliğine gittiğini anlatan Zilan, "Orada Türkiye 2.'si olduk. Geçen sene de küçükler Anadolu Şampiyonası'na gittik. Turnuvanın en değerli oyuncusu ve sayı kraliçesi seçildim. Daha sonra takımı şampiyon yapıp Türkiye Şampiyonası için Isparta'ya gittik. Orada da sayı kraliçesi oldum." diye konuştu.