1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Zalimlere karşı birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz
Zalimlere karşı birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz

Zalimlere karşı birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz

Dünya Mustazaflar Haftası nedeni ile Mustazaflar Cemiyet Diyarbakır Şubesi tarafından Diyarbakır'da resim sergisi açıldı. Resim sergisini gezen Diyarbakırlılar, zalimlere karşı Müslümanların vahdet içinde olması gerektiğine vurgu yaptılar.

A+A-

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır (Amed) Şubesi, Dünya Mustazaflar Haftası nedeniyle her yıl her Dünya Mustazaflar Haftası etkinlikleri kapsamında, dünyada yapılan zulümlere dikkat çekmek ve yaşanan zulümleri teşhir edip, zalimleri lanetleyerek, mazlum ve mustazafların yanında olmak için düzenlenen resim sergisinin ilkini Diyarbakır tarihi Ulu Camii önünde açtı.

Her sene gelenekselleştirilen Dünya Mustazaflar Haftası Resim Sergisini bu yıl da 150'nin üzerinde seçkin fotoğraf ile açtıklarını belirten dernek yetkilileri, "Resim sergimizde bölgemizde ve diğer İslam coğrafyasında yaşanan vahşetler, emperyalist batının işlediği katliamlara ait görüntüler, Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze yapılan zulümler, Filistin, Çeçenistan, Halepçe Irak, Suriye'deki insanlık dramı, Bosna vahşeti, Myanmar'daki Budist Vahşet gibi konuları işleyerek İslam ümmetinin içler acısı durumuna dikkat çekmek istedik" ifadelerini kullandı.

Resim sergisini gezen Diyarbakırlılar ise insanlarımızın geçmişini unutmaması açısından yapılan resim sergisini çok faydalı olacaklarını belirterek. "Kapitalizm nasıl Küreselleşiyorsa mazlum Müslümanlarda ümmetleşmelidir. Resimdeki Müslümanlara bakarak Müslümanların çok çalışması gerekir. Gerek Müslüman olsun gerek gayri Müslim olsun fark etmez zulüm zulümdür. Zulmü yapan tüm ideolojilere karşıyız" dediler.

Zulmü yapan tüm zalimleri, Allah'a havale ettiklerini ifade eden Diyarbakırlılar, Şeyh Said'in şehadetine, Halepçe ve Zilan katliamlarına dikkat çekerek Müslümanların zalimlere karşı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Bundan sonraki resim sergi tarih ve yerleri ise şöyle sıralandı:

16 Mart Cumartesi: Ninova park Önü(Huzurevleri)

17 Mart Pazar: Kaplan Düğün Salonu Önü

18 Mart Pazartesi Çeşme Durağı (Gaziler)

19 Mart Pazartesi: Kahve Önü (Bağlar)

 

 

(Osman İçli / M. Sait Adiyaman- İLKHA)

HABERE YORUM KAT