1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Zambak Çocuk Tiyatrosu' miniklere mikropları anlattı
'Zambak Çocuk Tiyatrosu' miniklere mikropları anlattı

'Zambak Çocuk Tiyatrosu' miniklere mikropları anlattı

Zambak Yayınları, kendi bünyesinde kurduğu Zambak Çocuk Tiyatrosu ile yeniden Türkiye turu devam ediyor.

A+A-

 Zambak Yayınları, kendi bünyesinde kurduğu Zambak Çocuk Tiyatrosu ile yeniden Türkiye turu devam ediyor. Zambak Çocuk Tiyatrosu, Diyarbakır'da iki gün boyunca çocuklara mikrobu anlatan oyunlar sergiledi.

Tiyatronun kuruluşunun 4. yılını kutlayan Zambak Yayınları, bu yıl 250 bin çocuğa daha ulaşmayı hedefliyor. Tiyatro oyununda şimdiye kadar 500 bin öğrenciye ulaşıldı ancak bu yılla birlikte bu sayının Türkiye genelinde 750 bin'e yükseltilmesi hedefleniyor. Aile bağları, saygılı ve çalışkan öğrenci olmanın önemi gibi konular işleyen Zambak Çocuk Tiyatrosu, 'Mikrobistan' isimli son tiyatro oyununda da temizlik ve hijyen konuları ele alınıyor. Tiyatro oyununa Bağlar İlçe Kaymakamı Dursun Balaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Şube Müdürleri, veliler ve çok sayıda anaokulu öğrencisi katıldı. Tiyatro gösterimi öncesinde konuşan Balaban, mikroplardan korunmanın yollarının tiyatroyla anlatılmasının çocuklar için çok faydalı olacağını söyledi. Anaokulu öğrencilerinin eğlenceli dakikalar geçirmesini beklediğini belirten Balaban, "Çocuklar bu sayede eğlenirken öğrenecek. Bağlar'a kadar gelerek tiyatro gösteriminde bulunan Zambak Çocuk Tiyatrosuna da ayrıca teşekkür ederim." dedi.

Anasınıfı öğrencilerine yönelik olarak sergilenen oyunla ilgili açıklama yapan Kasım Bolat, tiyatrolarda konu olarak temel değerlere öncelik verdiklerini söyledi. Müfredat ile uyumlu davrandıklarını vurgulayan Bolat, senaryonun konunun uzmanları ile birlikte yazıldığına dile getirdi. Tiyatrolarının dördüncü yılını doldurmasının kendileri için sevinç kaynağı olduğunu vurgulayan Bolat, "Türkiye genelinde büyük bir tura çıktık. Yüzde 80 civarında illeri, ilçelerimizi geziyoruz. Zambak'ın tiyatro gösterimi Edirne'den başladı. Daha sonra diğer illerle devam edecek. Özellikle Güneydoğu'dan güzel tepkiler aldık. Hiç tiyatronun girmediği yerler var. Hiç girmemiş okullar var. Oradan güzel izlenimler alıyoruz. Teşekkürler alıyoruz. Bu bizim için sevinç kaynağı." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT