1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Zafer Kupası'nda mutlu son
Zafer Kupası'nda mutlu son

Zafer Kupası'nda mutlu son

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nca Diyarbakır'da düzenlenen "Ateşli Silahlar Zafer Kupası" müsabakaları sona erdi. Diyarbakırlı atıcılar 5 madalya ve 4 kupa kazanırken, 2 Türkiye rekoru da kırdı.

A+A-

REKOR ÜSTÜNE REKOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait atış poligonunda 26 Mart'ta başlayan ve 14 ilden 186 sporcunun katıldığı müsabakalarda, Diyarbakırlı atıcılardan Mürsel Ekinci Yıldız erkekler yat müsabakalarında ferdi olarak Türkiye rekoru kırarken, Ezgi Hilal Yılmaz, Berrin Yalçın ve Berçem Yalçın'dan oluşan genç bayanlar takımı ise birinci olarak Türkiye rekoru elde etti.Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri Akgün, Diyarbakır'da düzenlenen müsabakaların çok güzel ve sorunsuz geçtiğini söyledi.

YARIŞMALARA 186 SPORCU KATILDI

Çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalara 56'sı bayan 186 sporcunun katıldığını anlatan Akgün, "Diyarbakır'da sona eren müsabakalar oldukça güzel geçti. Müsabakalarda önemli dereceler elde edildi. Ferdi ve takım yarışmalarında yeni Türkiye rekorları kırıldı. Ateşli Silahlar Zafer Kupası'nda dereceye giren sporcularımız Ankara'da düzenlenecek kampa davet edilecek. Buradaki çalışmaların ardından başarılı olan atıcılar milli takıma alınacak. Milli takıma seçilen sporcularımız Türkiye'yi Avrupa ve dünya şampiyonasında temsil edecek. Ankara'daki kamp tarihi önümüzdeki günlerde belli olacak" dedi.

D.BAKIR'A 2 REKOR KAZANDIRILDI

Milli Antrenör Abdurrahman Akgün de sporcularının çok önemli başarılara imza attığını söyledi.Kupa ve madalyaların yanı sıra kırılan Türkiye rekorlarının yaptıkları çalışmaların karşılığı olduğunu belirten Akgün, "Diyarbakırlı atıcılar 5 madalya ve 4 kupa kazanırken, 2 Türkiye rekoru da kırdı. Elde edilen başarılardan dolayı bazı sporcularımız Ankara'da kampa alınacak. Bu kamp çalışmalarında başarılı olan sporcular milli takım formasını giymeye hak kazanacak. İnşallah milli formayı benim sporcularım da giyecek. Ben onlara inanıyor ve güveniyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT