1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zamanı doğru göstermemek
Zamanı doğru göstermemek

Zamanı doğru göstermemek

Diyarbakır’da son birkaç ay içinde kentin hemen hemen tüm kavşaklarına betondan direkler dikildi.

A+A-

Dört bir yanında zamanı gösteren saat var.  Bu  aynı zamanda hava sıcaklığını gösteriyor. Ancak hiç biri ne saati doğru gösteriyor ne de hava sıcaklığını. 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri özellikle Kayapınar İlçesi’nin en işlek kavşaklarına betondan direkler yerleştirdi. Bu beton direklerin dört bir yanında zamanı gösteren saat  bulunuyor. Birkaç saniye de bir ise hava sıcaklığını gösteriyor. Dicle Kent Villaları kavşağında  ise sadece saat var ve o da doğruyu göstermiyor. Direğin bir tarafındaki saat 10.20 diğeri ise 12.25’i gösteriyor. Fotoğraf ise aynı zamanda çekildi. Ancak çekilen zaman ise 13.30. Bu direkler başka bir şeye daha arıyor. Duvar ilanlarına… Ev ilanı, konser duyurusu ne ararsan asılı bu direğe. 

75 Metre denilen yolda ise tüm kavşaklarda aynı direklerden mevcut. Bu direklerin yapısı aynı ancak saatler dijital. Burada da hava sıcaklığı yanlış gösteriyor.

Gecenin bir saatinde, 32 dereceyi gösteren dijital alet, insanın aklını karıştırıyor. Önceki gece 21.00 sıralarında 32 dereceyi gören vatandaşlar, “Meteoroloji’nin belirttiği gece 12 dereceye mi inanalım, yoksa 32 derece gösteren bu alete mi” diye sormaktan kendini alamadı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimi kente kazandırdığı yapıları denetlemiyor mu, akıbetlerini merak etmiyor mu diye merak ediyor insan.

(Berat ASLAN-ÖZEL HABER)

 

HABERE YORUM KAT