1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zanlıların biri yakalandı
Zanlıların biri yakalandı

Zanlıların biri yakalandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Adliyesi’ne duruşma için getirilen 3 zanlı, nezarethanenin camını ve demir parmaklıklarını kırarak firar etti.

A+A-

Kaçan zanlılardan biri yakalanırken, diğer iki zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, bugün saat 10.40 sıralarında B.O., Ş.T. ve A.O. isimli 3 kişinin, duruşma için getirildikleri adliye nezarethanesinin camını ve demir parmaklıklarını kırarak firar ettiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Olay ile ilgili olarak firar eden şahıslar hakkında kamu malına zarar verme ve hükümlü ve tutuklunun kaçması suçundan 2015/21048 soruşturma numarası ile kaçmaya imkan sağlamak suçundan 2015/21100 soruşturma numarası ile Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında firar eden şahısların yakalanmasına yönelik başlatılan çalışma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince B.O. isimli firari yakalanmış, diğer firarilerin yakalanması için titizlikle ve çok yönlü olarak çalışmalar devam etmekte olup, soruşturmaların safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” denildi.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler