1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zarokistan’da Dünya Su Günü etkinliği
Zarokistan’da Dünya Su Günü etkinliği

Zarokistan’da Dünya Su Günü etkinliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü dolasıyla düzenlediği etkinlikte, çocuklara suyun hayatımızdaki önemini "Suyun Gözyaşları-Su Damlası Kardeşliğinin Öyküsü"yle anlattı.

A+A-

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 22 Mart Dünya Su Günü’nü Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’ndeki Zarokistan’da (Oyun Odaları) düzenlediği etkinlikle kutladı. Kutlamaya, DİSKİ Genel Müdürü Selahattin Elçi, Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Kantaci ve çocuklar katıldı.

Kutlamada çocuklar ilk önce DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Suyun Gözyaşları-Su Damlası Kardeşliğinin Öyküsü” animasyon filmini Kürtçe dublajla izledi. Ardından Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Sebahat Demirhan, suyun doğa ve insan yaşamı için önemini interaktif bir biçimde anlatarak suyun korunması gerektiğine dikkat çekti.

‘Su gelecektir, gelecek sizsiniz’

Çocukların ileriki yıllarda susuz kalmaması için bugünden bazı önlemler almaları gerektiğini söyleyen Demirhan, “Sabah dişlerimizi fırçalarken musluğu açık bırakmayarak, suyu bilinçsiz kullanan anne babalarımızı uyararak geleceğimiz için suyu koruyabiliriz. Su gelecektir, gelecek ise sizsiniz.” dedi. Daha sonra DİSKİ Genel Müdürü Selahattin Elçi, Dünya Su Günü dolayısıyla hazırlanan çantaları çocuklara hediye etti. Çocuklarla tek tek ilgilenen Elçi, katılımlarından ötürü çocuklara ve öğretmenlerine teşekkür etti. 

HABERE YORUM KAT