1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Zehirli dil terk edilmeli'
'Zehirli dil terk edilmeli'

'Zehirli dil terk edilmeli'

HDP PM üyesi Ahmet Karataş'a yönelik saldırıyı protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapan KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, “Bu tehlikeli gidişatın sorumlusu olan hükümet, gerginlik stratejisi ve kutuplaştırıcı politikalardan vazgeçmelidir. Zehirli d

A+A-

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, HDP PM üyesi Ahmet Karataş'a yönelik saldırıyı AZC Plaza önünde gerçekleştirdikleri açıklama ile protesto etti.

Açıklamaya, platform bileşenlerinden BES, SES, Eğitim Sen, Tüm Bel-Sen, Haber Sen ve Yapı-Yol Sen üyeleri katıldı. Açıklamayı yapan KESK Dönem Sözcüsü Muhsin Uyanık, Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkililerinin neredeyse her saat başı ortamı geren açıkamaları ve muhalif kesimleri hedef haline getirmesinin bu tür saldırılara zemin hazırladığını kaydederek, ülkenin adım adım çok tehlikeli bir eşiğe getirildiğine işaret etti. Yurtsever, demokratik, farklı düşünen muhalif kimliğe sahip insanların yaşamlarının tehdit altında olduğuna işaret eden Uyanık, bu nokada saldırganların kimliğinin ikincil planda kaldığını söyledi.

Saldırının şeklinin katillerin ve destekçilerinin zihniyetini ele verdiğini ifade eden Uyanık, “Bizler bu kirli , vahşi ve gerici zihniyeti Çorum'dan, Sivas'tan, Malatya'dan ve daha pek çok yerden iyi tanıyoruz. Bu tehlikeli gidişatın sorumlusu olan hükümet, gerginlik stratejisi ve kutuplaştırıcı politikalardan vazgeçmelidir. Zehirli dil terkedilmelidir” dedi. 

HABERE YORUM KAT