1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Zilan milli kampa gidiyor
Zilan milli kampa gidiyor

Zilan milli kampa gidiyor

Bağlar Belediyesi Basketbolcusu Zilan Gülsüm 04-10 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak olan milli takım kampına gitmeye hak kazandı.

A+A-

Bağlar Belediyesi'nin yıldızı Zilan milli kampa gidiyor
 
 Türkiye Basketbol Federasyon'u tarafından seçilen Bağlar Belediyesi basketbolcusu Zilan Gülsüm milli kampta bir hafta kalacak. Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Eşbaşkanı Sabahattin Kızılkan bu başarının sadece kendilerinin değil, hem Diyarbakır ve hem de Bağlar Belediyesinin başarısı olduğunu belirtti. Kızılkan, “Biz de Bağlar Belediyesi Spor Kulübü olarak Zilan'ın milli takıma çağrılmasını hem bölge hem de Bağlar Belediyesi açısından sevindirici görüyoruz. İnşallah Zilan daha güzel yerlere gelir. Milli takımdaki başarısını biz Bağlar Belediyesi olarak her anlamda yönetim ve belediye başkanımız düzeyinde destekliyoruz. Zilan'ın bundan sonraki basket hayatında da başarılar dileriz. Bizim de amacımız nice Zilanlar yetiştirmek olacak” dedi.

Kampta milli kadrolar seçilecek

Bağlar Belediyesi Kız Basketbol Takım Antrenörü Remzi Atlı da konu hakkında yaptığı açıklamada, kampın amacının basketbolda en iyi en yetenekli yıldızları ağırlamak olduğunu söyledi. Atlı, “Zilan Gülsüm'ün beşinci kampı oldu milli takım seçmelerinde. Önümüzdeki günlerde İstanbul'a Milli kampa gidecek. Zilan gün geçtikçe daha çok gelişiyor. İstanbul'da yapılacak kamptan sonra da 2013'ün Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” dedi. Kampta seçilecek en iyi sporcuların 2013'ün Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan milli takımın çekirdek kadrosunu oluşturacağını belirten Atlı, “Bu kampın amacı da Avrupa Şampiyonası'na katılacak olan Milli Takımın ana kadrosunu oluşturmak olacak” diye konuştu.

Bağlar Belediyesi'nin sporcusu olduğunu söyleyen Zilan Gülsüm ise 18 kişilik iki grup halinde mücadele edeceklerini vurguladı. Daha öncede dört defa milli basketbol kampına katıldığını dile getiren Zilan Gülsüm, “Bu kampta da kendimi ve Bağlar Belediyesi'ni en iyi şekilde temsil edeceğim. Kendimi en iyi şekilde göstereceğim. Ana kadroya 12 kişi seçilecek. Bende 12 kişilik kadroda yer almak istiyorum. Bana verdikleri destekten dolayı hocama ve Bağlar Belediyesi Başkanı Yüksel Baran'a teşekkür ederim”.