1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zeytin Dalı Dünya çocukları'nı ağırladı
Zeytin Dalı Dünya çocukları'nı ağırladı

Zeytin Dalı Dünya çocukları'nı ağırladı

11.Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'nin şehir etkinliği olan Diyarbakır Kültür Şöleni Atatürk Stadyumu'nda yoğun bir ilgi ile gerçekleştirildi.

A+A-

Şölenin ardından 140 ülkeden gelen yüzlerce öğrenciyi geçtiğimiz günlerde muhteşem bir açılış töreniyle hizmete giren çok amaçlı Zeytin Dalı Cafe Restoran spor kompleksi misafir perverliğini göstererek ağırladılar.

Bu yıl 'Evrensel Barışa Doğru' sloganıyla yapılan ve 140 ülkeden yüzlerce öğrencinin katıldığı 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'nin şehir etkinliği olan Diyarbakır Kültür Şöleni Diyarbakır Atatürk Stadyumunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen şölene 30 bine yakın kişi katıldı. Türkçe ve Kürtçe şarkıların seslendirildiği şölende yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Atatürk Stadı'nda düzenlenen şölene, Diyarbakırlılar büyük ilgi gösterdi. 18 bin koltuk kapasiteli stadyum ile sahası dolarken, bazı vatandaşlar şöleni ayakta izlemek zorunda kaldı. Mozambikli, Brezilyalı, Kamboçyalı, Azerbaycanlı ve daha birçok ülkeden gelen öğrencilerin katıldığı şölenin ardından öğrenciler ve beraberlerindeki heyet geçtiğimiz gün muhteşem bir açılış töreniyle hizmete giren  Zeytin Dalı restorant'a doğru hareket ettiler.

ZEYTİN DALI RESTORAN 140 ÜLKEDEN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

Şölen sırasında acıkan öğrenciler ve 300 yakın misafir Zeytin Dalı Restorant'ın Meşhur aşçılarının hazırladığı Diyarbakır usulü lezzetli yiyeceklerle karınlarını doyurdu. Lezzetli yemeklerden memnuniyet duyduklarını belirten öğrencilerden Azerbeycanlı  Seva huseynova şunları söyledi Türkiye çok güzel Hele Diyarbakırda bu akşam verdiğimiz konser çok muhteşemdi onbinlerce bizi dinlemeye gelen izleyicilerimiz bizlere güç kuvvet verdi ne kadar mutlu olsak azdır.gönül isterki her zaman bu güzel insanlarımızın yanında olmak çok duygulandık çok mutlu olduk tüm gelen arkadaşlarımızla Zeytin Dalı Restoronat yetkilileri bizleri misafir olarak ağırladılar.hiç bir eksik yok müzik eşliğinde yemeklerimizi yedik Allah razı olsun bizlere bu imkanı sunan  Zeytin Dalı Restoronat yetkililerine çok teşekkür ediyorum.Hepimiz kardeşiz güzel bir dünyamızda ne güzel yaşıyoruz.cenabi Allah hepimizi korusun dedi.Daha sonra emniyetin aldığı önlemlerle otellerine doğru çıktı.

HABERE YORUM KAT