1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zarokîstan Xalxalok büyük ilgi görüyor
Zarokîstan Xalxalok büyük ilgi görüyor

Zarokîstan Xalxalok büyük ilgi görüyor

Kayapınar Belediyesi Zarokîstan Xalxalok Çocuk Kreşi geçen yıl hizmete girmesine rağmen halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

A+A-

İkinci yılki eğitim hazırlıkları tamamlayan kreşe yoğun başvuru var.

Kayapınar Belediyesi’nin doğa, matematik, tarih, trafik, spor ve sanat atölyelerini içinde barındırdığı Kürtçe eğitim Zarokîstan Xalxalok Çocuk Kreşi yoğun ilgi görüyor. Geçen yıl açılan kreşin bu yılki 20 kişilik kontenjanı için 200 aile başvuruda bulundu.

Konu hakkında bilgi veren kreş sorumlusu Demhat Zana Yıldız, “ Geçen yıl hizmete açılan kreşimizde 120 öğrenciyle eğitim verdik. Bu yılki eğitim döneminde yeni açtığımız 20 kişilik sınıf için 200 kişiyi aşkın aile başvuruda bulundu. Bu yoğun ilgi nedeni Anadilde verilen eğitim ve mevcut öğrencilerimizin gösterdikleri başarının büyük bir katkısı var. Bu yoğun ilgi nedeniyle belediye yönetimimiz yeni alanların açılması için çalışmalarını sürdürmekte.

Verilen eğitimde çocuklarımızın kültürlerini öğrenmeleri için büyük bir çaba gösterildiği gibi, özellikle uygulamaları derslerimizle çocukların gelişiminde büyük bir katkı sundu. Örneğin Uygulamalı doğa dersi sayesinde çocukların doğa sevgisi ve doğaya sahip çıkma duygularının artırdı ” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT