1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zeytin Dalı tesisleri dualarla açıldı
Zeytin Dalı tesisleri dualarla açıldı

Zeytin Dalı tesisleri dualarla açıldı

Diyarbakır'da Barış Süreci yatırımcıları teşvik ediyor. Başlayan Çözüm süreci ile Başta Diyarbakır olmak üzere tüm doğuda işadamları yatırım için kolları sıvadı.

A+A-

Hem istihdamı hemde hizmette kaliteyi artırmak amacıyla ardı ardına yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır'ın işadamlarının bir araya gelerek faaliyete geçirdikleri  Zeytin Dalı Cafe Restoran ve çok amaçlı spor kompleksi kapılarını hizmete açtı.

Açılışa AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Parti İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti Kayapınar İlçe Başkanı Mehmet Ali Kırsaçlı,Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan,Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu,Demokratik Ofis-Sen Mardin İl Başkanı M.Veysi Yılmaz ve Kurtlar Vadisi oyuncusu Dermanbaba lakaplı Yılmaz Acu işadamları, siyasi parti temsilcileri, gazeteciler ve sivil toplum örgüt temsilcileri,Daire Müdürleri çok sayıda katıldı. Dualarla açılışı yapılan Zeytin Dalı Restorantın açılış kurdelesini Ak Parti Miletvekili Galip Ensarioğlu ve davetliler beraber kesti.

Tarım Bakanı Mehdi Ekeri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir,Kamu hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç Dr.Muhammed Güzel Kurtoğlu 'işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamadığı açılışa gönderdikleri telgraf ile tebriklerini iletti. Açılış konuşmasını yapan İşadamı Ahmet Erdem “Yaşanan barış sürecine katkı sunmak amacıyla yatırımlarımızı hız kesmeden şehrimize ve bölgemize yapıyoruz.bu konuda iş ortaklarım Osman Adıgüzel ve Mehmet Ensarioğlu'na bu Tesisi Diyarbakır'ımıza kazandırdıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum.Oturabileceğiniz bir aile yeri,Yaşanan huzur ortamı bizleri mutlu etti ve bizde adından da belli olduğu üzere Zeytin Dalı Restoran ve Spor Kompleksimizi hizmete sunduk. Umarız hayırlı olur.” diye konuştu.

Kurdela kesiminin ardından bir konuşma yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, “Bugüne kadar, bölgemizde görmeye pek alışık olmadığımız dev markalar, çözüm süreci ve teşvik paketinin desteği ile birlikte yatırımlarını bölgemize kaydırmaya başladı. Yatırımcı açısından tedirginlik yaratan bölgedeki güvenlik sorununun çözülmesi ve üzerine tarihin en kapsamlı teşvik paketinin açıklaması yerli-yabancı birçok markanın yatırım iştahını kabarttı. Yatırımların hızla devam ettiği Diyarbakır'da Zeytin Dalı Cafe Restoran ve Spor Kompleksi adıyla kurulan işletmenin istihdama da fayda getireceği düşüncesindeyiz. Kendilerine teşekkür eder işletmelerinin hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT